Powiększyło się grono „Przyjaciół Szkoły” pyrzyckiej podstawówki

        W życiu niewiele jest chwil piękniejszych od tych gdy ktoś nazywa ciebie przyjacielem. Taki moment przeżył osoby, które w dniu 11 czerwca br., podczas uroczystego spotkania, zostały „Przyjacielem Szkoły” Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach.

         – Szkoła, ucząc mądrości i piękna, wyznacza sobie szereg zadań i celów, których realizacja jest możliwa dzięki pomocy, wsparciu i ofiarności ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Takich ludzi w naszym mieście jest wielu. – powiedziała podczas powitania Alina Janił, dyrektor szkoły – Uroczystość Przyjaciel Szkoły jest formą podziękowania za wkład pracy, za bezinteresowność w wspieraniu inicjatyw szkolnych.

         Spotkanie zostało zorganizowane już po raz trzeci, a uroczystość Przyjaciel Szkoły powoli staje się tradycją.

        – Ktoś powiedział: „Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.” Te słowa świetnie odzwierciedlają Państwa działania. – podsumowała Alina Janił

         W tym roku do grona Przyjaciół Szkoły dołączyli: Marzena Podzińska – Burmistrz Pyrzyc, Karolina Gajda, Agata Grabowicz, Krystyna Miernik, Renata Dereń, Marlena Gutkowska, Anna Czerwińska, Katarzyna Majchrzak, Antoni Zienkiewicz, Angelina Lachowicz i Sylwia Doszczeczko.


reklama
      

        Podziękowania otrzymały osoby wyróżnione tym zaszczytnym tytułem w poprzednich latach: Magdalena Stefanicka, Marta i Jerzy Orłowscy, Justyna i Artur Gredka, Grzegorz Sołoducha – Firma P.H.U PRESTO, Marcelina Pałaszewska – oficer prasowy komendanta powiatowego policji, Paweł Piwoni – dzielnicowy dzielnicy nr 2 w Pyrzycach, Agnieszka Szymańska – pracownik Policji technik w komórce do spraw przestępczości nieletnich, Anna Napiórkowska – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3 w Pyrzycach, Sabina Litwic – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 4 w Pyrzycach, Anna Gejza i Pani Mariola Kosowska – dyrektorki Przedszkola Niepublicznego „Promyczek” w Pyrzycach, Renata Bochan-Bochanowicz – dyrektor Gimnazjum Publicznego w Pyrzycach, Ksiądz Dziekan Grzegorz Harasimiak, Arkadiusz Bitel – dyrektor Banku PKO BP w Pyrzycach, Artur Kuca – redaktor naczelny Pyrzyce.Info, Aneta Sekutowicz – przewodnicząca Rady Rodziców, Anna Fejczuk – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców

        Uroczystość uświetniły występy uczniów. Przed zaproszonymi gośćmi w tańcu zaprezentowali się uczestnicy szkolnego konkursu „Mam talent”: Filip Borek i Amelia Krzemińska (samba i walc), Zofia Kraśniańska i Maciej Woźniak (walc angielski’ i cha-cha), Dagmara Jedynak i Paweł Szmagliński (samba). Wokalnymi umiejętnościami popisali się Wiktoria Marin-Szwarc, Joanna Maduzia, Filip Chyła, trio Anna Cuper, Kacper Stawiarski, Kacper Tuszynski oraz laureatka konkursu Maja Konopnicka, która zaśpiewa piosenkę Alleluja. Występom towarzyszył zespół przygotowany przez Klaudię Szczepkowską. Zespół taneczny pod kierunkiem Reginy Ulas zaprezentował się w układzie przestrzennym piosenki „Piłka”, a Klaudia Lis, prowadzona przez Erykę Kędziorę, zaprezentowała się w tańcu Jazz.

        W świat poezji przeniosła uczestników uroczystości laureatka Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Zofia Kraśniańska w wierszu pt. „Intercity” i „Jak dobrze być dziewczynką”.

        Zwieńczeniem występów artystycznych była w piosenka „Jozin z Bazin” w wykonaniu duetu Mateusza Czerwonki i Mateusza Fejczuka.

oset

25 odpowiedzi na Powiększyło się grono „Przyjaciół Szkoły” pyrzyckiej podstawówki

 1. Anonim pisze:

  Dawać hejterzy bo nudno

 2. mat pisze:

  Brawo Maciej, Zosia, Filip i Amelka!!!!

 3. Gdzie jest- pisze:

  Urszula Głod van de Sanden? czy jak olech jest na kolejnym długim zwolnieniu od psychiatry? Dlaczego naciąga nas społeczeństwo na koszty, wręcz okrada. Czemu nie ma sekretarza w UM czyżby z Panią Podzińską, którą wspierała nie można się dogadać?

 4. Poszukiwany SEKRETARZ UM pisze:

  od zaraz!! Urszula Głód van der coś tam nie stawia się do pracy. Zasłania się zwolnieniem lekarskim, czy to sposób na doprowadzenie UM DO PARALIŻU? Blokowanie stanowiska, nie wywiązywanie się z umowy o świadczenie pracy powinno być napiętnowane!! Czy jest konflikt na lini burmistrz sekretarz?

  • zgred pisze:

   ale Pani Urszula daje przykład pracowniczy, sterowana widocznie przez swego kuratora i mentora, Mietka Jurka z Zarządu Regionu „S”, co to pomagał jej zakładać w UM „niezależny” „samorządny” związek zawodowy. Brawo „Solidarnosć” od rozpierduchy!

  • kk pisze:

   Rozumiem, iż przebywanie na zwolnieniu lekarskim, powinno być napiętnowane. Czy wręcz stać się powodem do dyscyplinarnego zwolnienia

   • Anonim pisze:

    Źle rozumiesz!! Zwolnienia lekarskie trzeba brać, jak się jest chorym!! Przebywanie 6 miesięcy na zwolnieniu najpierw z obawy że olech zwolni a teraz kolejne 6 miesięcy z obawy że Podzińska zwolni. To jest nie uczciwe zachowanie i nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Kumasz? Czy nadal nie?

    • Głód Ula pisze:

     ma w du.ie Pyrzyce. Poco ma przyjeżdżać i kasę na paliwo tracić. Pensja wpływa, w ogródku miżna pochakać, przecież chwasty tak szybko rosną.

    • trzeźwo myślący pisze:

     Nie to żebym jej bronił, jednak muszę zadać pytania. Czy brałeś udział w procesie diagnostycznym, iż definitywnie twierdzisz brak wystąpienia choroby?Czy też chędożysz od rzeczy, jak cała reszta? „Bo zbliżał się koniec kadencji więc zwolnienie jest na 100% lewe”. Zresztą jeśli masz na to dowody i jest zatroskanym o praworządność obywatelem, to zgłoś to stosownym służbom. Szczecińska Delegatura ZUS z radością zajmie się tą Panią jeżeli faktycznie oszukiwała. Na co czekasz.

 5. anonim pisze:

  Komu przeszkadza zwiazek zawodowy?

 6. Anonim pisze:

  A moze jest jakis chętny na stanowisko sekretarza?

 7. Nowy Sekretarz pisze:

  Taak, jest chętny.

 8. anonim pisze:

  Ciekawe kto???

 9. Sekretarz pisze:

  Pan z powiatu

 10. Anonim pisze:

  Olech też był chory!!!!!

 11. grypek pisze:

  Bywa sie na zwolnieniu z roznych powodow, mozna tez pracowac bedac na zwolnieniu lekarskim,uwierzcie mi znam takie przypadki. Ale kazdy ma tzw. sumienie i bedzie z tego rozliczany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.