OLDBOJE CHEMIKA POLICE ZWYCIĘŻAJĄ W MEMORIALE KRYGIERA

Już po raz trzeci  z rzędu w lipiańskiej hali sportowo – rekreacyjnej przy ul. Kopernika,  odbył się  ósmy memoriał piłkarski oldbojów poświęcony pamięci o zmarłym trenerze i działaczu MKS „Pogoń” Szczecin, Florianie Krygierze. Tym razem również w memoriale udział wzięło osiem zespołów, które podzielono na dwie grupy i grano systemem „każdy z każdym” w grupie 1×12 minut.

Po wielogodzinnych  zmaganiach, w finale  zespół Chemika Police grający w składzie: Jerzy Falkowski – Grzegorz Pach, Sebastian Kajda, Maciej Dolak, Jarosław Gacki, Rysto Gogarowski, Andrzej Krzywicki  po dobrym meczu, pokonał 3:0 „Lekarzy”. W pojedynku o trzecie miejsce spotkały się zespoły „Starostwo Pyrzyckie ” i  „Stal” Lipiany.  Po 12 minutach tego zaciętego meczu był bezbramkowy remis, a o zwycięstwie zespołu „Starostwa Pyrzyckiego” zadecydowały lepiej wykonywane rzuty karne. Piłkarze  „Stali” Stocznia zajęli piąte miejsce pokonując 2:1 „Pogoń” Szczecin. Siódme miejsce zajęli piłkarze „Pogoni” Barlinek, wygrywając z Wichrem Przelewice 4:0.
Najlepszym piłkarzem memoriału został Marcin Opiłowski „Lekarze”. Najlepszym bramkarzem Stanisław Warejko „Starostwo Pyrzyckie”, a  „Królem Strzelców” z pięcioma zdobytymi bramkami Jarosław Gacki „Chemik”.

Zespół „Starostwa Pyrzyckiego” reprezentowali: Stanisław Warejko- Robert Betyna, Ariel Ostolski, Radosław Mierzwiak, Grzegorz Jasek, Wojciech Antczak, Jan Kurowski, Andrzej Bochan Bochanowicz. Natomiast „Stal” Lipiany:  Marek Abaszyn – Jarosław Sajewicz, Adam Iwańczuk, Piotr Florek, Maciej Nowicki, Dariusz Laszczyński.

Wielu  byłych piłkarzy i działaczy klubowych nie wzięło udziału w odbytym memoriale, gdyż w dniu tym rozpoczęto rozgrywki mistrzowskie piłkarskiej rundy rewanżowej.

Podobnie jak w latach ubiegłych wręczanie pucharów oraz uroczyste zakończenie memoriału odbyło się w pensjonacie agroturystycznym państwa Urbanowiczów „Rosa” w Osetnej  k/Lipian.