Pyrzyczanka pozyskuje miliony!!! Niestety nie dla gminy Pyrzyce :(

ZA PRACĄ… rozmowa z Agnieszką Odachowską, byłą wiceburmistrz Pyrzyc

         Mija już rok jak jesteś poza naszą gminą, co spowodowało że zmieniłaś miejsce zamieszkania?

         – Odpowiedź jest prosta praca, w mojej rodzinnej gminie nie było dla mnie miejsca – za to inna z chęcią skorzystała z moich umiejętności. Bardzo często zastanawiam się ilu jeszcze mieszkańców naszej gminy wyjedzie za pracą, ilu młodych utalentowanych ludzi opuści rodzinne strony w poszukiwaniu innego miejsca, w którym będą mogli się rozwijać.
Obserwuję od lat pyrzycką scenę polityczną i brak wizji rozwoju gminy nie tylko tych władz, ale poprzedników również. Brak wspólnej debaty i połączenia sił – władz, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców. Czy zdążymy wykorzystać ostatnie tak du-że możliwości finansowe, aby zacząć się rozwijać?

        Masz jakąś propozycję, bo krytykować każdy może ?

         – W dniach 07-08.03.2016 roku uczestniczyłam w Welconomy Forum in Toruń, na którym przedstawiane były kierunki rozwoju poszczególnych sektorów do roku 2020. Uczestniczyli w nim najważniejsze postaci z kręgu polityki, biznesu i nauki. Podczas debaty wskazywano na rozwój zdrowia, ochrony środowiska, rolnictwa, nowych technologii, sportu i turystyki. Należy zmienić tok myślenia – nastawić się na współpracę, bo samorząd bez wsparcia przedsiębiorców sam nie udźwignie nowych trendów – niestety nie są to kierunki preferowane w naszej gminie. Ktoś powie tak jak Ty – łatwo jej krytykować, otóż nie – w Gminie Gryfino, w której obecnie pracuję polityka władz nastawiona jest na człowieka, bo inwestując w człowiek inwestujemy w rozwój gospodarczy i społeczny. Wspólne działania, pozyskiwanie non stop funduszy rozwija ten region coraz bardziej, strefa ekonomiczna przyciąga nowych inwestorów. W ciągu mojego rocznego pobytu i dzięki inwencji mojego zespołu powstał Dom Dziennego Pobytu Senior-Wigor – miejsce gdzie osoby starsze mogą spędzać czas od godz. 7:00 do 15:30 rozwijając się, rehabilitując i czując się bezpiecznie – kwota dofinansowania 250 000,00 zł. Uciążliwy był brak żłobka. Coraz więcej młodych matek idzie do pracy – więc pozyskaliśmy 2 800 000,00 zł na jego budowę, świetlica w Starych Brynkach wymagała remontu – pozyskaliśmy sponsora, który za kwotę 50 000,00 zł odnowił ją, brak komputerów też nie był problemem – ARMiR pomógł nam w ich pozyskaniu. Trzeba tylko chcieć, ale tak jak wszędzie krytykujących nie brakuje 😉 zawsze można więcej .


reklama
     

        A co planujesz ?

          -Dużo… z tych największych obecnie pracujemy nad projektem odbudowy Pałacyku pod Lwami i stworzenia muzeum na miarę XXII wieku – kwota przedsięwzięcia to aż 10 milonów złotych, targowisko – 1 milion złotych i remont domków hotelowych nad Regalicą. To nie koniec naszych działań. Z miękkich projektów pozyskaliśmy pieniądze i realizować będziemy wspólnie ze stowarzyszeniami z naszej gminy projekt Kresy wschodnie – spotkania, debaty, film.

       Twoje sukcesy cieszą, ale trochę żal, że te działania nie przynoszą korzyści Pyrzycom.

        – To moje rodzinne miasto, tu mam swoich przyjaciół i znajomych i tu spędzam weekendy, nie zapominam o Pyrzycach. Dzięki naszej Fundacji Oświatowej Realizujmy Marzenia wspólnie z Beatką i Arturem Kurowskimi otwieramy żłobek i przedszkole. Na żłobek pozyskaliśmy pieniądze z Ministerstwa, nasza fundacja pozyskała kilkanaście małych grantów dla dzieci i młodzieży – warsztaty w Niemczech, staże w Niemczech także jak widzisz nie zapominam o swoim regionie

         Powiedziałaś, że o Pyrzycach nie zapominasz, więc tułaczka za pracą jest tylko tymczasowa?

        – Trudno powiedzieć – Gryfino, Warszawa, Berlin to miejscowości w których działam i współpracuję z innymi stowarzyszeniami, czas pokaże… Pyrzyce to miasto, do którego zawsze będę wracać, a Gryfino to miasto w którym już zostawiłam duży kawałek siebie.

         Mieszkańcom naszej gminy życzę z okazji zbliżających się świat samych dobrych i radosnych dni.

Agnieszka Odachowska jest obecnie:
– główną specjalistką ds. pozyskiwania funduszy w Gminie Gryfino,
– doradczynią w Zespole ds. przeciwdziałania przemocy przy Marszałku Województwa Zachodniopomorskiego,
– członkinią Rady Programowej i Pełnomocniczką w województwie zachodniopomorskim Kongres Kobiet,
-członkinią zespołu ds. kobiet z obszarów wiejskich i małych miasteczek przy pełnomocniku rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i pełnomocniku rządu ds. równego traktowania.

KA

87 odpowiedzi na Pyrzyczanka pozyskuje miliony!!! Niestety nie dla gminy Pyrzyce :(

 1. max pisze:

  Ostatni wielki sukces Pyrzyczanki -nauka pływania dla dzieciaków ja bym poszedł dalej i zaczął szukać kasy na naukę spadania , Staliśmy się krajem w którym coś co powinno być normalne na poziomie szkół podstawowych staje się wielkim przedsięwzięciem Europejskim – dokąd zmierzamy z taką filozofią wydawania i inwestowania kapitału z UE ? . Wiem że po tym wpisie zostanę zrównany z ziemią zwłaszcza przez wszystkich tych którzy z grantów i dotacji żyją . Ale ktoś wreszcie musi powiedzieć że to kant du … rozbić . Kiedyś w nie odległej galaktyce ta kasa się skończy co wtedy ?

  • Ciekawa pisze:

   Nikt Pana nie będzie równał z ziemią, czytałam kilka Pana wpisów na Fb (Pyrzyce samorząd) a
   w zasadzie udostępnień czyiś poglądów. No cóż wszyscy jakby tu delikatnie Panu powiedzieć: traktujemy Pana z lekkim przymrużeniem oka. Najpierw należałoby uzupełnić braki wiedzy, ortografi itp. A dopiero później krytykować kogoś.

   • Ej ty!
    Pofolguj swoje opinie – wredne!

   • max pisze:

    Pani Ciekawa a coś meritum poruszonym wywiadzie?Proponuję trochę trochę matematyki z elementami ekonometrii znając podstawy tych zacnych przedmiotów będzie mogła pani używać słowa wyrażenia MY WSZYSCY no i oczywiście będzie mogła pani napisać coś o patologiach i nonsensach związanych z pozyskiwaniem i wydawaniem kasy z funduszy europejskich .Skoro jest pani taka ciekawa to jestem pewien że dociekliwość w analizie problemu wydawania publicznej kasy da efekt w postaci ciekawego i merytorycznego wpisu .

  • Dyzio pisze:

   max -Oczywiście że się skończy ale pozostają inne działania i umiejętności. Pani Agnieszka to przede wszystkim osoba kreatywna, operatywna.A osoby posiadające takie zalety poradzą sobie w każdych warunkach. Nie zaprzątaj sobie swojej główki takimi problemami 🙂

   • max do Dyzio pisze:

    Być może pan Dyzio lubi płącić wysokie podatki i żyć przeświadczeniu że wydawanie podtków,dotacji jest zawsze celowe i logiczne ale moja skromna osoba i nie tylko moja nie lubi być naciągana jako obywatel i podnik a wjęc mam zamiar zawracać sobie główwkę takimi problemami bo czym mniej opłacanych z naszej pracy i podtków ludzi którzy żerują na sektorze publicznym tym lepiej dla mojej kieszeni i mojej rodziny .

 2. Anonim pisze:

  Pani Agnieszko jest pani super, bardzo zazdroszczę mieszkańcom Gryfina, że tak dużo skorzystają z pani pracy. Dla nas Pyrzyczan to nieosiągalne dobra: nie ma żadnego godnego miejsca dla seniorów, nie ma rekreacyjnych terenów w mieście, brak targowiska, a o budkach spod bramy nie wspomnę, nie ma żłobka, a co mamy? Walące się mury i podniesione podatki.

 3. ,.,.,. pisze:

  Pani Agnieszko, a ile Pyrzyce skorzystały na Pani Lokalnej Grupie Działania. Proszę podać konkretną kwotę w porównaniu z Warnicami i Dolicami.

 4. Anonim pisze:

  Apel do burmistrz Podzińskiej.
  Proszę wyzbyć się prywatnych niechęci i zatrudnić w ratuszu panią OdachowskąMieszkańcy nie są głupi i widzą co się dzieje: likwidacja LGD, brak pozyskiwanych spektakularnych środków przez pracowników ratusza, problemy z rozliczeniem dotacji przyznanych wcześniej. Minął ponad rok jak jest pani Burmistrzem a mi się żyje coraz gorzej, kilka parkingów w mieście, kilka koncertów, kilka małych remontów w zaprzjaźnionych miejscach np. Świetlica w Brzesku to za mało. Gdzie spełnienie wyborczych obietnic, gdzie jest strefa ekonomiczna, gdzie są nowe miejsca pracy?

 5. Ciekawa pisze:

  Tak się zastanawiam, kto w naszym ratuszu jest odpowiedzialny za pozyskiwanie środków zewnętrznych. Czy ktoś może wie?

 6. Podglądacz pisze:

  Agnieszka to fajna i mądra dziewczyna.Nie pasowałaby do obecnych władz.

 7. historia dla... pisze:

  Ona pasowała tylko do PZPR – SLD SdPR i do siebie samej. Widząc tylko swój interes….

  • rolnik pisze:

   ale jej zazdrościsz i co z tego robiła dla innych wiele, nikt tyle nie zrobił

  • Dyzio pisze:

   No teraz to walnąłeś. Nie dorastasz Odachowskiej do pięt szkoda wielka szkoda bo nasze miasto straciło na jej odejściu bardzo wiele.Co to znaczy widząc swój interes. Żebyś Ty chociaż w swoim życiu w 10% zrobił tyle co ona zrobiła dla ludzi. I nie błaznuj tutaj bo widać że przemawia przez Ciebie zazdrość a może i jeszcze coś innego???:)

 8. paparis pisze:

  Nie rozumiem co chcecie już wiele zrobiono: kawałek murów obronnych, ogrodzenia dla wspólnot mieszkaniowych, w parku koło restauracji Parkowej rozplantowano trawnik i poprawiono drogę wyrwano krzaki koło Gminy, a Wam ciągle mało?

  • SzKODnik pisze:

   No właśnie. Przecież to tyle inwestycji, że starczy na całą kadencję.
   A co do obietnicy wyborczej strefy ekonomicznej to się odczepcie. Przecież nikt tego nie brał na poważnie.

  • Dyzio pisze:

   paparis: No nie gościu, Ty to masz poczucie humoru lepszego dowcipu dawno nie słyszałem :)))

  • Anonim pisze:

   No i wybudowano ogrodzenie przy ul. 1-go Maja-dzieło na miarę geniuszu
   naszej Pani o którym będą pamiętać pokolenia.

   • Anonim pisze:

    Teraz będą remontować wyremontowaną świetlicę w Brzesku za 100 000 zł, a świetlica w Mechowie, na remont której było 400 000 zł ale w tamtym roku te pieniądze Pani zabrała, dalej będzie niszczeć! Pani obiecywała, że jak tylko będą jakieś pieniądze to w pierwszej kolejności pójdą na remont świetlica w Mechowie. To się mieszkańcy doczeaaakali! Swoją drogą niech ktoś mi wyjaśni jak 400 000 zł a remont ok. 150 metrowego budynku może być za mało?

    • Brzoza pisze:

     Remont świetlicy w Brzesku to jakieś jaja, przecież tam urzęduje spółdzielnia Brzoza, która prowadzi działalność i na niej zarabia. Więc ja się pytam: kto będzie płacił za remont?

 9. paparis pisze:

  Ponadto mamy obiecany kontrakt samorządowy więc nie ma co narzekać:
  Gmina Pyrzyce jako partner zadeklarowała w kontrakcie realizację takich zadań jak:
  Przebudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z przebudową drogi – ul. Głowackiego w Pyrzycach – szacunkowy koszt zadania 2.800.000,00 zł
  Zadanie to będzie obejmować przebudowę drogi (ulica, chodnik, parking) długości: 872 m, przebudowę kanalizacji deszczowej długość: 1336,20 m oraz przebudowę kanalizacji sanitarnej długość: 1070 m.
  Uzbrojenie terenu ul. Lipiańska w Pyrzycach – szacunkowy koszt zadania 1.400.000,00 zł
  Zadanie to będzie obejmować wykonanie odcinka sieci wodociągowej o długości ok.1103 m oraz ok. 420 m sieci kanalizacji sanitarnej.
  Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół prowadzących kształcenie ogólne w Gminie Pyrzyce – szacunkowy koszt zdania 793.595,00 zł.

  • Anonim pisze:

   Słowo klucz: „zadeklarowała”. Sukceeesss!!!!!!

  • Dyzio pisze:

   paparis – skąd Ty się gościu urwałeś?Jak czytam ten Twój komentarz to pękam ze śmiechu 🙂 Kontrakt samorządowy to zasługa powiatu nie gminy.Zadeklarowane ale jeszcze nie wykonane. Za 2,5 roku poczytamy Twój komentarz. Zgoda?? 🙂

 10. Barbara pisze:

  padnę kontrakt samorządowy zasługa tej pani burmistrz – żart

 11. Barbara pisze:

  no co niektórzy to potrafią sobie przypisywać sukcesy, może jeszcze gmina pyrzyce napisała ten kontrakt, wielkanocne jaja

 12. hmmm pisze:

  Proszę o konkretne projekty i kwoty tych projektów, które zostały zrealizowane… znam te panią …. świetna przede wszystkim w lansowaniu swojej osoby i tylko w tym

  • Dyzio pisze:

   hmm – w lansowaniu swojej osoby? To Ty na pewno nie znasz tej pani. I nie wypowiadaj się na jej temat. Żebyś Ty chociaż w 10% zrobił tyle pożytecznego w życiu co ona to byłbyś moim partnerem do dyskusji. A może zrobiłeś? To dalej wal po kolei. No wyliczaj te swoje osiągnięcia 🙂 Czekam z niecierpliwością 🙂

 13. goły pisze:

  Czemu za Olecha nie miała takich sukcesów.

 14. Barbara pisze:

  miała, miała jeszcze większe i była tylko parę miesięcy a obecna była wice 3 lata i co puściła jad w rękę która ją karmiła,

 15. Barbara pisze:

  szkoda z Wami dyskutować zawiść i zazdrość Was zjada, wesołych świąt-wszak wielki Piątek pora na wybaczanie i lansowanie bo jest co, Aga pozdrawiam

 16. paparis 1 pisze:

  NO TAK I KTO TU CHCIAŁ LANSOWAĆ GMINĘ, NIE MA INWESTYCJI O KTÓRYCH KOLEGA PISZE, PRZEMILCZĘ
  1 RPZP.KS-IZ.00-32-001/15-7 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe na rzecz rozwoju gospodarczego na obszarze Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+” 8.9 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego w ramach KS
  2 RPZP.KS-IZ.00-32-001/15-7 Wsparcie Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Gminie Przelewice w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gosp. KS „Pyrzyce+” 8.5 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach KS
  3 RPZP.KS-IZ.00-32-001/15-7 Wsparcie Zespołu Szkół w Lipianach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gosp. KS „Pyrzyce+” 8.5 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach KS
  4 RPZP.KS-IZ.00-32-001/15-7 Wsparcie Zespołu Szkół w Warnicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego KS „Pyrzyce+” 8.5 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach KS
  5 RPZP.KS-IZ.00-32-001/15-7 Wsparcie Zespołu Szkół w Bielicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego KS „Pyrzyce+” 8.5 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach KS
  6 RPZP.KS-IZ.00-32-001/15-7 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej w przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Lipianach na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego Pyrzyce+” 8.5 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach KS
  7 RPZP.KS-IZ.00-32-001/15-7
  Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół prowadzących kształcenie
  ogólne w Gminie Pyrzyce na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu
  Samorządowego „Pyrzyce+”
  8.5 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół
  i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących
  w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach KS
  8 RPZP.KS-IZ.00-32-001/15-7
  Upowszechnianie wiedzy i edukacji szkolnej w szkołach podstawowych i gimnazjum na
  terenie Gminy Banie na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego
  „Pyrzyce+”
  8.5 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół
  i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących
  w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach KS
  9 RPZP.KS-IZ.00-32-001/15-7 Adaptacja pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych w SOSW w Pyrzycach na rzecz rozwoju gospodarczego obszaru KS „Pyrzyce +”

 17. Kazik pisze:

  to , że Agnieszka wyjechała to jej sprawa.Ma taką prace i musi się z niej wywiązywać.Byla w Pyrzycach i jak ktoś wcześniej zauważył,niczym nie błysnęła .Panowała opinia ,że jest bardzo interesowna.Myślę , że jej wyjazd nic dla Pyrzyc nie zmienił,nie mamy sobie nic do zarzucenia odnośnie pozyskiwanych środków.Agnieszka mogłaś pozostać w Pyrzycach pracy jest dużo ,ale Ciebie ze względu na Twój skomplikowany charakter nikt nie chciał-życzę powodzenia.

  • Dyzio pisze:

   Kaziu Kaziu- interesowna? Odachowska ?? Musiałbym jej nie znać żeby w te Twoje banialuki uwierzyć. A gdzie to Kaziu jest tyle wolnych wakatów w Pyrzycach?
   Bo moi koledzy szukają pracy i muszą dojeżdżać do Szczecina :))
   skomplikowany charakter? No nie tego to już nie strawię weź się chłopie ogarnij i nie wypisuj tu głupot. Po co to robisz? Kazał Ci ktoś?

  • Anonim pisze:

   Kaziu pewnie sam jest interesowny i mierzy innych swoja miarą! Radosnych Świąt Kaziu!

 18. paparis 1 pisze:

  agnieszka chodzi własnymi ścieżkami i dobrze bo wie czego chce i tego jej zazdroszcza, ma mnóstwo znajomych

 19. Agnieszka pisze:

  jestem jaka jestem i do Pyrzyc nie wrócę- po co,patrzeć na Kazia, para..cos tam, po co – Was zjadają Wasze grzechy i chciwość.Pozdrawiam

 20. Kazik pisze:

  a co Wy jej tak słodzicie,macie interes w tym?!Coś myślę ,że to ONA robi młyn wokół własnej osoby.Inni też pracują mają sukcesy,nie muszą się afiszować.Aga , ja bym się wstydził przechwalać .Swietnie ,że pozyskujesz KASĘ i rób to dalej ale nie rób z siebie ofiary ,że tu w Pyrzycach Ciebie nie chcieli ,musiałaś wyjechać i tam …się odnalazłaś Myślę,że to dobrze dla Ciebie a jeszcze lepsze dla Pyrzyc ,że Ciebie tu nie ma.

  • Dyzio pisze:

   I odezwał się nasz Kazio mądrala nad mądrale 🙂 Kaziu chwali się bo ma czym a Ty widać jej bardzo zazdrościsz tych sukcesów 🙂 Nie słodzicie tylko stwierdzam fakty bo taka jest prawda Kaziu.Jaką ona robi z siebie ofiarę???
   Że powiedziała prawdę?Widzę Kaziu, że ta prawda bardzo Cię w oczka kuje Kaziu i to porządnie. Szkoda że taka dziewczyna musiała wyjechac z Pyrzyc to strata dla tego miasta i to ogromna i nie tylko ja tak uważam ale dużo, dużo innych mieszkańców.A Ty Kaziu nie denerwuj się tak bo Święta mamy. Wesołych Świąt !!

 21. Kazik pisze:

  Dyzio,dzięki za życzenia.Widzę ,że słabo śledzisz scenę polityczną Pyrzyc.Pierwszym mieszaczem w Pyrzycach byla ta Pani,mi osobiście nie wadzi i nie szkodzi.Szybko na tej Pani poznał się śp.starosta .Pamiętam jego słowa ,że trzeba ją gonić……Dalej twierdzę ,że dla Pyrzyc jest zdrowiej.A Ty możesz mieć SWOJE zdanie.Dla mnie możesz nawet bez mydła się wciskać życze powodzenia.

  • Dyzio pisze:

   Kazio nie wadzi Ci i nie szkodzi? To czemu ty chłopie cały czas o niej piszesz, napisz wreszcie prawdę o co Ci tak na prawdę chodzi? Ja nie podzielam Twojego zdania a scenę polityczną Pyrzyc Kaziu niestety ale znam.Im więcej wypowiadasz się na jej temat, tym więcej ja się zastanawiam wiesz nad czym? To zostawiam Tobie .Pomyśl trochę 😉

   • druga wniebowzięty pisze:

    Dyziu nie podniecaj się tak bo nie ma czym ani kim.Gratulujemy p.Agnieszce sukcesów w innych gminach Pyrzyce sobie poradzą. Powodzenia i szerokiej drogi!

    • Dyzio pisze:

     Co to znaczy nie podniecaj się ? 🙂
     Tu nie trzeba się podniecać.
     Moje opinie to stwierdzenie faktów.
     A ja widzę że podniecają się inni 🙂 ciekawe dlaczego ? 🙂
     Co Was tak zabolał ten wywiad ?
     Widzę że tak a co niektórych nawet bardzo :))
     Pozdrawiam.

 22. swój pisze:

  Popieram cię Kaziu nie lubię chwalipiętów. Nie .ma ludzi nie zastąpionych wobec tego dajmy tej pani order.

 23. Kaziu pisze:

  czas pochwalić się ile ŚRODKÓW POZYSKAŁA GMINA PYRZYCE W CIĄGU OSTATNIEGO ROKU.CZEMU BY SIĘ NIE CHWALIĆ

 24. swój pisze:

  i przyznać order, oj tych orderów będzie z setka,niech świat wie, ilu mamy zacnych ludzi w mieście

 25. Hiena cmentarna pisze:

  Ale Pani Podzińska też nieźle pozyskuje środki. Zaczęła on nałożenia haraczu za groby na wioskach.Normalnie bizneswoman !!!

 26. swój pisze:

  Wszyscy łacą to wieś nie jest inna

 27. Oda pisze:

  Aga zasłynęła rozwieszania plakatów Marka Olecha i za to musi ponieść karę

 28. Anonim pisze:

  Pracowita i gorliwa zaufana byłego burmistrza. I tu po ostatnich sensacjach komentarz nie potrzebny. Wszystkiego dobrego Agnieszko takiego fachowca wszędzie przyjmą z otwartymi ramionami. Pyrzyce żegnają

 29. Dziwak pisze:

  Pyrzyce powoli stają się :Zapyziałą Wiochą obecne rzady w U.M nie wniosły ŻADNYCH KONKRETÓW w rozwój miasta a tym bardziej wsi niektóre sołectwa traktowane są jak :obywatele 2 kategorji tylko przed :Wyborami władza przyjedzie na zebranie żeby obiecywać !
  tylko po co ta obłuda ?
  Grunt to sie utrzymać a w ;Radzie powołać :obronców w przenosni a w rzeczywistosci :Komitet poparcia dla obecnej burmistrz w/g mnie
  żaden Urzad Gminy
  w :Polsce pewnie nie wpadł na tak :Kuriozalny pomysł
  z :Radna zatrzymaną !!!
  za jazde :pod wpływem ! nie lemoniady !dla oponentów z tego forum
  zadaje pytanie co konkretnego zrobiono za obecnej kadencji dla :
  Gminy Pyrzyce bo w/g mnie dalej jest brudno a ulice np :Szczecinska
  jak w :Afryce a w :Starostwie walka o władze bo :Lipinski się nie ugiał to go PSL wysiudało ogólem żenada i upadek władzy !

 30. Kuba pisze:

  Jakoś tak tylko się dzieje w gminie Pyrzyce. W innych gminach naszego powiatu dobrze się dzieje – Przelewice, Kozielice, Warnice. W Bielicach podnoszą się z długu, ale bez zbędnych kłótni. Tylko w Pyrzycach wieczne niezadowolenie z władzy, z każdej władzy od 50 lat.

 31. Anonim pisze:

  Wybraliście wszyscy bardzo interesującą formę spędzenia świąt , wypisując te banialuki.
  Ja powiem tak ,, jaki powiat taka gmina i odwrotnie ”
  Paplanie w internecie nie spowoduje rozwoju regionu .
  Wszyscy zdaje się czekają na trzęsienie ziemi w gminie i powiecie bo to jedyna alternatywa.
  Liczba ludności w gminie jest odwrotnie proporcjonalna do przyrostu urzędników, zupełnie tak samo jak w oświacie pyrzyckiej,
  Weźcie wszyscy kółko i puknijcie się w czółko!!!!!!

  • MAX pisze:

   Wreście ktoś ogarnięty napisała bardzo trafny komentarz !Dane statystyczne i długi mówją same za siebie ja oprócz oświaty dodał bym dział komunalny z naszą geotermą i wizionerami od paśników.

 32. BARBARA pisze:

  I to są właśnie Pyrzyce – nic nie zrobią i innym nie dadzą,krytyka goni krytykę, zróbcie coś od siebie dla tego miasta a potem krytykujcie i powiat i gmin i urzędników i oświatę i innych

 33. Anonim pisze:

  Kto niby ma coś tu robić jak nie działacze samorządowi. Pcha się jeden z drugim na afisz aby swoje interesy zabezpieczać a później szuka winnych.
  O rozwoju gminy i powiatu powinni decydować i być z tego rozliczani Ci co za to biorą pieniądze a nie Ci którzy tylko płacą podatki.
  ,,Jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz!!! ” mądre powiedzonko czyż nie.

 34. Anonim pisze:

  Czas na Agnieszkę
  W następnych wyborach zostanie BUrmistrzem.

 35. Anonim pisze:

  Gorzej być nie może,zawsze to jakaś alternatywa.
  Agnieszka to mądra dziewczyna!

 36. pyrzyczanka755 pisze:

  A wiecie Państwo jak jest teraz w Urzędzie Gminy? Tutaj karetka częściej podjeżdża niż do Beckera. Miła rodzinna atmosfera.

 37. Bartosz pisze:

  Tez kilka lat temu przeniosłem sie z ZPY do ZGR i jakos szalu nie widze…

 38. Dorian pisze:

  Utarło się już śmieszne powiedzenie (np. w Szczecinie), że jak ktoś jest delikatnie mówiąc „dziwny”, to słyszy komentarz: „A co ty, z Pyrzyc jesteś?” haha
  Faktem jest, że miasto to schodzi na psy. Mam nadzieję, że to ostatnia kadencja Podzińskiej, że już nikt nie upadnie na łeb, żeby drugi raz powierzyc jej mandat. Jedna klika, co się w swoim sosie tapla, a fuj!

  • pyrzyczanka7555 pisze:

   Kiedyś Pyrzyce było symbolem ludzi myślących, postępowych. Pierwsza w Polsce mleczarnia produkująca mleko w kartonach – postęp sensacja na cały kraj. Jedna z pierwszych w Polsce ciepłowni geotermalnych. Prężnie działające rolnictwo i rozwijające się usługi dla rolnictwa. A co dziś? Podatki coraz większe. Brak wizji na dalszy rozwój tego miasta i gminy. Szanse na kolejną innowacje rozwój a tym samym wpływy do budżetu gminy – wiatraki wykorzystały inne gminy – Kozielice i Bielice. Dziś dzięki naszym decydentom mamy tak niechciane wiatraki przy granicach naszych domostw. Firmy zrealizowały swoje założenia. Mieliśmy swoją szansę na zarabianie i rozwój. Wykorzystały to inne gminy, które nie kosztem podwyższanych podatków a przychylnością dla inwestorów będą się rozwijały i budowały przyszłość i lepsze życie dla swoich mieszkańców. My drodzy Pyrzyczanie musimy za wszystko zapłacić ze swoich pieniędzy. Ciekawa jestem kiedy te miasto stanie się tak nie rentowne, kiedy podatki i inne opłaty staną się tak duże, że najbardziej zatwardziała / ły Pyrzyczanin opuści swój dom.

  • wierzbięta pisze:

   to stare jest. W 1958 r. w komendzie miejskiej MO w Szczecinie grożono milicjantom schyłką do Pyrzyc za byle jakie wykonanie zadania (szczec. powieść kryminalna Błahija pt. „Szmaragdowa zagadka”).

 39. pyrzyce pisze:

  zobaczcie jakie brudne są nasze ulice kurz pcha się drzwiami i oknami do mieszkań ,pełno go na twarzy i w oczach kto jest za to odpowiedzialny zimą nasypali pełno piachu,bo były śliskie ulice i tak to zostawiono do tej pory a teraz ten kurz z wiatrem sie kręci w powietrzu za Olecha chociaż jeździła maszyna i myła te zasypane piachem ulice, a teraz to co do diabła !!!dość że wieczorami ciemno to i brudno wszędzie !!!!!

 40. Anonim pisze:

  Dzisiaj miałem ” przyjemność” przejechać ul. Kilińskiego, od strony
  Biedronki do Domu Kultury i jedna wielka tragedia-dziura na dziurze
  i jeszcze pogania.Kilkakrotne przejechanie tą ulicą grozi uszkodzeniem
  auta, nie mówiąc o strasznym brudzie na poboczu i chodnikach.
  Podobno nastąpiła” dobra zmiana ” jak pisze „redaktor” znanego tygodnika’, który ma obsesję na punkcie Olecha.Ja tej zmiany nie widzę
  a wręcz przeciwnie.

 41. ktoś pisze:

  Woda najdroższa w całym regionie.Ścieki droższe od wody. Moja ciotka ma gospodarkę i nie płaci tyle za wodę co ja. Koszmar. Trzeba uciekac.

 42. pyrzyce pisze:

  a jeszcze gorsza jest ulica Żwirki i Wigury to beznadzieja chodniki zryte, asfalt pokiereszowany tam to dopiero beznadzieja a co robią radni pytanie do Nich ??????????????????????????

 43. Adrian pisze:

  Z bałaganu rodzi się porządek. Burmistrza ocenicie na koniec kadencji. Pani Agnieszka wyjechała robić karierę, ponieważ chciała a nie musiała. Tak samo jak ja przed kilkoma laty. A przecież mogłem zostać. Moi drodzy, działać można także oddolnie. Stworzyć fundację, założyć klub, spółdzielnię i działać w społeczności lokalnej dla dobra wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.