BYŁA PYRZYCZANKA: WSTYD MI ZA MOJE RODZINNE MIASTO!

        „Trawa sięgająca do pasa, mnóstwo chwastów i zeszłoroczne, niesprzątnięte liście, niemal całkowicie pozarastane ścieżki” – takie Pyrzyce zobaczyła była mieszkanka naszego miasta, która w maju tego roku przyjechała na Komunię Świętą do swojej chrześnicy.

          „Na drugi dzień poszliśmy na cmentarz odwiedzić groby naszych bliskich. Nigdy bym nie pomyślała, że przed mężem i dziećmi będę musiała się wstydzić za moje rodzinne miasto.” – wyznała kobieta zadziwiona skalą zaniedbania Pyrzyc.


reklama
     

           Miejscem, którego wygląd wzburzył naszą czytelniczkę jest park między ulicami Mickiewicza i Lipiańską przy „tańczących panienkach”. Zrobiliśmy zdjęcia, które najlepiej posłużą za komentarz w tej sprawie. Takich miejsc jest w naszym mieście niestety bardzo dużo. Dziwne tylko, że osoba z zewnątrz (obecnie) zwraca na to uwagę i postanawia jakoś zareagować. Czyżby Pyrzyczanie do takiego stanu już się przyzwyczaili?

CH


reklama
      

148 odpowiedzi na BYŁA PYRZYCZANKA: WSTYD MI ZA MOJE RODZINNE MIASTO!

 1. Postępowy doradca pisze:

  Jadźka kozy nie ma. Jacy wyborcy taki i włodarz!

 2. XX pisze:

  Nawet mnie nie dziwi ze osoby odpowiedzialne za to nie dopełniły swoich obowiązków

 3. Jan pisze:

  Duży plac zabaw, i silownia tam powinna byc, pani Burmistrz do roboty

  • oko pisze:

   Tylko nie siłownia. Teraz wszędzie siłownie, później łażą takie karki bezmózgowe. Proponuję czytelnię lub kwartet smyczkowy grający co niedzielę. To byłoby pięknie. To niemożliwe…

 4. Anonim pisze:

  Bogusława,Zal patrzeć,reprezentacyjna ulica Pyrzyc

 5. Anonim pisze:

  Pani Burmistrz powinna wziąć się do roboty

 6. elooo pisze:

  Nie nowe inwestycje… Najpierw trzeba die nauczyc szanowac to co sie ma!

  • pyrzyczanka pisze:

   Niestety to smutna prawda i wstyd dla włodarzy miasta , wszyscy pyrzyczanie to komentują ale niestety co można zrobić skoro nie robią nic ci co biorą za porządek w mieście piniądze….Park koło czołgu obraz nędzy i rozpaczy , wały zarastają jeszcze trochę i nie będzie można przejść . W całym mieście niema posadzonego ani jednego kwiatka a kiedyś to było bardzo kolorowe miasteczko.Czy ktoś powie co się dzieje??????/

 7. Anonim pisze:

  Tu będzie nowa puszcza białowieska.

 8. niezadowolony klient pisze:

  Panie w starostwie pewnie maczały w tym paluchy. Jak coś się jebie to tylko ich wina. Pracują tam za karę (przede wszystkim te z wydziału komunikacji)

 9. pyrzyczanka-szczecinianka pisze:

  A może zamiast czekać aż Pani burmistrz weźmie się za to, czas przejąć inicjatywę. Jest w Pyrzycach wielu fantastycznych ludzi z pomysłami, którzy tylko czekają aby je zrealizować. Plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu to świetny pomysł. Myślę, że gdyby znalazł się ktoś z charyzmą to poszłoby za nim wielu innych chętnych do poprawy wizerunku tego miejsca. W końcu nie robiliby tego dla obcych a dla siebie i swoich dzieci i wnuków.

  • KUR pisze:

   NO NO TAK TAK wspaniale, czyn społeczny jak za komuny, a pani Burmistrz przetnie wstęgi i przyzna sobie premię i wycieczkę do Włoch. Raczej proponuje w czynie społecznym zebrać podpisy pod referendum i wywalić takiego gospodarza.

  • widz pisze:

   Znaleźli się fantastyczni ludzie od rana koszą,sprzątają,wydaje mi się że sam prezes Wancerz jeździ ciągnikiem,jest piątek po 14 a oni jak się zawzięli tak wykoszą.

 10. Betty pisze:

  Kurcze nie wierzę że tak wyglądają moje Pyrzyce🤔🤔🤔

 11. Malgonia pisze:

  G89 Najwazniejsza w odchudzaniu jest motywacja moje drogie panie, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to powera do cwiczen, kto chce tez troche motywacji niech sobie wpisze w goglu: odchudzanie przed i po by sasetka

 12. B pisze:

  Pani Burmistrz bardzo się stara…

 13. Justyna Łyjak pisze:

  Pyrzyce są zaniedbane. Już w zeszłym roku mówiłam o tym podczas wywiadu udzielonego dla pyrzyce.24. Ruszyła się wówczas fala komentarzy,opinii i krytyki. Niestety ale ta sytuacja się nie zmieniła. Podczas sesji Rady Miasta został przedstawiony plan miasta z podziałem na ulice i ich „właścicieli”. Ale co nas mieszkańców tak naprawdę to interesuje. Chcemy żyć w mieście zadbanym, czystym, rozwijającym się pod każdym względem. Ale cóż?! Jak widać wizje nie są spójne z tym czego oczekują mieszkańcy.

 14. kazik pisze:

  Justyna,każdy może krytykować,ale nie mówcie ,że Pyrzyce są brudne i zaniedbane.W każdym mieście znajdziesz miejsca dla dokopania komuś.Wymień miejscowość a na drugi dzień wstawię takie zdjęcia,że Ci się nie śni.Za Pyrzyce naprawdę nie ma co się wstydzić.I jeszcze jedno fotografujcie miejsca które warto pokazywać ,a nie jedno gdzie jeszcze trwają prace.A na marginesie co tam pokazywać jakieś niewydarzone „Pyrzyczanki”relikt z przeszłości z którym nikt i nigdy jako prawdziwy Pyrzyczanin się nie utożsamiał.

  • Wiktor pisze:

   Pokaż mi zdjęcia zaniedbanych Przelewic…!!! Wybudowałem w Pyrzycach dom w tym roku i szczerze mówiąc nie wiem czy to była dobra decyzja, bo nic dobrego się tu nie dzieje. Pochodzę z tego miasta i jest mi za nie wstyd, dosłownie siara kogoś tu zaprosić i pokazywać okolice. Nie wiem co władza robi robi z pieniędzmi ale chyba nie wydaje ich na nic innego jak na siebie. Czas na zmiany…a Pani burmistrz odpowie za wszystko 😉

   • Kierownik pisze:

    Odpowie to się ciebie żarty trzymają ;)ręka rękę myje dobry człowieku nigdy za nic nie odpowie tylko na tym krzesełku dobrej emerytury sie dorobi to jest człowiek na nieodpowiednim stanowisku nie dał bym psa wyprowadzić a co dopiero miastem zarządzać do tego trzeba coś więcej niż wciskanie ciemnocie jeszcze większej ciemnoty 🙂 Niech ludzie zaczną myśleć to i władza będzie inna a pisanie komentarzy nic nie da 🙂 bo ona nie odpowie za nic co robi z tym miastem czyli NIC 😀

  • Anonim pisze:

   Kazik – podam tobie nazwę miejscowości gdzie główne szlaki komunikacyjne są SUPER tj. Szczawnica. W Pyrzycach ie tylko park p. Matysiaka jest zaniedbany, zobacz park z czołgiem , miejscem pamięci narodowej, zobacz przepiękne wały , zobacz basen, zobacz ulice naszego miasta które nie pamiętają czasów remontu, a o chodnikach nie wspomnę. Chwalimy się ul.Magazynową. Czy sklep powstający
   z artykułami budowlanymi nie wykonał utwardzenia drogi gdyby nie dowóz towarów do sklepu ( WĄTPLIWE). Zobacz gdzie dzieci w szkole podstawowej grają w piłkę, gdzie jest mini boisko tz Orlik piłkarski a nie wspomnę o tzw. Orliku LA. Zobacz teren jeszcze istniejącego gimnazjum: boisko tzw. asfalt, bieżnia która stwarza zagrożenie dla zdrowia i życie( lub poważnym uszczerbkiem dla zdrowia) jeszcze gimnazjalistów a od września tego roku szkoły podstawowej. Wymieniać jeszcze. Spytaj się dyrektorów czy dzieci i młodzież po lekcjach WF czy SKS mogą skorzystać z natrysków. Dlaczego to szkoły i przedszkola musza organizować festyny aby polepszyć swoją bazę sprzętową( zakup tablic multimedialnych, pomocy dydaktycznych. Dlaczego to Rady Rodziców zakupują np, szafki dla dzieci… Naprawdę można wyliczać….
   Wiele z tych przedstawionych spraw to zadanie gminy a nie wspomnę o marnotrawstwie publicznych pieniędzy na pierdoły np. nieudolne organizacje pozarządowe, które tylko czerpią kasę z budżetu gminy.

   Czy władza gminna coś robi, zapewne tak. Możemy się przekonać na konferencjach prasowych, informatorach ukazujących się sów masowego przekazu.

   Tylko dla czego nie szanuje się głosu wyborców.

   Poprzedników błędne decyzję i hulaszcze życie doprowadziły do prawie zapaści finansowej GMINĘ. Pewnych pomysłów nie da się odwrócić np. PYRZYCE ZDRÓJ, AQA PARK (ze zmianami lokalizacji a wydano na to nie małe pieniądz- były by z 6 orlików i kompletnym wyposażeniem). Nikt nie rozliczył poprzedników i tak sie koło toczy a my będziemy tylko narzekać.

   POWODZENIA i ……

  • pyrzyczanka pisze:

   To przejdż się p. Kaziku do parku koło czołgu , nie tylko w wybranych miejscach jest brud , syf i niegospodarność ,wszędzie na każdym kroku pozarastane chwastami rabatki , puste wielkie donice , zielsko po pas ….Św. pamięci nieodżałowana pani Sztandera przewraca się w grobie jak jej kolorowe wymuskane miasto zamienia się w jeden wielki burdel!!!

 15. Ochach pisze:

  Och ach.Blokada moich wpisow.

 16. Ochach pisze:

  Jednak nie blokada? ale ten wpis będzie?Podajcie z imienia i nazwiska tą osobę ;była pyrzyczanka

 17. Do Wiktor pisze:

  Biuro nieruchomości expert poszukuje dla swoich klientów domów.Sprzedaj ten swój dom i mieszkaj tam gdzie jest pięknie itp.!

 18. re pisze:

  Teraz ty(Anonim pisze:
  25 maja 2017 o 06:29) spróbuj napisać coś co się tobie podoba.Czym mogą się Pyrzyce pochwalić. Co jest w Pyrzycach godne uwagi.Śmiało, pisz ale obiektywnie.
  p.s
  Tylko nie wyjeżdżaj z burakami , gnojem czy kartoflami.Śmierdzi od ciebie nawet poprzez internet.

  • Anonim pisze:

   To tylko ty potrafisz wyjechać z…..p.s
   Tylko nie wyjeżdżaj z burakami , gnojem czy kartoflami.Śmierdzi od ciebie nawet poprzez internet…….fajnie opisujesz siebie ..”re”.

   Co zrobiono w mieście np. ul. Dworcowa, ul.Zabytkowa za Biedronką, docieplenie PG w Pyrzycach, modernizacja ogrzewania, miasteczko ruchu drogowego,remont parkietu w hali OSiR,modernizacja oczyszczalni ścieków, modernizacja wodociągów,i tereny wiejskie…( polecam stronę UMiG Pyrzyce.Oświetlenie solarowe, modernizacja oświetlenia ulicznego, nawet nie lubiany szalet miejski..Sala gimnastyczna i rozbudowa szkoły w Żabowie….

 19. GAR pisze:

  CZY TO WAZNE KTO NAPISAŁ SYFFFFFFFFFFFFFF JEST I TO BEZ DWÓCH ZDAŃ W OBORZE KROWY MAJĄ CZYŚCIEJ NIŻ MY W PYRZYCACH!!!JAK ONA [BURMISTRZ] CHODZI A RACZEJ JEZDZI PO MIEŚCIE JAK JEJ NIE WSTYD!!!!!! KOBIETO OGARNIJ SIE!!!!!!

 20. Anonim pisze:

  Piszeswz, że w oborze jest czyściej.A ty skąd wiesz jak jest w oborze?Pewnie jesteś tą rogacizną.Wracaj do swojej obory!A tfuuu.

 21. Kierownik pisze:

  Przecież lepiej dawać na remonty ZUS niż takim małym miastom na utrzymanie infrastruktury np. parków itp. ale cóż może w końcu nadejdzie dzień że pozostałości komunizmu w głowach naszych rodaków oraz pozostałości komuchów w sejmie itp 😉 i może coś się zmieni.

 22. Anonim pisze:

  Kiedyś oglądałam taki dokumentalny program ( życie bez ludzi ) coś takiego pokazane byla właśnie tam wizualizacja jak miasto zaprasza przez roślinność. I taki mamy początek u nas w pyrzycach nie ma odpowodpowiedniej osoby rządzącej bo burmistrzoburmistrzowi

 23. Anonim pisze:

  „Planeta małp” był lepszy.

 24. robot pisze:

  a mami panią burmistrz dyr PPk zlikwidował dział sprzątania miasta i ma z głowy podnosi tylko ceny za wodę i ścieki i za wywóz śmieci i ma po kłopocie.a pani burmistrz niech się martwi.

  • Pyrzyczanin pisze:

   Nic dziwnego,że wancerz zlikwidował dział sprzątania miasta, bo sam nie umie korzystać ze szczotki czy grabi. Segreguje śmieci w pojemniku o pojemności 1000 litrów. Przykład idzie z gory.

 25. nuczyciel pisze:

  Do robot^ w tym jest racja że dyrektor PPK podnosi skladki za wodę i ścieki ale ja tu WIETRZE sprawę zmowy przeciwko Pani Burmistrz jest kilku Panów ze słomą w butach którym Pani Burmistrz jest nie na rękę i nie pomagają tylko Knują i patrzą aby się pogrążała a mieszkancy glupio myśla i nie zauważają że sami po tyłku dostaja

 26. emeryt pisze:

  Ta Pyrzyczanka niech se do własnego gara zajrzy a nasze sprawy zostawi nam wielka pani a może tak po swojej świetości w tak poważnym artykule ujawni swoje nazwisko i inię

 27. emeryt pisze:

  a gzdzie komentarz co nie wygodny dla pyrzczanki

 28. nauczyciel pisze:

  co Pyrzyczanka mieszka w Pyrzycach i boi się ujawnic swego nazwiska

 29. Ja pisze:

  Kochani,za i przeciw obecnej władzy,powiem krótko,w Pyrzycach jest b.brudno. jako emeryt często chodzę na spacery i widzę na każdym kroku nieudolność obecnych włodarzy i nieznajomość przepisów prawa. Są doskonałe instrumenty prawa które należy uruchomić i do roboty!!!

 30. zefir pisze:

  Pyrzyce :zadupie i brud ,sprzatanie i remont ulic pod :Publiczke władza Gminy myśli jak się utrzymac na stołkach Rada Gminy uległa pod dyktando Piotrowkiej i spólki ,w :Starostwie to samo :obciach na posiedzeniu Rady malkonentow pytam :pokazcie :nowe inwestycje oczysczalnie scieków np w :Ryszewku i innych wioskach a pozniej piszcie ale prawde nie ścieme !

 31. Anonim pisze:

  Proszę, bardzo proszę pochwal się (pyrzyczanka) co zrobiłaś pożytecznego-dla Pyrzyc, społeczności pyrzyckiej.Pochwal się co przez ciebie zostało zrobione- oczywiście nie biorąc pieniędzy ale tak spontanicznie, od serca.

 32. Anonim pisze:

  Pan starosta miał rządzić tylko 6 miesięcy. Drodzy koledzy z rady powiatu zróbcie coś z tym.

 33. Anonim pisze:

  Narzekacie.No dobrze, a teraz pochwalcie się co sami zrobiliście dla pyrzyczan, dla tego miasta.
  ŚMIAŁO piszcie o waszych osiągnięciach i sukcesach.Pisanie, narzekanie to jest tylko i wyłącznie bicie piany.”z pustego to i Salomon nie naleje”. Co Wy zrobiliście, robicie dobrego, pożytecznego dla Pyrzyc?!!
  Co zrobiliście, robicie aby Pyrzyce były jeszcze wspanialsze, piękniejsze i się rozwijało?KONIECZNIE PISZCIE Z OTWARTĄ PRZYŁBICĄ tj. przedstawcie się z imienia i nazwiska-chyba nie obawiacie się pokazać, ujawnić?!

  • radny pisze:

   No to ja się pochwalę co zrobiliśmy dla tego miasta -Wczoraj przegłosowaliśmy podwyżkę za wywóz śmieci o osiemdziesiąt procent.

   • emeryt pisze:

    Po cholewe podwyżka za wywóż smieci przecież te samochody przyjeżdzaja i nawet po pół kosza niema jezdżąna prożno

  • pyrzyczanin z podgrodzia pisze:

   a ty anonimie się przedstawiłeś to pokaż to swoją przyłbice i przedstaw się

   • Anonim pisze:

    Ja nie jestem osobą publiczną np. sołtysem czy radnym.Mam prawo pisać tak jak to było przeze mnie ujęte.
    Ponawiam ten temat:”Narzekacie.No dobrze, a teraz pochwalcie się co sami zrobiliście dla pyrzyczan, dla tego miasta.
    ŚMIAŁO piszcie o waszych osiągnięciach i sukcesach.Pisanie, narzekanie to jest tylko i wyłącznie bicie piany.”z pustego to i Salomon nie naleje”. Co Wy zrobiliście, robicie dobrego, pożytecznego dla Pyrzyc?!!
    Co zrobiliście, robicie aby Pyrzyce były jeszcze wspanialsze, piękniejsze i się rozwijało?KONIECZNIE PISZCIE Z OTWARTĄ PRZYŁBICĄ tj. przedstawcie się z imienia i nazwiska-chyba nie obawiacie się pokazać, ujawnić?!”.
    Co? podchody,szczucie?PISZCIE NA TEMAT skoro Wam coś się w Pyrzycach nie podoba. Macie do tego prawo ale piszcie bez ukrywania się pod nic ni4e znaczący Nick!!NIE PISZCIE ANONIMOWO – takie wpisy kierujcie na Berdyczów!!!!!Skoro jesteście lokalnymi patriotami Pyrzyc to nie ukrywajcie się!Proszę Was, bardzo proszę.

    • Anonim pisze:

     Ja nie mam siły już nic robić nawet dla Pyrzyc, zarabiam 1600 zł miesięcznie mam czworo dzieci, od dziś radni uchwalili prawie dwukrotną podwyżkę za śmieci, przy sześcio osobowej rodzinie to wyjdzie 1600 zł rocznie.

     • Anonim pisze:

      A ja płacę ponad 3000 zł podatku na rzecz gminy i chcę mieć czysto w mieście. Nie będę nic robić w czynie społecznym.

    • Anonim pisze:

     Ja będę pisał anonimowo i co mi zrobisz!

    • Postępowy doradca pisze:

     Następny wazeliniarz p. burmistrz tacy powinni płacić więcej za śmieci w ramach poparcia dla pseudogospodyni.

  • POLITYK QQ pisze:

   TAK TAK ZROBIŁEM, COŚ TAM COŚ TU, COŚ TU COŚ TAM, byłem radnym Burmistrzem, pierdziałem w stołek za dietki i fajne delegacje, limity wypasione na paliwo, załatwiłem trefne fuchy kolesiom za fajne grube tysiaki, załatwiałem ciepłe stołki i etaty dla rodziny i przyjaciół wiadomych, podpisywałem trefne FV na fajną kasę z prowizją targetową, wersalskie bankiety też były, czy to mało, kto zrobił dla PYRZYC więcej, no KTO!!!

 34. nie radny pisze:

  Oświadczenia majątkowe Wancerz 165 tysiaków w 2016 za porządek w Pyrzycach,dyrektor OPS złożyła korektę do korekty oświadczenia 85,5 tysiaka w 2016 roku a w 2015 zarobiła 71 tysiaków,można mieć sukcesy.By żyło się lepiej,wybierzemy Marzenkę na drugą kadencję to polepszy się jeszcze komuś.

  • Anonim pisze:

   O ja pier…. jakie kwoty!

  • śmieciarz pisze:

   S. P Lemparty rownież ludziom płacił, umożliwiał zarobki na poziomie minimalnym ale sam już wówczas zarabiał ponad 12000 tyś.Tak dwanaście tysiecy żl.Fachowcy poodchodzili z tej firmy;Lem partego, Wancerza, bo ich zarobki urągały przyzwoitości.Biuro, a jakże miało i ma się bardzo dobrze.

 35. pyrzyczanin pisze:

  to co roku ma komunie skoro jak co roku w maju przyjechała na komunie

 36. Anonim pisze:

  Jaki burmistrz oglasza przetarg na oczyszczanie miasta majac wlasna firme która sie tym zajmuje. ale po co lepiej niech pieniadze wezma obcy i podatki terz pujda do innej gminy a swojej firmie nóż w plecy wbija wstyd pani burmistrz.nie takie obietnice byly nie takie

 37. pracownik pisze:

  Lemparty także z Burmistrzem Lipińskim nie współpracował, co było ze szkodą dla Pyrzyc.O umarłych nie mówi się źle?Lemparty nie był dobrym burmistrzem , dyrektorem PPK.Dlaczego w tej obecnej firmie nie ma czlowieka z charyzmą?Jest wyplata i ma w du,,,pie innych.tak uważam.

 38. Anonim pisze:

  Daczego nie ma konkretnych odpowiedzi na ten tekst???
  cyt.Ja nie jestem osobą publiczną np. sołtysem czy radnym.Mam prawo pisać tak jak to było przeze mnie ujęte.
  Ponawiam ten temat:”Narzekacie.No dobrze, a teraz pochwalcie się co sami zrobiliście dla pyrzyczan, dla tego miasta.
  ŚMIAŁO piszcie o waszych osiągnięciach i sukcesach.Pisanie, narzekanie to jest tylko i wyłącznie bicie piany.”z pustego to i Salomon nie naleje”. Co Wy zrobiliście, robicie dobrego, pożytecznego dla Pyrzyc?!!
  Co zrobiliście, robicie aby Pyrzyce były jeszcze wspanialsze, piękniejsze i się rozwijało?KONIECZNIE PISZCIE Z OTWARTĄ PRZYŁBICĄ tj. przedstawcie się z imienia i nazwiska-chyba nie obawiacie się pokazać, ujawnić?!”.
  Co? podchody,szczucie?PISZCIE NA TEMAT skoro Wam coś się w Pyrzycach nie podoba. Macie do tego prawo ale piszcie bez ukrywania się pod nic ni4e znaczący Nick!!NIE PISZCIE ANONIMOWO – takie wpisy kierujcie na Berdyczów!!!!!Skoro jesteście lokalnymi patriotami Pyrzyc to nie ukrywajcie się!Proszę Was, bardzo proszę.kon.cyt.

  • Anonim pisze:

   wiesz dlaczego nie ma bo sam piszesz anonimowo daj przykład a nie wymagasz czegoś od innych a sam tego nie robisz

 39. Justyna Łyjak pisze:

  Miło, że Pani Burmistrz wspomniała o moim poście z imienia i nazwiska podczas obrad sesji Rady Miasta :-). Oczywiście faktem jest, że pracowałam w samorządzie gminnym. I wiem jak to funkcjonuje. I wiem, że się da. Są różne instrumenty jakimi można się posłużyć, ostateczną ostatecznością jest zapytanie ofertowe, i wiem że proceduralnie to stosunkowo długi czas. Niestety ale niektóre miejsca Miasta Pyrzyce w tym roku po raz pierwszy są obkaszane. Trawa w tych miejscach ma wysokość ponad 50 cm. Dziś przejeżdżałam w okolicach Parku Matysiaka i niestety nie wygląda to efektownie. Porównać można to z Parkiem przy Domu Kultury, gdzie trawa przycinana jest systematycznie. Skoszona trawa w Parku Matysiaka czeka teraz na wyschnięcie, no chyba, że się mylę, i po niedzieli zostanie zebrana. Przykładowo, za czasów poprzedników nie dochodziło aż do takich skrajności, a też funkcjonowały procedury. A u Pani Burmistrz byłam w zeszłym roku przed dożynkami Gminnymi, z prośbą zawodową. Oczywiście zostałam wysłuchana…, i na tym się skończyło. Przez co nie mogłam w pełni wykonać swoich obowiązków. Ale cóż. Mam nadzieję, że firma, która aktualnie zajmuje się czystością miasta, będzie wykonywać to prawidłowo. Bo planuje piknik na zielonej trawce 🙂

  • luśka pisze:

   niezła kampania wyborcza, a praca w OPS to jeszcze nie samorząd gminny, Pani Justyno pracowała Pani w jednostce samorządu terytorialnego i to w wąskiej dziedzinie.

   • Anonim pisze:

    Witam. Kampanii nie urządzam. Jako mieszkanka chce żeby było ładnie nie tylko w centrum. A OPS to owszem JST podległy samorządowi gminnemu. To nie to samo, to wąską dziedzina. Ale pracując w budżetówce łatwo jest się zorientować na jakich zasadach to wszystko się kręci.

 40. Anonim pisze:

  BRAWO.Pani Justyna Łyjak pisze, moim zdaniem, obiektywnie .

  No dalej pokarzcie się malkontenci z imienia i nazwiska.Czekam.

 41. z os. mickiewicza pisze:

  na osiedlu Mickiewicza jest wiele osób, które robią coś dla Pyrzyc.
  Np.:Od wczesnej wiosny do póżnej jesieni koszą trawę na trawnikach {klombach}, które należą do gminy {oczywiście sami wcześniej kupili za swoje pieniądze trawę i sami ją tam zasiali}.
  Jesienią sami zbierają liście z drzew, które sami zasadzili na klombach należących do gminy,bo drzewa w Pyrzycach sadzi się tylko wokół gminy lub „paśników”.
  A zimą gdy spadnie śnieg sami odśnieżają drogę gminną,by dojechaćdo pracy.
  A podatki płacą jak wszyscy inni mieszkańcy Pyrzyc.

  • Alternatywy 4 pisze:

   A kto tam jest dozorcą Aniołem? jak w filmie Barei – komuna w Pyrzycach wróciła.

   • Anonim pisze:

    Największym problemem Pyrzyc jest to, że tak naprawdę komuna nigdzie nie odeszła… To byli komuniści i postkomuniści grali i grają pierwsze skrzypce w tej tzw. polityce… A jaki koń jest, każdy widzi…

   • z os. mickiewicza pisze:

    na os. Mickiewicza nie ma ani dozorcy ani komuny.Po prostu jak chcesz mieć wokół siebie czysto to musisz sam posprzątać.

 42. Lipowa pisze:

  Brawo.Chce przypomniec, że drzewa LIPY nie zostały posadzone przez obecnych użytków.Trawa zasiana , skoszona , i to jest sukces.Bez szyderstwa oczywiście.

 43. Lipowa pisze:

  z os. mickiewicza pisze:
  26 maja 2017 o 23:45 ,sadzę , że wiem kto pisze.Pozdrawiam.
  Och,nie ten o kim myślisz.To jest anonim w dobrym słowa znaczeniu.

  • Anonim pisze:

   Jedna pracuje w urzędzie gminy i namawia nas na sprzątanie miasta, a drugi ją pozdrawia i popiera bo bierze od niej intrafne zlecenia z urzędu na roboty.

 44. hidalgo pisze:

  Gdyby nie społecznicy to miasto całkiem zarosło by brudem. Ciemno, brudno, martwo…

 45. JARO 09 pisze:

  ‚BYŁA PYRZYCZANKA’ gdyby ta PANI nie poruszyła tego tematu ,to ta trawa urosła by po PACHY!!!!!!!!!!!!!!!!!! MEDAL DLA OSPAŁYCH WŁADZ.Pan Dyrektor MATYSIAK uczył mnie w sp-3 był to dobry ,uczciwy człowiek i nie chciał nic co by było jego imieniem ,zrobili to pośmiertnie !! Drodzy PYRZYCZANIE Mieszkańcy nie tylko naszego miasta ale i wsi.NAPISZE TAK kiedyś moja żona była radną PYRZYC ,to były czasy kiedy nie było kasy dla radnych. NIE BYŁO DODATKOWYCH RADNYCH W STAROSTWIE,WSZYSTKO MIEŚCIŁO SIĘ W GMINIE ,TO FUNKCJA była społeczna,były jakieś diety zwroty za bilety ,nic co można było jak teraz dać na rate NA NOWE AUTO Z SALONU!!!!!!!!-ŚREDNIEJ KLASIE BEZ WYPASU!!!Gdyby te czasy wróciły to ilu by za darmo chciało PAŃ PANÓW być radnymi .LISTA BYŁA BY KRÓTKA !!!.NIE SZTUKĄ JEST PODNOSIĆ PODATKI. Była PANI NIE PAMIĘTAM NAZWISKA CO POTRAFIŁA PISAĆ PROJEKTY TO KOMUŚ SIĘ NIE PODOBAŁA ,W GRYFINIE PIĘKNIE SIĘ SPEŁNIA!!!.Układy ,brak chęci współpracy.STAWIANIE kolejnych głazów pod urzędem aby pokazać że będzie większy od tego z pod starostwa co zrobił LIPIŃSKI,nic nie zmieni Unia europejska na razie daje kasę tu trzeba poszukać finansowania,a nie na sprowadzać supermarketów ,uwalić małe firmy.TAK TO PYRZYCE ZAROSNĄ I WYMRĄ .
  PANIE REDAKTORZE PROSZĘ ZROBIĆ TAK POD KOMENTARZAMI ABY ROBIĆ PLUS LUB MINUS
  BO Z TEGO CO WIDAĆ ZACZYNA TU BRAKOWAĆ KULTURY I SMAKU DOBREGO WYCHOWANIA.

 46. Anonim pisze:

  Człowieku ogarnij się.
  Co ta unia daje?Były w Pyrzycach i to w rejonie rolniczym;PBRol, STW, Mieszalnia pasz,Meprozet, odlewnia, Pekum , Zakład Rolny(wybudował cale osiedla przy ulicy Warszawskie),,,można dalej wymieniać.Tych miejsc pracy już nie ma bo weszliśmy do unii dostarczając np. Niemcom taniej siły roboczej.Tam Polacy budują dobrobyt nie tu w Polsce. Niby skąd maja być podatki na najpotrzebniejsze rzeczy w Pyrzycach.Kto zdrów(nawet już po gimnazjum) ucieka z tego obłożnie chorego kraju.Zarobki w Pyrzycach sa uragajace przyzwoitości.Polacy dzięki tej unii stali sie wyrobnikami, tkzw. białymi murzynami.To dała nam ta transformacyjna ustrojowa a przed wszystkim ta Unia Europejska(Niemców, francuzów,,).

 47. Anonim pisze:

  Pani burmistrz czas sianokosy rozpocząć.

 48. Anonim pisze:

  Ze wsi jest to chyba sama wie.

 49. Elżbieta pisze:

  Pyrzyce kiedyś były piekne …naprawdę:-) A teraz to porażka jakas

 50. rolnik pisze:

  Był kraj i nazywał się PRL.Wybudowano od podstaw np;LO, PTMR, Ośrodek dla OHP, nowe zakłady pracy, basen funkcjonował i BYŁO Beeeee, bo to komuna.Pyrzyce odbudowano z zgliszcz, od podstaw miasto wybudowano. Teraz macie to co chcieliście. Oszukano Was aby garstka złodziei się uwłaszczyła na majątku.OKRĄGŁY STÓŁ dał przyzwolenie aby: grabić, kraś, „uwłaszczać ” się na majaku wszystkich Polaków!Teraz buźki w kubeł i nie narzekajcie.Chcieliście lepiej, dobrze.Jest teraz RP i ma orła w koronie.Wykiwano Was i okradziono, to nie jest ok.Dlaczego teraz narzekacie i dajecie się manipulować?. Wybierzcie normalnych swoich przedstawicieli na przykład jako radnych i wówczas będziecie być może mieli;zieleń zadbaną , nowe zakłady pracy, nowe inwestycje.NIKT NIE BĘDZIE MUSIAŁ PRACOWAĆ za granicą.Pyrzyce spowrotem będą miały izby porodowe w szpitalu.Pyrzyczaninie będą tu wydawać swoje zarobione pieniądze, a to się wiąże z tym, że polski rolnik, piekarz czy masaż tu będzie eis bogacił i nalezie podatki tu będzie płacił.

 51. rolnik pisze:

  Piszesz”BYŁA PYRZYCZANKA: WSTYD MI ZA MOJE RODZINNE MIASTO!”
  Tak?1
  To wpłać jako sponsor na konkretny cel np. 1o ooo zł.Pokaż swoją dobrą wolę i wpłać chociaz 1 % na rzecz pyrzyckiej zieleni.Pokaż się z tej dobrej strony.Malkontentów nie trzeba ale ludzi , którzy w sposób konkretny działają na rzecz Pyrzyc.Wstydź się ale za siebie , że tylko marudzisz i NIC NIE DAJESZ ABY BYŁO LEPIEJ W Pyrzycach.

  • Postępowy doradca pisze:

   Nikt nie musi wazeliniarzu p. Burmistrz wpłacać na konto, może jeszcze na konto PPK. Wszyscy płacimy podatki na rzecz gminy jedni większe inni mniejsze a od tego są urzędnicy, aby zapewnić podstawowe wymogi. Koszenie traw i sprzątanie miast to jest naprawdę niewiele. Koniec kropka!

 52. alek pisze:

  wszędzie syf w tych pyrzycach, gdzie nie spojrzeć – dziadostwo, szkoda bo takie ładne miasteczko było za komuny

 53. Anonim pisze:

  Jest sukces!!!
  Przed chwilą o godz. 7.20, pierwszy raz w roku pod moim oknem przejechała
  śmieciarka wymiatająca brud spod krawężników.A co do rolnika, to płaci
  1/5 na KRUS tego co Pyrzyczanie opłacający ZUS, więc z różnicy mógłby
  wyremontować nawierzchnie ulic.Nie ulega wątpliwości, że za Olecha było
  w mieście czyściej i bardziej kolorowo, miasto było bardziej zadbane.
  A wracając do bulwersującej sprawy budowy ogrodzenia za 30 tys., to w budżecie
  miasta może i niewielka kwota, ale świadcząca o stanie umysłu,arogancji
  i nie liczeniem się z mieszkańcami.O ile nasze miasto byłoby ładniejsze
  przeznaczając te 30tys. i inne zmarnowane pieniądze z naszych podatków
  na poprawienie estetyki miasta.

  • Anonim pisze:

   Do tego ponad 70 tys zł rocznie na monitoring! Komu potrzebny? Przez dwa lata to 150 tys. zł. Właśnie kończy się umowa, w wakacje pewnie będą chcieli ją przedłużać!

   • Anonim pisze:

    Ciemniakom radnym znowu wmówi, że to gminny monitoring i nie będzie kosztów. Tak się właśnie kaskę z gminy Pyrzyce wyprowadza do firm ze Szczecina. Brawo jadźka i przygłupy z rady!

 54. rolnik pisze:

  Jestem rolnikiem-to mój pierwszy zawód.PŁACĘ ZUS.To chce dodać.

 55. robot pisze:

  PPk od dawna sprzątał miasto sadził kwiatki na klombach pielęgnował kwiaty zamiatał ulice i było dobrze teraz dyrektor ppk nie wyrabia finansowo bo to cienias .A burmistrz mu wierzy.

 56. robot nik pisze:

  Można dodać i to.PPK miało dobrze prosperującą betoniarnie.Teraz tam jest spora sterta przeróżnych śmieci.Lemparty był samolubem i beznadziejnym dyrektorem.Myślał ale o swoich tylko zarobkach. Miał około159 tyś,żł. zarobionych w tylko jednym roku a ludzie wówczas minimalna pensję.Ten obecny dyrektor dorównuje ale w pobieraniu uposażenia.Kto dba o dobrobyt Pyrzyc?No kto?

 57. Anonim pisze:

  A KONIE BIEGAJĄ I STRASZĄ LUDZI W NIEDZIELE IDĄCYCH DO KOŚCIOŁA ALE TO NIE JEST UCIĄŻLIWA DZIAŁALNOŚĆ DOPÓKI DOPÓTY KOGOŚ NIE ZABIJĄ ,ZAMKNĄĆ UKS JAKOSS I NIE ZEZWALAĆ NA UTRZYMYWANIE ZWIERZĄT W PYRZYCACH WBREW UCHWALE RADY MIEJSKIEJ O UTRZYMYWANIE CZYSTOŚCI I PORZĄDKU W GMINIE PANI BURNISTRZ TE STOWARZYSZENIE JEST NIE TYLKO UCIĄŻLIWE ALE I NIEBEZPIECZNE!!!!!!!!!

 58. smutek pisze:

  Gmina powinna zakupić kozy bo ma siano i dużą trawę.

 59. Gość z Osiedla pisze:

  Pani Burmistrz! W imieniu mieszkańców Os.Mickiewicza, zapraszam do złożenia nam wizyty. W odwiedziny proszę przyjechać CZOŁGIEM, to najstosowniejszy pojazd do podróży po uliczkach naszego uroczego osiedla. Podwozia samochodów, zacierając o betonowe podłoże iskrzą niczym fajerwerki, brnąc slalomem do przodu. Na sterczących wysoko studzienkach powinny być umieszczone słupki ostrzegawcze.PANI BURMISTRZ, TYLKO CZOŁG!!! Pozostali, sztuczne szczęki zostawić w domu… He, he ,he GOSPODARZE NAM SIĘ UDALI… KOSMICI ???

 60. anonim pisze:

  Co tam Mickiewicza, bliżej centrum po Owocowej obok szkoły podstawowej trzeba juz czołgiem

  • Logika ? pisze:

   Na naprawę Mickiewicza, Owocowej czy innych ulic w złym stanie, kasy nie ma, ale żeby dobrą ulicę Narutowicza rozwalać dla uzyskania kilku miejsc parkingowych to już kasa jest.
   :/

 61. Lipowa pisze:

  W jakim celu zapraszasz panią Burmistrz?Na co liczysz?Może zaproś radnych, którzy Ciebie reprezentują i to bardzo źle.Niech przyjadą swoimi samochodami i na swój koszt.Może wówczas zrozumieją, że są dla ludzi a nie wyborcy dla dla nich.Wymień ich z imienia i nazwiska. Kto jest Twoim reprezentantem jako radny, to będzie w porządku do twoich narzekań.Oczywiście słusznych narzekań. Kieruj je do bezpośrednich Twoich reprezentantów, RADNYCH.

 62. koń ktory mowi pisze:

  Anonim pisze:
  29 maja 2017 o 18:01
  Skoro Tobie przeszkadzają konie i piękne amazonki, to się módl żarliwie aby Pana Boga aby był wobec Ciebie litościwy a nie rychliwy.

  • Anonim pisze:

   DO KONIA KTÓRY MÓWIjestem przygotowany,i niczego się nie boję,a konie przeszkadzają śmierdzą ,większa ilość much i gryzoni i środowisko zanieczyszczają bo nie ma szamba ,nie ma płyty obornikowej ,a i jeszcze jak się kurzy AI JESZCZE NIE TYLKO MI PRZESZKADZAJĄ WIĘKSZOŚCI MESZKAŃCW UL SIKORSKIEGO I PODGRODZIA NO I NIE WSPOMNĘ O ROLNIKACH Z MECHOWA

 63. koń ktory mowi pisze:

  smutek pisze:
  29 maja 2017 o 20:13
  Rób interes swego życia.Zakup kozy .Paszę dla nich będziesz miał za darmo. Mleko(bardzo zdrowe i pożywne) i później mięso sprzedaj. Jest kapitalizm, interes zawsze jest interesem.Nawet na guzikach można zrobić dobry interes a tym bardziej na kozach.Do dzieła.

 64. koń ktory mowi pisze:

  Anonim pisze:
  28 maja 2017 o 16:46
  Takimi radami to piekło jest wyłożone.Śmiało sam się weź za sianokosy albo za hodowlę np. kóz.Będziesz miał,a czysty wymierny zysk i to w tak prozaiczny sposób.

 65. koń ktory mówi pisze:

  Anonim pisze:
  27 maja 2017 o 21:27
  Gdyby można było zmierzyć twoja głupotę, to Księzyc mógłbyś, mogłabyś na kolanach w tyłek pocałować.

 66. ufnal pisze:

  Gdyby nie koń to nie byłoby HIPOTERAPII.Może nie tobie się przyda ale na pewno bardzo wielu je uwielbia, nie tylko za piękno ale także za ich użyteczność.

 67. Anonim pisze:

  to bież sobie jednego do domu

 68. Anonim pisze:

  Proponuje to przeczytać.
  Hipoterapia to ogół działań terapeutycznych, do których wykorzystuje się konia. Jest to metoda doskonale uzupełniająca wszystkie inne oddziaływania rewalidacyjne i rehabilitacyjne, a jej uniwersalność polega na jednoczesnym oddziaływaniu na sferę ruchową, emocjonalną, społeczną, intelektualną i sensoryczną.

 69. Anonim pisze:

  Proponuje i to przeczyć o hipoterapii.
  W opiniach psychologów, pedagogów i rodziców mówi się o:

  wzroście pewności siebie, poprawie samooceny,
  poprawie mowy (wymowy oraz zasobu słów i większej chęci komunikacji werbalnej),
  poprawie orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni,
  poprawie koordynacji,
  poprawie koncentracji uwagi,
  zmniejszeniu napięcia emocjonalnego, wyciszeniu, uspokojeniu,
  poprawie kontaktów z rówieśnikami oraz dorosłymi,
  znacznej poprawie sprawności ogólnej,
  zwiększeniu tempa reagowania czyli tzw. poprawie tempa psychomotorycznego, szczególnie u osób z zespołem Downa,
  znacznej poprawie stanu emocjonalnego osób niepełnosprawnych.
  Może się tobie coś z tego przydać?Spróbuj.

  • Anonim pisze:

   ja nie mam nic do koni i do leczenia przez nie ,jedynie do ich utrzymywania,w jakich warunkach przebywają dlaczego notorycznie biegają po Pyrzycach stwarzając zagrożenie dla mieszkańców,bo jak kogoś stratują to dopiero będzie potrzebna hipoterapia zastanów się nad tym

 70. Uchodźca pisze:

  Było zamówienie na siano,a Wy się czepiacie !!!
  Gospodarna kobieta ! Radzi sobie.

 71. Anonimous pisze:

  Trochę poza tematem ale chciałbym podać przykład jak są trwonione pieniądze z naszych podatków. Ostatnio mieszkańcy części Letnina starali się o remont ulicy – mowa o wybrukowanym odcinku w wiosce – chodziło o ponowne ułożenie bruku w miejscach przekopow kanalizy, która była położona około 10 lat temu! pani burmistrz obiecała że zajmie się tematem i tak też było jednak jak to w naszej gminie jest z inwestycjami pewnie ktoś przytulił kasę a droga jak zniszczona była tak jest po remoncie trwającym 3 dni!!! Arogancki kierowniczek zaprzyjaźnionej z gminą firmy stwierdził że jak wiemy gdzie stoi woda to sami powinniśmy sobie tę drogę poprawić. Kilkadziesiąt tysięcy złotych poszło na remont którego praktycznie nie było. Chcieliście to macie, i kolega zarobił, i mi coś skapło i fajnie. Gratulacje dla naszych władz. Rozkradania ciąg dalszy.

 72. Uchodźca pisze:

  JUMA,JUMA,JUMA 🙂

 73. Anonim pisze:

  Zażyj wreszcie te leki psychotropowy, które otrzymałeś, ukradłeś z gabinetu u lekarza psychiatry. Poczujesz sie jak prawdziwy uchodźca,myśliciel, geniusz i spełniony psychol.

 74. Uchodźca pisze:

  Dla Ciebie te siano szykowała ?
  heheheheh Pewnie,że dla Ciebie !
  Jeszcze trochę wystaje Ci z pantofla 🙂

  Polecam meliskę

 75. Anonim pisze:

  Mówi się słoma ci z butów wystaje.Tak właśnie jest z tobą osobo, człowieku? „uchodźca”. Zażyj wreszcie te leki psychotropowe.

 76. Gość pisze:

  Drodzy czytelnicy… Tak pięknie i ambitnie rozpoczęliście komentarze, a kończycie jak zwykle opluwając się na wzajem. Kultura w pas Wam się kłania. A feeee

 77. Anonim pisze:

  wskaż kto na wzajem się opluwa.

 78. Uchodźca pisze:

  Ona kocha budowlańców.
  No co ? takie zboczenie …

 79. PRZYSZŁY UCHODZIEC Z PYRZYC pisze:

  Mnie jakoś nie kocha. A pani z Mickiewicza co sama sobie sprząta ulice, to może przyszła by i posprzątała u nas ul.Ogrodową bo jak Burmistrzowa ostatnio podniosła opłaty za śmieci O OSIEMDZIESIĄT PROCENT to muszę teraz więcej pracować, żeby na to wszystko zarobić i nie mam kiedy ulicy posprzątać.

 80. Uchodźca pisze:

  Panie Uchodziec.
  80% drożej,ale śmieci teraz jadą na wysypisko ! We wcześniejszej umowie docelową lokalizacją była Sicina.
  Nie zależy Ci na środowisku ?

 81. PRZYSZŁY UCHODZIEC Z PYRZYC pisze:

  Co ty za bzdury piszesz, ogarnij się.

 82. internauta pisze:

  NIE MARUDZIĆ GŁOSOWALIŚCIE NA PODZIŃSKĄ WIĘC MACIE TO CO WYBRALIŚCIE.

  • Anonim pisze:

   Oszukała obiecując strefę ekonomiczną, zaś media nagonkę zrobiły na M.O. bo wygasił niekożystne umowy na monitoring , lansując jednocześnie lewackie układne środowisko, które już w kolejnym roku urzędowania zorganizowało ustawiony przetarg na dostarczenie sygnału do monitoringu za kwotę ponad 70.000zł które to pieniądze trafiają po dzień dzisiejszy do spółki ze Szczecina. Błędem głosujących jest również nie wybieranie przedsiębiorców lub ekonomistów.

 83. Anonim pisze:

  Przecież Pani Ksel i Pani Piotrowska to przedsiębiorcy.

 84. Ela pisze:

  Witam, co sądzicie o koncepcji terenu po byłym ogródkach działkowych na wałach??
  Jak dla mnie nie udana…. wręcz masakra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.