Oświadczenie Urzędu Marszałkowski odnośnie przyznania Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego

              W nawiązaniu do licznych insynuacji prezentowanych podczas wtorkowej (13.12) audycji „Rozmowy pod krawatem” w Radiu Szczecin informujemy, że decyzja dotyczącą przyznania Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego Jerzemu Markowi O. została podjęta na podstawie jednomyślnej rekomendacji ponadpolitycznej kapituły w składzie: Kazimierz Drzazga (PiS), Dariusz Wieczorek (SLD), Tomasz Sobieraj (PO), Zygmunt Dziewguć (PSL), Teresa Kalina (PO).

          Warto podkreślić, że Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nie dysponuje żadnymi narzędziami do weryfikacji życiorysów rekomendowanych przez kapitułę kandydatów do odznaczeń. Ponadto w tym przypadku zgodnie z procedurą OHGZ, inicjatorem i wnioskodawcą przyznania odznaczenia była lokalna organizacja pozarządowa Zachodniopomorski Związek Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.


reklama
     

         Zarząd Województwa podjął decyzję opierając się między innymi na opinii starosty pyrzyckiego Stanisława Stępnia z PiS, który w piśmie przesłanym do kapituły z dnia 16 listopada br., podkreślał wybitne osiągniecia Marka Olecha, tu cyt.

         „Jerzy Marek O. od wielu lat jest bardzo aktywnym działaczem społecznym pracującym na rzecz rozwoju i krzewienia idei olimpijskiej zarówno w gminie, powiecie, jak i w kraju. Przez wiele lat swojej działalności dał się poznać, jak osoba rozumiejąca społeczne potrzeby i z bardzo dobrym skutkiem realizująca społeczne oczekiwania”.


reklama
      

           Co do zasady, Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nie ingeruje w decyzje i rekomendacje kapituły odznaki, gdyż mogłoby to być odczytywane jako ingerencja polityczna.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

44 odpowiedzi na Oświadczenie Urzędu Marszałkowski odnośnie przyznania Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego

 1. Anonim pisze:

  Brawo Marek , kolejny pyrzyczanin doceniony. Brawo Ty.!

 2. jolk@ pisze:

  No, to starosta sobie w kolano strzelił!…

 3. staś pisze:

  oczekiwałbym od starosty pyrzyckiego podobnego oświadczenia, mam nadzieję, ze uderzy się w pierś za to co zrobił. Wstyd panie starosto!!!

 4. Anonim pisze:

  Nie wierze „osoba rozumiejąca społeczne potrzeby” no nie wierze

 5. Anonim pisze:

  Niedługo może się okazać, że p. O będzie kandydatem na burmistrza z ramienia PiS=u. Ciekawe jakie imię teraz sobie wybierze…

 6. Krajan pisze:

  Ale zazdrość was zżera. Zobaczymy, kiedy Marzena otrzyma odznakę.

 7. Anonim pisze:

  Są w naszym otoczeniu,osoby którzy większe przekręty czyniły, ale milczymy bo nie wolno pisać , mówić o nich bo pyrzycki grajdołek to wielka plotkarka i kupa zazdrośników, która niczym nie może się pochwalić swoją działalnością. Przecież za Marka O. powstały boiska sportowe w każdym nie mal sołectwie, pomagał walczyć z włodarzem Pyrzyc. Promował piłkarzy na rynku kilku województw a nawet kraju. Nie można być całe życie banitą. Każdy powinien otrzymać szanse kolejną na zmianę swojego życia i postępowania.Chłop wyjechał na saksy , zarobił , odkupił interes i prowadzi działalność a może pracuje w ZTTKF. Ma znajomości , nie można zazdrościć. Może jeszcze komuś pomoże np. awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. TTKF to prężna „instytucja” która działa również w Pyrzycach „AMIKUS” – kto jest prezesem???? Powodzenia Marku Jerzy O….u

 8. Anonim pisze:

  Ogarnij się chłopie piszesz o osobie która wykorzystała byłego włodarza który podał mu rękę jak był bez roboty. Dał mu chleb i nowe życie a odznaczony pomagał go zwalczać. No comment

 9. Marek Szymański pisze:

  A ja zagłosuje na Marka Olecha i mam nadzieję że wystartuje w wyborach

 10. Marek Szymański pisze:

  a i potrafię się podpisać nie jak inni anonimowi,potrafią tylko krytykować niech spojrzą w lustro i dokonają samokrytyki!!!

 11. Anonim pisze:

  Będzie ciężko rozpędzić ten stworzony w UM układ. Lewactwo przefarbowane na PO dorwało się do władzy i się kurczowo będzie trzymać koryta, bo co innego potrafią robić? Podatki podnosić, przedszkola likwidować, ludzi poniżać, mobbingować, wybiórczo lokalnych tuzów wspierać pompując do nich naszą kasę, itd. Niedługo bal noworoczny za naszą kasę. Wybierzmy następnym razem kogoś z poza gminy, z poza układu nie lansowanego przez pseudo media pyrzyckie.

 12. fred XII stary pisze:

  Ale jaja Starosta z Pis poparł Mareczka ,przy aplauzie PO,PSL ,SLD więc tak jako stary oj stary :Pisior prosze :Marek wracaj i rozgon ten układ :Marzen ,Piotrowskich i innych karierowiczek i karierowiczów .

 13. Piotr M . Pyrzyczanin pisze:

  No Brawo ☹ Wstyd na Cały Kraj !!! Gościu Robił Przekręty i Machlojki noi Budrzet Pyrzyc doprowadził do Ruiny a Starosta i Pozostali Idioci jeszcze go Zato Uchonorowali !! Do Dymisji Sie niech lepiej Poddadzą teraz Zato !!!!!

 14. Anonim pisze:

  Olech zmniejszył zadłużenie o ok. 7 mln.Budżet w ruinie to jest w tej
  chwili i dlatego „nasza menago” planuje od stycznia podwyżki.
  Oby żyło się lepiej towarzysze-oczywiście wszystkim z otoczenia
  naszej blondynki.

 15. MAX WYBORCA PiS pisze:

  To jest jakaś paranoja jak można panie Starosto wystawiać taką laurkę człowiekowi który złamał prawo wyborcze – przypominam panu staroście że reprezentuje PiS -partię polityczną która zwalczała oszustwa wyborcze,BRAK TRANSPARENTNOŚCI i łamanie prawa i każdy kto cukruje takim ludziom po tym wszystkim co wje społeczeństwo to albo jest oderwany od rzeczywistości albo niespełna rozumu !!Wstyd panie Starosto !!

 16. sportowiec pisze:

  Uważam że nie powinniśmy winić starostę tylko tego z TKKF co desygnował do medalu Olecha. Starosta zapewne myślał iż chodzi o Piotrka Olecha zasłużonego naprawdę oddanego sportowi Pyrzyckiemu.

 17. Kosmyk pisze:

  Stepien na pewno zasnął przy biurku i wtedy mu podsunęli dokument do podpisu! W tym wieku tak jest! Wstyd i brak odpowiedzialności! Ważne, ze kasa się zgadza! Ciekawe co na to władze wojewódzkie! Na dywanik powinien pojechać! Wstyd na cały powiat i województwo! Jak nie wie co podpisuje to niech odejdzie honorowo bo to jest niebezpieczne dla nas mieszkańców!

  • Anonim pisze:

   Wstyd i żenada na całą Polskę! Pisiory pyrzyckie poinformować Jarosława, co wyprawiają na prowincji. Pogonić to towarzystwo.

  • uciek@7 pisze:

   Zgadzam się ,to prowokacja ustawiona z wyprzedzeniem w/g mnie Kaczynski powien natychmiast zareagowac ale pewnie :Zarzad Powiatowy PIS zamiecie to pod dywan ,bo wstyd ogromny >

 18. Anonim pisze:

  Komedia pyrzycka i wstyd

 19. Anonim pisze:

  Jaka kapituła, taki laureat…

 20. Anonim pisze:

  Józef Piłsudski -„Naród wspaniały tylko ludzie k…y”
  Wyścig po kasiorę w pewnym wieku to żenada, a wnuczęta powinny wyżywić
  się same.

 21. Anonim pisze:

  To jest obraza dla tych wszystkich którzy głosowali przeciwko byłemu burmistrzowi. Obraziłeś nas panie starosto

 22. Anonim pisze:

  Wy wszyscy co zrobiliście powyższe obraźliwe wpisy nie przeczytaliście ze zrozumieniem artykułu albo nie chcecie go przeczytać ze zrozumieniem a raczej nie umiecie go przeczytać ze zrozumieniem. Tym samym działacie na korzyść Burmistrz Pyrzyc a może macie taki cel.

 23. Anonim pisze:

  Bezsens co nas obchodzi p.burmistrz głosowaliśmy na nią żeby on nie wygrał

 24. Controlminnder pisze:

  Zapraszam wszystkich do obejrzenia profilu na dno nazwie Paweł Penkalski
  Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach z Komendą Wojewódzką i BSW KGP W SZCZECINIE JUZ TAK SIE TRZY LATA ZABAWIAJA I PROBOJA DOPROWADZIC MNIE DO SAMOBOJSTWA.

 25. Controlminnder pisze:

  Na fb, błąd słownik zmienił słowo.

 26. Controlminnder pisze:

  ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA PROFIL NA FACBOOKU O NAZWIE PAWEL PENKALSKI JUZ TRZY LATA PROBOJA DOPROWADZIC MNIE DO SAMOBÓJSTWA.

 27. Pyrzyczanin pisze:

  A co można się spodziewać po Starostwie , który jest z zawodu Starostą, Burmistrzem, Wójtem, Naczelnikiem i nic dobrego z tego dla miasta i regionu nie wynika.To po prostu ŻENADA, że wciąż są w Pyrzycach ludzie którzy na tego Pana głosują. Szok!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.