SOFIA ENNAOUI 10 NA ŚWIECIE !!!

        Wielki sukces odniosła podczas Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych w Barcelonie, młoda biegaczka z Lipian, uczennica pierwszej klasy liceum lipiańskiego Zespołu Szkół, Sofia Ennaoui.

        W eliminacyjnym biegu na 1500 metrów, podczas którego z trybun dopingowała ją mama, Sofia rezultatem 4.13, 68 po raz kolejny pobiła rekord Polski juniorów. Dwa dni później, już w finale na tym dystansie uzyskała wynik 4.15,23 zajmując bardzo dobre 10 miejsce ( wyprzedziły ją tylko rywalki starsze o rok i dwa lata).

        Aktualnie lekkoatletka z Lipian, trenuje w Międzyszkolnym Ludowym Klubie Sportowym „Lubusz” Barlinek pod okiem trenera Wojciecha Szymaniaka, który również był w Barcelonie.

       – Jestem bardzo zadowolona z mojego występu na dystansie 1500 metrów w Barcelonie – powiedziała Sofia Ennaoui, po przyjeździe do Lipian. – W finale tego biegu mogłam zająć wyższe miejsce, jednak odczuwałam zmęczenie nóg po biegu eliminacyjnym, w którym pobiłam rekord Polski-

        Już w najbliższą sobotę w Krakowie Sofia Ennaoui weźmie udział w Mistrzostwach Polski do lat 17-tu, na dystansie 1500 metrów.

        Lipiany miały już mistrza świata, był nim znakomity kolarz Lech Piasecki. Aktualnie po podobny sukces podąża młoda, ambitna biegaczka Sofia Ennaoui, której życzymy by cel ten osiągnęła.

August Kimbar

Zdjęcia Sofii Ennaoui w domu, po powrocie z Barcelony

4 odpowiedzi na SOFIA ENNAOUI 10 NA ŚWIECIE !!!

 1. oset pisze:

  Ogromne gratulacje!!!

 2. Aqua pisze:

  gratulacje 🙂 życzę dalszych sukcesów 🙂

 3. Anonim pisze:

  POZDROWIŁAS MNIE?

 4. obserwator ze Stargardu pisze:

  W zakończonej wczoraj 18. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży reprezentanci naszego województwa zdobyli cztery medale.

  Złotymi medalistami zostali Paweł Pankratow (Hermes Gryfino) w biegu na 3000 metrów oraz Weronika Podlaszczak (MKL Szczecin) w biegu na 400 metrów. W rzucie młotem Kenneth Marynowski z Pomorza Stargard
  Za ligowcem, jaki Barlinek chyba Słubice….

  Szczeciński był drugi, a w skoku o tyczce Sonia Sławińska z OSOT-u Szczecin – trzecia.

  Mistrzynią Polski juniorek do lat 17 została również mieszkanka zachodniopomorskich Lipian – Sofia Ennaoui (na zdj,), reprezentująca Lubusz Słubice. Przypomnijmy, że 16-letnia Sofia w ubiegłym tygodniu pobiła rekord Polski na dystansie 1500 metrów i została 10. biegaczką na świecie, w rozgrywanych w Barcelonie Mistrzostwch Świata Juniorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.