UKRADŁ PORTFEL W SZKOLNYM AUTOBUSIE

W ręce pyrzyckich policjantów wpadł 25 latek, który w piątek 5 marca, zabrany na tzw. okazję przez kierowcę szkolnego autobusu, okradł kobietę opiekującą się odwożonymi po lekcjach dziećmi.

          Ostatnia trasa szkolnego autobusu po całym tygodniu pracy. Na jednym z przystanków wysiada a autobusu ostanie dziecko, ale na tym samym przystanku stoi mężczyzna, który korzystając z uprzejmości kierowcy zabrał się z nim do Przelewic. Autostopowicz jak się okazało już taki uprzejmy nie był. Gdy wysiadł z autobusu, opiekująca się odwożonymi do domów dziećmi kobieta zauważyła, że w kieszeni kurtki nie ma portfela z dokumentami i dość sporą sumą pieniędzy. Skojarzyła, że zabrany na „stopa” 25 latek siedział w autobusie tuż za nią, a na oparciu jej fotela wisiała kurtka. Niestety mężczyzna zdążył już spokojnie się oddalić.reklama
     
reklama


          Okradziona kobieta opowiedziała wszystko przybyłym na miejscu policjantom. Ci udali się do domu 25 latka, gdzie dokonali jego zatrzymania. Przeszukali też mieszkanie, jednak skradzionego portfela nie znaleźli. Okazało się też, że w chwili zatrzymania sprawca miał w organizmie dwa promile alkoholu.

W sobotę, po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży za co grozi mu do 5 lat więzienia. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do winy. Wyjaśnił, że pozbył się skradzionego portfela niemal zaraz po kradzieży.

 

 

mł. asp. Daniel Skrzypczak
KPP w Pyrzycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.