Realizacja przedsięwzięć w Gminie Lipiany – KONFERENCJA PRASOWA

         W dniu 29 lutego br. Lipianach przy Bramie Pyrzyckiej odbyła się konferencja prasowa Wicestarosty Pyrzyckiego Bartłomieja Królikowskiego oraz Radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza.

         W czasie konferencji zostały przedstawione efekty dobrej współpracy pomiędzy Wicestarostą Pyrzyckim a Radnym Sejmiku Województwa. Przedstawiono kilka tematów, które udało się zrealizować wspólnie dla gminy Lipiany. Pierwszym tematem jest inwestycja drogowa w miejscowości Jedlice. Mieszkańcy tej miejscowości od wielu lat prosili o zabezpieczenie i wykonanie przejścia dla pieszych poprzez wybudowanie wysepki, która spowolni ruch w tym miejscu i zapewni bezpieczne poruszanie się pieszych. W poprzednim roku Radny Olgierd Kustosz złożył wniosek o wykonanie tej inwestycji. W tym roku wniosek został ponowiony i udało się zabezpieczyć finanse na tę inwestycję. Odbędą się jeszcze konsultacje społeczne z mieszkańcami, by w odpowiednim miejscu ta inwestycja została zlokalizowana.


reklama
     

         Wicestarosta i Radny zabiegają też o drugą inwestycję: przedłużenie chodnika w pasie drogi 156 w miejscowości Lipiany w kierunku nowych zabudowań. Wcześniejsze wnioski o realizację tego zadania nie były uwzględniane. Dziś pojawiła się realna szansa na pozytywne zakończenie tej sprawy.

        Przez długi czas toczyła się dyskusja nad przyszłością lipiańskich bram, które przez długi czas nie miały swojego właściciela. Nikt się do tych bram nie przyznawał. Przez dwadzieścia lat trwał spór prawny, kto powinien za nie odpowiadać. Dzięki współpracy z Radnym Sejmiku i członkami Komisji Infrastruktury Sejmiku udało się wykonać pierwszy bardzo ważny krok, w którym samorząd województwa uznał swoje władztwo na tymi obiektami. Oba obiekty Brama Pyrzycka i Myśliborska są własnością województwa. W ubiegłym roku udało się wygospodarować środki na to by obie bramy były przejezdne i nie zostały zamknięte dla ruchu kołowego. W tym roku udało się pozyskać środki w kwocie 120 000 złotych na prace konserwatorskie obu bram.

           W sprawach wodnych Radny Olgierd Kustosz złożył wniosek o uporządkowanie i sfinansowanie uporządkowania brzegów jeziora Wądół w okolicy Bramy Myśliborskiej i jeziora Kościelnego w okolicy ulicy Wodnej. Są to dwa bardzo atrakcyjne podejścia do jeziora. Kolejną rzeczą bardzo istotną jest uporządkowanie błędów prawnych związanych z kanałem łączącym jeziora Wądół i Kościelne. W niedługim czasie problem ten zostanie rozwiązany i kanał będzie miał swojego prawowitego właściciela. Jeżeli się to uda to Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych będzie szukał środków, aby ten kanał usprawnić. Kanał ten ma znaczenie w możliwości rozwoju turystyki kajakowej w kierunku Myśliborza.

Paweł Leśniewski

9 odpowiedzi na Realizacja przedsięwzięć w Gminie Lipiany – KONFERENCJA PRASOWA

 1. Anonim pisze:

  A gdzie inwestycje w Pyrzycach i innych gminach panie wice starosto???? Plan transportowy zostal zaniedbany na rzecz innych.

 2. Anonim pisze:

  Brawo panie Kustosz za te inicjatywy i doprowadzenie ich do końca. Może zainteresuje się Pan Pyrzycami?

 3. marek pisze:

  Buuaaahhhaaaa przez ponad rok czasu Królikowski może chodnik zalatwi! Kpina!!;

 4. Anonim pisze:

  W nagrodę za to co robil przez rok, zostanie nagrodzony kasą na chodniki.Oplacalo się , wojewodztwo nagrodzi!

 5. max pisze:

  jle kosztwała ta konferencija ?

 6. mila pisze:

  No ile? Dwa dni Twojej pracy i placenia podatkow hehehe

 7. mały pisze:

  A co powiecie panowie na temat rolników co ziemię za orali nie swoją a ich bronił wice starosta p.krolikowski i radny p.kustosz. 33 osoby z zarzutami czy nie wstyd Wam. Gdzie teraz jesteście :@ zapamiętam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.