KONTRAKT SAMORZĄDOWY „PYRZYCE +” – OŚWIADCZENIE ZARZĄDU POWIATU PYRZYCKIEGO

 Szanowni Państwo,
dyskusja wokół tematu trwała w Powiecie Pyrzyckim od wielu miesięcy. Wizja Kontraktu ewoluowała w czasie, ścierały się różne koncepcje. Swój wkład w tę twórczą debatę wkładały kolejne zarządy powiatu pyrzyckiego, wielu wójtów, burmistrzów okolicznych gmin, dziesiątki przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Nie brakowało sporów, trudnego poszukiwania konsensusu. Wiemy jednak, że każdy głos był wypowiadany z troską – wszyscy bowiem wiedzieliśmy, że Kontrakt Samorządowy może być ważnym impulsem rozwojowym dla naszej lokalnej społeczności.

         Od momentu złożenia pyrzyckiego Kontraktu Samorządowego w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie z niepokojem wyczekiwaliśmy na sygnały dotyczące oceny tego dokumentu. Wczytując się w tym czasie raz jeszcze w wymagania konkursowe pojawiały się wątpliwości wobec niektórych założeń naszego projektu. Niektóre elementy wydawały się wyśmienitym pomysłem, inne budziły nasze obawy.

         Kilka tygodni temu otrzymaliśmy listę uwag do przedłożonego projektu. Przygotowaliśmy odpowiedź na te uwagi z pełnym zaangażowaniem i z dbałością o każdy element.

        Wreszcie weszliśmy w ostatni etap postępowania, w którym to Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego miał rozstrzygnąć, które ze złożonych projektów Kontraktów Samorządowych zostaną zaakceptowane. Okazało się, że akceptację uzyskają cztery najlepiej ocenione projekty. Wśród nich nie było Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+”. Nasza inicjatywa uplasowała się na piątym miejscu.


reklama
     

       W ostatnich kilku tygodniach ze szczególną intensywnością Zarząd Powiatu Pyrzyckiego ze starostą Stanisławem Stępniem na czele przedstawiał przedstawicielom Samorządu Województwa zalety naszego projektu. Wielkim orędownikiem rozwoju Ziemi Pyrzyckiej jest i był Marszałek Jarosław Rzepa, który stale wspierany jest przez radnego Olgierda Kustosza.

        Ciesząc się z dobrej współpracy na linii powiat-województwo z radością informujemy, że Zarząd Województwa podjął decyzję o zwiększeniu kwot przeznaczonych na Kontrakty Samorządowe. Tym samym znajdujący się na piątym miejscu Kontrakt Samorządowy „Pyrzyce+” został przyjęty!

        Chcemy w tym miejscu podziękować wszystkim członkom Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, wszystkim trzem starostom i zarządom powiatu pyrzyckiego, które pracowały nad tą inicjatywą, wszystkim wójtom i burmistrzom, pracownikom samorządowym, Europejskiemu Centrum Doradczemu, przedsiębiorcom, organizacjom pozarządowym.

Zarząd Powiatu Pyrzyckiego

         Kontrakt Samorządowy „Pyrzyce +”

        Kontrakt Samorządowy „Pyrzyce +” został przygotowany przez Powiat Pyrzycki w partnerstwie ze wszystkimi gminami powiatu pyrzyckiego oraz gminą Banie – powiat gryfiński. Dodatkowo do Kontraktu zaangażowano wielu partnerów społecznych i gospodarczych (organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy). Taki układ pozwoli rozwijać nasz region w kierunku nowoczesnej i przyjaznej gospodarki a realizacja zadań ujętych w Kontrakcie wzmocni rozwój gospodarczy.

       Dokument obejmuje łącznie 82 projekty zaplanowane do realizacji w latach 2016-2020. Przygotowana koncepcja Kontraktu Samorządowego realizuje 4 cele rozwojowe w ramach których wsparcie otrzymają m.in. placówki oświatowe zarówno szkolnictwa ogólnego, zawodowego jak i przedszkolnego (doposażeniu klasopracowni w sprzęt i materiały edukacyjne, organizacja zajęć pozalekcyjnych, dokształcanie nauczycieli oraz wykonanie drobnych prac remontowych).

       W odniesieniu do przedsiębiorców i organizacji pozarządowych ułatwia to znacząco pozyskiwanie środków na rozwój ich działalności – docelowo zaplanowanych zostało 67 projektów.

         Ze wstępnych założeń łączna wartość projektów powiatu i gmin wynosi: 20 121 492,oo zł w tym dofinansowanie: 17 103 268,20 zł.

Projekty ujęte w Kontrakcie realizowane będą:
w trybie pozakonkursowym – projekty gmin i powiatu oraz
w trybie konkursowym dla pozostałych partnerów przy czym przy podziale środków projekty te będą dodatkowo premiowane.

67 odpowiedzi na KONTRAKT SAMORZĄDOWY „PYRZYCE +” – OŚWIADCZENIE ZARZĄDU POWIATU PYRZYCKIEGO

 1. Anonim pisze:

  Byly Starosta Lipinski doprowadzil do napisania kontraktu.To on powinien byc dumny a nie terazniejszy zarząd.Piszcie prawdę.

  • Dziwak pisze:

   Bzdety ,samochwalstwo nowy :Zarzad Powiatu sie chwali ,a moze i pamiec skutkuje wiadomo :Starosta nie młody to :Lipinski sie starał zrozumcie to,a nstepne wybory juz niedługo !zastanawia ile w tym projekcie :realnych konkretnych zadan bedzie wykonanych i kiedy ,za ile bo na razie najwiecej kasy przewidziano na :bezsensowne szkolenia!

 2. ;) pisze:

  Napiszcie kto zachęcil gminę Banie do wspolpracy???? Kto dopilnowal zeby napisac i oddac w terminie kontrakt??

 3. mila pisze:

  Dlaczego znowu kłamiecie??? Co ma wspólnego obecny zarząd? Wielkie nic! Wręcz przeciwnie, przeciez to oni rzucali klody pod nogi,ze projekt jest be! To dzięki Lipinskiemu i tamtemu zarządowi jest to wszystko! Stepien nie przypisuj sobie tego tylko podziękuj bylemu ze będziesz mual łatwiej!!! Straszna obluda!

 4. ;ewa pisze:

  Kto spowodowal, ze gmina Lipiany i Przelewice wrocily do powiatu pyrzyckiego? Z tego co mi wiadomo te dwie gminy za rządow pana W.T byly w grupie mysliborsko-barlineckiej ,nie chcialy i nie wierzyly, jednak zaufaly bylemu staroscie Lipinskiemu i wrocily do powiatu pyrzyckiego.Gmina Banie rowniez się przylączyla.Panie Lipinski gratulacje dla Pana i poprzedniego zarządu.

 5. Ewa pisze:

  Kto spowodowal , ze Gmina Lipiany i Przelewice wrocily do Pyrzyc? Z tego co mi wiadomo te dwie gminy za rządow pana WT.byly w grupie mysliborsko-barlineckiej, dzieki staraniom bylego juz starosty Lipinskiego te dwie gminy zaufaly i wrocily do powiatu Pyrzyckiego.

 6. ANONIM pisze:

  Terazniejszy zarząd to fenomen, czego nie dotkną zamieniają w zloto.Kontrakt byl napisany za poprzedniego zarządu , to oni staneli na wysokosci zadania .

  • Anonim pisze:

   I to w jakim krótkim czasie zdolniachy jakie.Geniusze! Panowie trochę poczucia rzeczywistości całe miasto zna sytuację.

 7. marek pisze:

  A dlaczego radni zarzucali lipinskiemu niegospodarność,ze traci pieniadze na takie bzdury??? Ze wydaje pieniadze na to!!; panowie radni a teraz nagle jesteście w euforii!!! Jesteście zwyklymi hienami! Ale tak najprosciej-nic nie robiąc przypiąć sobie sukcesy!!! Toloczko nie pamiętasz jak zepsules wszystko i gminy nie chciały z toba wspolpracowac! Zapomnieliście juz! Dziękujcie bylemu staroście,ze macie czymś „blysnac”

 8. ANONIM pisze:

  dlatego go odwolali, zeby zgarnąc zaslugi.Zenada!nie potrafili dopilnowac planu transportowego , nie mowiac o innych.

 9. kosmyk pisze:

  Rzepa największy przyjaciel pyrzyc!!! Buahahaha proponuje zmianę nazwy ronda na pana szerokoustnego! Panie rzepa pan chyba to czyta i sam w to niw wierzy co???

 10. ANONIM pisze:

  Nowa jakosc i wspolpraca, czyz nie tak???? Nowa jakosc BK ML OK i JR mysle ze brak tu miejsca dla SS.

 11. Abc pisze:

  Ciekawe jak czują sie gminy czytajac to? W koncu to one wiedzą z kim wspolpracy i kto o nich zabiegal.

 12. kiss pisze:

  Stepien pokaz klasę i podziękuj poprzednikowi!!!

 13. Anonim pisze:

  Kazik jesteśmy dumni z Ciebie. Gratulacje

 14. Anonim pisze:

  Przyjdzie czas zapłaty od mieszkańców i żadne konferencje z silikonowymi warami nie pomogą. Wary co niektórym opadną do podłogi. Lipiński głowa do góry

 15. pracownik pisze:

  Pamiętamy panie byly starosto,ze to pana zasluga! Żadne oświadczenia tego nie zmienia. Takimi pismami zarząd się tylko osmiesza bo ludzie i tak wiedza!!! Życzymy zdrowia i dziękujemy!

 16. Pracownik 1 pisze:

  Tak, panie starosto Lipinski, my pracownicy wiemy i pamietamy , i czekamy z nadzieją na panski powrot.

 17. Anonim pisze:

  Lipiński odejdź już z honorem w niebyt polityczny, Budynek tak samo…. WASZ CZAS JUZ SIE SKOŃCZYŁ!!!! Zachowujecie się jak PO, które odrywane od koryta kwiczy, że aż ich w Brukseli słychać… A hejt w necie niczego nie da…

 18. SzKODnik pisze:

  Patrząc na wpisy i ich rozpiętość czasową, widać że pisze je stale ta sama osoba, jak zwykle pod różnymi nikami.
  .
  Lipiński powinien powołać KOD w obronie jego demokracji !

  Niech nie myśli, że ludzie zapomnieli ile szkód wyrządził w gminie – pokazaliśmy mu w wyborach. Taki był super, że nawet nie załapał się na II turę. Przegrał wybory z osobą, która teraz jest na ławie oskarżonych.
  W powiecie przez rok też dał się poznać.
  Wszyscy na niego czekają – ta, na pewno. Śmiech. Żałosne.
  Kwik, kwik, kwik – świnki kwiczą.

 19. pracownik pisze:

  Anonim żal ci d…sciska co? Ze to nie twoi koledzy napisali ten projekt! Pogódź się z tym! Prawdy nie ukryjesz! Idź zobacz czy starosta nie zszedł na zawal z zazdrości!!!

 20. Anonim pisze:

  Może jakas konferencja? Może maly wywiad z panem starosta? Niech opowie jak bylo naprawdę i będzie wszystko jasne!!;

 21. marek pisze:

  Szkodnik a kto wybrał tego oskarżonego? Ty! Taki reprezentujesz poziom,że teraz się pogubiles.ja wiem ze dobra była kiełbasa i popita ale nie oklamuj siebie i innych. Także przepros i zamilcz

 22. Olek pisze:

  A ja czekam na konferebcje prasową dawno już nie było nie chłopaki strzelą sobie lansa w TV bo to robią najlepiej i nic więcej

 23. Olek pisze:

  Konferencję oczywiście

 24. Anonim pisze:

  Właśnie niech starosta powie jak bylo naprawdę!

 25. bezstronny pisze:

  Pan Stępień jest przeciwieństwem Lipińskiego. Nie będzie urządzał pseudo- konferencji traktowanych jako pretekst do permanentnego lansu. Pan Stępień jest od roboty!Za to Mu zresztą płacimy

 26. Anonim pisze:

  A co Pan Kustosz robi na zdjęciu w starostwie pod oswiadvzeniem dot. Kontraktu? firmuje?

  • bezstronny pisze:

   Pan kustosz jest jakby powiatowym radnym sejmiku no to firmuje takie dokumenty bo przy nich winien być obecny bez względu na to do jakiej partyjki nalezy

 27. on pisze:

  skoro spoleczenstwo za Kaziem do po jakiego ch….bylo go odwolywac !!?? nic lepszego i tak nie zrobia….

 28. marek pisze:

  Stępień od roboty??? Hahaha dobre! Ten żart wygrał dzisiejsza nagrodę dnia! A Lipińskiego odwołali Judasze a nie społeczeństwo!!!

 29. Anonim pisze:

  Sukces ma wielu ojców, jednak najistotniejsze są rozmowy/poprawki/negocjacje/prace ostateczne i to nowemu zarządowi bardzo dobrze poszło

 30. Anonim pisze:

  Jasne, rozmowy , negocjacje .Bo wczesniej pan Marszalek nie rozmawial i nie negocjowal z Lipinskim.Masz rację.Wczesniej byly rozmowy tylko na temat jak usunąc Lipinskiego.

 31. historia dla... pisze:

  Szczególne podziękowania składam wszystkim członkom Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego za akceptację kontraktu oraz obecnemu i poprzedniemu Zarządowi Powiatu Pyrzyckiego, a także wszystkim wójtom i burmistrzom za zaangażowanie w pracach nad kontraktem.
  Osobne podziękowania kieruję do Pana Kazimierza Lipińskiego za szczególne zaangażowanie w przygotowanie powyższego Kontraktu „Pyrzyce +”.

  Marzena Podzińska
  Burmistrz Pyrzyc

  JEDNA ODWAŻNA I BRAWO PANI BURMISTRZ, ……stare wygi niechaj się uczą, a wicek -starosta do młodzieży wszechpolskiej , a radny sejmiku do ula…. szerokoustny do …….upy…

  • Dziwak pisze:

   Ale fenomen :Pani Burmistrz Euforia dla Starosty a moze zajmie sie pani :miastem porzadkami ,ulicami i żulami bo nastepne wybory i mieszkancy beda rozliczac pani poczynania w ;Gminie !

 32. Anonim pisze:

  Kontrakt i centralne dni olimpijczyka to zasluga Kazimierza Lipinskiego.

 33. bezstronny pisze:

  No chyba p. Podzińska wręcz woła; przywróćcie nam Lipińskiego! „Zaangażowanie” p. Lipińskiego w opracowanie (a nie zlecanie opracowania) projektu kontraktu to był jego psi obowiązek na stołku który przez ponad rok zajmował!Wziąl za to zresztą sporo kasy. I niech już wraca do Stróżewa!

  • Anonim pisze:

   To dlaczego poprzedni zarząd pana T.tego nie zrobil? Podobno pisali i nie napisali.To ile kasy bedzie bral terazniejszy zarząd?bo nie potrafili odp na poprzedniej sesji.

 34. marek pisze:

  Brawo pani burmistrz! Niech dziadek stepien sie uczy od Pani! Starosta chyba nie wie co ma zrobić bo szerokoustny rzepa mu nie każe dziękować! Stepien nie badz dzieckiem!!!

 35. Anonim pisze:

  Jako jedna z przedstawicieli wladz miala odwagę podziękowac Lipinskiemu.

 36. Anonim pisze:

  nie wiem już o co tu chodzi to wreszcie kto opracował ten kontrakt z tego wychodzi że to zarząd Pana Stępnia Tołoczko Ileczko Łuszczyk Królikowski trzeba im podziękować widać już współpracę z marszałkiem – trzeba się uczyć od nich w ciągu półtora miesiąca i taki sukces

  • Anonim pisze:

   Każdy pyrzycki zakład pracy powinien wysłać delegacje z gożdzikami i dziękować nowemu zarządowi przed kamerami Tańskiego. Tak genialny sukces że Bareja by nie wymyślił lepszego.

 37. Anonim pisze:

  Kontrakt opracowal wraz z innymi gminami Starosta Lipinski.On dopilnowal i zlozyl w terminie.Sciagnal do wspolpracy gmine Przelewice, Lipiany i Banie.prosze czytac ze zrozumieniem poprzednie wpisy

 38. Barbara pisze:

  Kontrakt opracował Tołoczko z poprzednią ekipą od tego sie zaczęło …

 39. wicia pisze:

  Toloczko to rozbil sluzbowy samochod i tyle zrobil przez 8 lat hehe przeciez z nim nikt nie chcial pracować!

 40. ciekawy pisze:

  Zarząd Powiatu podał:
  „Ze wstępnych założeń łączna wartość projektów powiatu i gmin wynosi: 20 121 492,oo zł w tym dofinansowanie: 17 103 268,20 zł.
  NA stronie rpo.wzp.pl podano:
  „Rozwój społeczno – gospodarczy obszaru „Pyrzyce +” obejmujący Gminy: Banie, Bielice, Kozielice, Lipiany, Przelewice, Pyrzyce, Warnice oraz Powiat Pyrzycki – 10 243 277,00 (Wartość projektu) – 8 706 785,45 (Dofinansowanie RPO WZ 2014 – 2020)”

  Niech Zarząd Powiatu wyjaśni skąd ta rozbieżność, dlaczego podał dwa razy wyższe kwoty?

  http://www.rpo.wzp.pl/wiadomosci/decyzja-w-sprawie-dofinansowania-przedsiewziec-okreslonych-w-ramach-koncepcji-kontraktow-samorzadowych

 41. Anonimin pisze:

  Konia z rzędem temu kto pokarze choć jeden projekt napisany przez Stępnia hehehehehe!!!!!

 42. mila pisze:

  Moja znajoma tez musiała jechać bo bala się o prace!

 43. Anonim pisze:

  ale jak ma prace dzięki partii to już się nie boi.. co za obłuda!!!!!!

 44. Anonim pisze:

  Pracę dzieki partii to ma cale starostwo.Spady po PO

 45. mila pisze:

  No cos ty anonim! Przeciez psl i po nie zalatwiali po znajomości! Same zdolniachy i selekcja byla! Psl??? A gdzie tam!!! Hehehe

 46. Do mila pisze:

  A komu psl dalo prace w starostwie?! Bo z tego co mi wiadomo to nikt nie dostal pracy dzieki rekomendacji Psl , ale to juz „mila” pewnie wiesz z dobrego zrodla.

 47. Do mila pisze:

  Chociaz zgadzam sie w jednym z tobą , selekcja byla i samych zdolnych probowali rekomendowac i przepchnąc.Niestety

 48. marek pisze:

  Ile w końcu powiat dostanie pieniędzy? Wie pan starosta czy jak zwykle nie wie o co chodzi??

 49. Anonim pisze:

  pan starosta jak zawsze wszyscy są winni tylko nie On przecież firmuje zarząd powiatu i to co mówią Członkowie Zarządu to jest tak jak by sam powiedział i nie ma tego że się za to nie odpowiada nie trzeba podawać i robić konferencję że się otrzymało 20 mln zł a kto to powiedział to Starosta ustami Pana Łuczyka przykro nam że się ma w Zarządzie ludzi którzy maja parcie na szkiełko. Ciekawa jestem co na to odpowie starosta na sesji jeżeli opozycja zada takie pytania ucha ha!!!!!!!!!!!!!!!!

 50. Jeż pisze:

  a miały być miliony lipa Stępień

 51. Anonim pisze:

  są miliony ale do zapłacenia ucha cha

 52. Anonim pisze:

  W psl niedługo będzie żałoba bo guru ze szczecina startuje na burmistrza w Trzebiatowie co to będzie co to będzie chyba te miliony przejdą bokiem

 53. Dziwak pisze:

  PSL ? oni już byli.

 54. Anonim pisze:

  A kiedy jest zjazd PSL BO NIKT nie wie

 55. Anonim pisze:

  jestem zapisana już ponad 20jest lat ale jak nastał BERDZIK IJEGO świta to nie odbylo się żadne spotkanie z członkami ani nie proszono o składki tak że nie wiem komu mam zapłacić dlatego dopytuję na forum kiedy jest zjazd PSL może będę mogła poznać zarząd bo jak ćwierkają wrobelki cały zarząd ma iść pod młotek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.