GOLD TEAM PYRZYCE

        Początki klubu sięgają końca 2009 roku. Wtedy to zawodnik szczecińskiego Linke Gold Team, Bartosz Makaś, wraz z zapaśnikiem pyrzyckiego Spartakusa Markiem Cichowiczem wpadli na pomysł, aby zaszczepić Mieszane Sztuki Walki ( MMA ) wśród pyrzyckiej młodzieży.

        Z pomysłem zwrócili się do Mariusza Linke ( trener Linke Gold Team, pierwszy czarny pas BJJ w Polsce ), który to poparł idee utworzenia swojej filii w Pyrzycach.

        – Z utworzeniem klubu nie wahaliśmy się ani chwili, szybko zorganizowaliśmy sale, oraz mate. Widzieliśmy jak duże jest zainteresowanie sztukami walki w Pyrzycach – mówi Marek, jeden z trenerów GTP.

        Miejscem odbywania się treningów była mała salka w hali OSiRu przy ul. Rolnej i tak jest do tej pory. Połączenie brazylijskiego jiu jitsu wraz z zapasami okazało się strzałem w dziesiątkę. Na pierwszych treningach pojawiła się spora grupa zainteresowanych. Klub cały czas rozrastał się, przewinęła się przezeń duża liczba ćwiczących.

       – Wzrost zainteresowania brazylijskiego jiu jitsu, oraz MMA sprawił że zmuszeni byliśmy do poszerzenia swojej działalności. Wprowadziliśmy 3 treningi w tygodniu. Odbywają się one w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 20 – relacjonuje Bartek.


reklama
        


       Od 2009r. zawodnicy klubu Gold Team Pyrzyce z powodzeniem startują na krajowej jak i międzynarodowej scenie jiu jitsu. Przykładem jest ostatni Puchar Polski NO GI w Luboniu, z którego 5 na 6 zawodników przywiozło medale do Pyrzyc.

        – Od początku istnienia klubu staramy się startować na najważniejszych zawodach. Z powodzeniem jeździmy po kraju i prawie z każdych zawodów wracamy z jakimś dorobkiem medalowym – relacjonuje Marek.

       Klub posiada też zawodników, którzy to rozpoczęli zawodową przygodę z MMA. Na treningi może uczęszczać każdy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania.

       – Nie musisz mieć kondycji, nie musisz być silny, ani mieć wiedzy na temat sportów walki. Po to przychodzisz na treningi, żeby to wszystko zdobyć. To co jednak musisz mieć, to chęci !! W klubie trenuje też spora liczba osób, która nie wiąże ze sportami walki swojej przyszłości. Chcą jedynie nabrać kondycji, zrzucić zbędne kilogramy, czy nauczyć się bronić w sytuacjach tego wymagających – relacjonuje Bartek

        Gold Team Pyrzyce serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę zw sztukami walki . „Nie musisz zostać mistrzem świata, wystarczy, że robisz wszystko by stać się najlepszą wersją samego siebie”.


1. Bartek Makaś i Marek Cichowicz
2. Mistrzostwa Polski NO GI 2012 r.
3. Seminarium Maciej Linke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.