Oskar Wiśniewski Mistrzem Świata!!!

        W dniach 12-14 października 2012 roku w Nowym Sadzie w Serbii odbyły się Mistrzostwa Świata Karate WUKF Dzieci, Kadetów i Juniorów, w których uczestniczyło ok. 2000 zawodników z 52 światowych federacji reprezentujących 34 kraje z 5 kontynentów.

        Na zawodach tych byli również reprezentujący Klub Karate Kamikaze zawodnicy. Zaszczyt uczestnictwa w Mistrzostwach przypadł ósemce młodych karateków na co dzień ćwiczących w sekcjach w Szczecinie, Stargardzie, Pyrzycach i Chociwlu. Nadzieje medalowe były ukryte dość głęboko, choć ekipa nie wymagała dodatkowej motywacji, gdyż sam start w Mistrzostwach Świata jest ogromnie nobilitujący, to w pamięci mieliśmy zeszłoroczny start w Mistrzostwach Europy, z których przywieźliśmy 1 brąz, a na Światowym Championacie poprzeczka jest zawieszona nieco wyżej. Dodatkowo od optymizmu powstrzymywał nas fakt braku sukcesów w poprzednich Mistrzostwach Świata, na których byliśmy obecni 4 lata temu we Włoszech.

        Nasi zawodnicy sprawili nam tym razem ogromną niespodziankę, 10 miesięczny okres przygotowań okazał się niezwykle owocny.  Pyrzyce reprezentowane były przez dwójkę zawodników:
Oskar Wiśniewski – choć w konkurencji indywidualnej nie udało mu się dostać do strefy medalowej i powtórzyć zeszłorocznego sukcesu z Mistrzostw Europy, nie załamał się i wygrywając wszystkie walki w bardzo dobrym stylu poprowadził drużynę kumite (walki) do Mistrzostwa Świata!!! To drugi tytuł Mistrza Świata jaki zdobył pyrzyczanin w karate, bo warto przy-pomnieć, że 18 lat temu, w roku 1994, także w konkurencji drużynowej kata (formy) Mistrzem Świata został Marek Kiełbasa.
Jakub Borecki – jedyny Polak w kategoriach dzieci, który brał udział w finałach kata, niestety drobna pomyłka przekreśliła szansę na medal i ostatecznie Kuba wywalczył 5 miejsce, najwyższe wśród zawodników do lat 14 wśród Polaków startujących w kata. Również w kumite Kuba był 5, do medalu było bardzo blisko…

Pozostali zawodnicy Klubu Karate Kamikaze:

Krzysztof Halczuk, który jest już etatowym uczestnikiem największych imprez w karate WUKF, spisał się znakomicie zdobywając brązowy medal w konkurencji kata (formy) , zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i wspólnie z kolegami w konkurencjach drużynowych kata i kumite.
Największy sukces odniosła jednak Kornelia Ząbek – choć debiutowała na tak poważnej imprezie, podeszła do walk z bardziej utytułowanymi zawodniczkami bez respektu i odniosła życiowy sukces, tryumfując w konkurencji kumite (walki) drużynowe juniorek (wraz z koleżankami z Legnicy) i uzyskując tytuł Mistrzyni Świata. Kornelia znakomicie spisała się również w konkurencji indywidualnej, gdzie po dramatycznym, niestety przegranym pojedynku z Brazylijką (Emily Nascimento Laranjeirą) zdobyła tytuł indywidualnej wicemistrzyni świata w konkurencji walk kadetek +55 kg.

Udany start zaliczyli również: Mateusz Wiśniewski – 8 miejsce wśród 86 zawodników, do udziałóu w finałowej 6 zabrakło niewiele. Szymon Harwat – 7 miejsce w kata, również był bardzo blisko od udziału w 6 osobowym finale,
Łukasz i Grześ Sulima wystarowali w kumite i mamy nadzieję, że doświadczenia zebrane na tak wysokiej rangi imprezie zaowocują w kolejnych startach.

Marcin Fidelus

7 odpowiedzi na Oskar Wiśniewski Mistrzem Świata!!!

 1. Scholes pisze:

  Serdecznie gratuluję wszystkim Sportowcom. Dajcie z Siebie wszystko.
  Ja napewno Wam kibicuję.

 2. Śliwa pisze:

  Brawo Oskar! Mistrz Świata normalnie z ciebie 🙂 Gratulacje dla wszystkich karateków.

 3. Don Bolo pisze:

  A jednak za tak małe pieniądze można dużo a nawet bardzo dużo, wielkie gratulacje dla was !

 4. Emilia pisze:

  Brawo OSKAR! Oby tak dalej:) Agnieszka i Sławek Wam Gratuluje tak uzdolnionego syna!

 5. ooooo pisze:

  To jest coś niesamowitego i nie jest to przypadkowy sukces na małą skalę, bo słyszałem o tym w radiu RMF i radio Esce, i w Pyrzycach mamy Mistrza Świata, ach ciężko w to uwierzyć. Tak trzymać Karatecy !!

 6. Takwłaśnie pisze:

  Serdecznie gratuluuje 🙂

 7. Fan Club KKamikaze pisze:

  Liczymy na medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych/Juniorów/Młodzieżowców w karate WKF Murowana Goślina 2012!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.