KOLEJNE ZATRZYMANIE ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

            Na przestrzeni dwóch miesięcy pyrzyccy kryminalni po raz kolejny wyeliminowali z rynku znaczne ilości narkotyków. Policjanci wydziału kryminalnego pyrzyckiej komendy zatrzymali 26 – letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

         Zwalczanie przestępczości narkotykowej to jedno z wielu codziennych zadań policjantów. W pierwszych dniach marca pyrzyccy kryminalni, zatrzymali 26 – letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego, który posiadał środki odurzające w postaci amfetaminy.


reklama
     

            W wyniku przeszukania w miejscu zamieszkania policjanci w skrzynce ujawnili zawiniątka z zawartością białego proszku, natomiast w jednej z szafek meblościanki ujawnili wagę elektroniczną. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w celu wykonania czynności. Zabezpieczoną substancje zważono i poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że jest to ponad 85 gramów amfetaminy.

           Zatrzymany 26 – latek trafili do policyjnego aresztu, następnie po zebraniu materiału dowodowego Prokurator Rejonowy w Pyrzycach przedstawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.


reklama
      

            Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo może mu grozić zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.