Na jakie pytania nie chciała odpowiadać Marzena Podzińska?

        Na debatę, która z wiadomych względów nie odbyła się w redakcji Pyrzyce.Info, gotowy był jedynie J.M. Olech. Nie miała sensu szersza konwersacja i pytania do obu kandydatów, którymi bardzo interesuje się opinia publiczna. Kto zastąpi – kogo na stanowiskach, przy burmistrzu? Jak bardzo zmieni się kształt zarządzania oświatą, od czego zaczną się oszczędności i jakie hasła wyborcze nie zostaną na pewno zrealizowane.

         Krótko i na temat, taki miał być tytuł debaty, więc bez lawirowania, czego nie lubią politycy. Pani Marzena Podzińska przecież przywykła do pytań, ale rozmowa zwykle nie jest sztywno zaprojektowana i pozostawia, jak wiadomo pewną swobodę, która wynika, tak ze wspólnego pomysłu, jak i spontanicznych, autorskich sugestii i pytań, które przy ciekawym rozmówcy nasuwają się automatycznie.
Na jakie pytania, nie usłyszymy odpowiedzi od Pani Podzińskiej, przed wyborami?

Czy i jakie propozycje padły wobec pozostałych kandydatów na burmistrza, którzy panią poparli przed drugą turą? Czy są to obietnice stanowisk, jeśli tak, to kogo po ewentualnej wygranej zobaczymy w składzie Pani najbliższych współpracowników?

Czy poparcie SLD oznacza „gentelmańską” umowę pomiędzy panią a Robertem Betyną, któremu raczej nic nie przypadnie znaczącego w Powiecie? Czy po wyborach, obejąłby funkcję Wiceburmistrza?

Pomagał Pani, w chwili, kiedy ważyły się losy poparcia kandydatury przez PO, pan Jarosław Stankiewicz – bunt na okręcie, przypłacił nie tylko niemą dezaprobatą partii. Nie uzyskał ponadto mandatu radnego, czy przyjmie pani go do siebie, po wyborach i innych? Czy to prawda, że ma zapewnione miejsce w Gminie? Kto jeszcze?

Zmiana organizacji pracy Urzędu? Źle się tam działo, nieraz pani twierdziła. Będą zwolnienia, jeśli tak, to w jakich działach? A może etatów przybędzie?

Jakie były rzeczywiste przyczyny Pani odejścia i rezygnacji z funkcji Wiceburmistrza? Zostawiła pani nie tylko Urząd, ale po prostu sprawy, ludzi, gminę? Dlaczego? Jeśli zdarzy się podobna sytuacja, znów Pani nas zostawi?

Czy udało się Pani zdobyć wiedzę z zakresu ogólnie pojętego zarządzania Gminą przez ponad 2 lata pełnienia funkcji Wiceburmistrza?

       Jeśli Pani Marzena Podzińska zaprzeczyłaby, przy ostatnim pytaniu, to skąd czerpie wiedzę i doświadczenie samorządowe, bo podkreśla swoją rolę osoby doświadczonej.

Jeżeli odpowiedź byłaby twierdząca, więc Olech był przydatny w planie Pani Podzińskiej. Jeśli tak, to od kiedy?

To krótko i na temat. Myślę, że rozmowa mogłaby ukazać ciekawe oblicze lokalnej polityki. Ale co się odwlecze…to w poniedziałek.

Anetta Głuchowska-Masłyk

94 odpowiedzi na Na jakie pytania nie chciała odpowiadać Marzena Podzińska?

 1. Ona pisze:

  A to zdjęcie powyżej ma niby przedstawiać P. Podzińską???? Hahaha….

 2. max pisze:

  A gdzie pytanie o przyszłość gminy pajace?

 3. Wrózbita Maciej pisze:

  Przwidywany termin odpowiedzi: Zaraz po drugiej turze wyborów.

  Pokój V.

 4. któtko i na temat pisze:

  Pani Anetto… Jeśli dalej zamiaruje Pani próbować swoich sił jako „dziennikarka” może w końcu zaczęłaby Pani być obiektywna? Wszystkie artykuły, które Pani wypuszcza pachną promocją Jerzego Marka Olecha. Może lepiej czasami nie pisać nic, niż pisać ciągle jaki to bohater z tego burmistrza? Rozumiem, że trwa czas kampani, ale żeby dziennikarz tak wprost… Niesmaczne to już.
  Zajmie się Pani może takimi jak np. pyrzycka służba zdrowia (zwłaszcza opieka nad dziećmi), albo zrobi Pani reportaż o tym, jak to pyrzyczanie wychodzą ze swoimi pupilami i udają, że nie widzą ich odchodów? Chociaż pożytek z tego jakiś będzie. Pozdrawiam

 5. anonim pisze:

  I oto widzimy rzetelność mediów a gdzie Pytania do toru.widać tu promowanie małego czlowieka

  • Anonim pisze:

   Tak, tak Pani Anetta będzie pisała o służbie zdrowia a ty będziesz w tym czasie kandydatce kampanie robił!

   • któtko i na temat pisze:

    Jeśli ktoś tu robi komuś kampanię, to Ty niestety i to pasującą do powyższego artykułu. Pogratulować priorytetów!
    Kończę bo poziom Twoich wypowiedzi jest zdecydowanie poniżej mojego.

  • Anonim pisze:

   Pilnuj lepiej plakatów bo mieszkańcy pozrywają i znów będziecie twierdzili że to Olech.

 6. ?????? pisze:

  To miała być debata, Pani Anetto proszę przedstawić pytania jakie miała Pani przygotowane do Pana Jerzego Marka Olecha. Tylko proszę „krótko i na temat” i bez lawirowania – pytania wystarczą.

 7. Anonim pisze:

  Ale dyskredytacja a gdzie Pytania o rozwój gminy

 8. Anonim pisze:

  A Olech obiecał stołki tylu osobom zemiejsca brakuje w urzedzie

 9. Anonim pisze:

  Żenujące media strach……

 10. Anonim pisze:

  Czyli Podzinska miała rację że nie poszła!!!!!!

  • Anonim pisze:

   Faktycznie pytania nie jak dla księżniczki, ale mnie interesuje co za książęta ścięgnie do gminy jak wygra? Czy to ma być całą ekipa ze starostwa: Betyna, Stankiewicz, Grzesiak, Tołoczko, Gumowski, Błażejewski i inni? Czy to dlatego dobrze, że nie poszła?

 11. anonim pisze:

  strach w oczay zajrzal ze zrodelko dochodu zostanie odciete

 12. anonim pisze:

  Pani Maslych a co gospodarz Pani obiecal prezesa geotermi w tamtej kanedncji nie wyszlo moze teraz da rade

 13. anonim pisze:

  widac teraz strach

 14. anonim pisze:

  strach, strach , strach was ogarnal !!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. wieśniak pisze:

  i wyszło szydło z worka to nie miała być debata tylko nagonka. nieładnie pani Masłyk, nieładnie i tendencyjnie jak zawsze zresztą

  • mala mi pisze:

   dokladnie nagonka i to niezla:-) a co ma to wszystko wspólnego z rozwojem gminy??? a pytania do obecnego… takie jak w artykule wczesniejszym no mega obiektywnie

 16. kasia pisze:

  ale pytania…dajcie spokój,dobrze, że nie poszła,bo każda jej odpowiedź byłaby „zła”

 17. ZPY pisze:

  Gratuluję Pani Podzińskiej,że nie dała się wciągnąć w tą ustawioną debatę. Inteligenta kobieta. A dziennikareczka, no cóż jednostronność i pewnie profity.

  • Czarna polewka pisze:

   Inteligentne kobiety najpierw muszą mieć napisane zagadnienia lub omówione z Aurą, Pulsem czy też z młodym. Co takiego oni mają obiecane i kto będzie kręcił lody zobaczymy. Jednostronność? Jak by Podzińska była, to by się mogła wykazać, a tak pokazała, ze umie machać rzęsami.

   • anonim pisze:

    Czarna polewka z czarną dupą w czekającej nas czarnej rzeczywistošci w czarny poniedziałek. Oby jeszcze nie teraz, powodzenia Marzena.

 18. Anonim pisze:

  Pani Aneto, mam pani dość. pani nie jest dziennikarką, pani jest marionetka Olecha.

  • Śnieżynka pisze:

   Brawo!,świetne określenie p. Anety i dodam jeszcze, że tych marionetek wokół ma tyle, że teatr lalek w Pyrzycach by powstał (po co jeździć do Szczecina – byłoby taniej);)

 19. Anonim pisze:

  Aneta i Artur – Marionetki Olecha

 20. zzzz pisze:

  nie poszła na debate bo się bała pytań osoba inteligenta nie boi się spotkań

  • anomim pisze:

   INTELIGENTY CZŁOWIEK PO PROSTU KORZYSTA ZE SWOJEGO ROZUMU I WYBIERA Z KIM WARTO ROZMAWIAĆ A Z KIM NIE – BO LUDZIE MOGĄ NIE ZAUWAŻYĆ RÓŻNICY.

 21. kasia pisze:

  nie bała się,ale z ludźmi którzy mają klapki na oczach nie da się rozmawiać po prostu.do nich nic nie dociera

 22. neutralna pisze:

  uważam że pytania faktycznie miały na celu dyskredytację P.Podzińską i odwaga nie ma tu nic do rzeczy dlaczego nikt nie zapytał Pana Olecha ile znajomych zatrudnił bo czy zatrudni już nie ma sensu po 4 latach „ludzi” ma wszędzie w każdym pokoju gminy

 23. Natalia pisze:

  Widzę ze język i styl pisania w naszych pyrzyckich pseudo gazetach nadal na najniższym poziomie. W szkole nie nauczyli jak powinien wyglądać artykuł? A szkoda, bo nawet jeśli byłoby w nim coś ciekawego poza nieudolnym udowadnianiem, że kandydatka z premedytacją nie odpowiedziała na mało istotne pytania, bo zapewne ma coś do ukrycia, to i tak nie chciałoby się tego czytać. Zero obiektywizmu, a można powiedzieć że jest to jawny atak. Do tego bardzo źle dobrane zdjęcie

 24. Heniek Bolcer pisze:

  Marzena ma zamiar przygarnąć klikę którą rozgoniliśmy w wyborach ??????????? Betyna vice ? nieeeeeeeeeeee !!!!!!

 25. drakula pisze:

  Pogonić Olecha z miasta.idziemy głosować na Podzińską.

 26. Anonim pisze:

  Betyna wypierdalaj razem zwiktorem i grzesiakiem

 27. Anonim pisze:

  Pytanie nr.2 pani Anety
  Czy poparcie SLD oznacza „gentelmańską” umowę pomiędzy panią a Robertem Betyną, któremu raczej nic nie przypadnie znaczącego w Powiecie? Czy po wyborach, obejąłby funkcję Wiceburmistrza?

  Powinna Pani wiedzieć że nie można łączyć stanowisk ; Radnego powiatowego z funkcją Wiceburmistrza,

 28. :) pisze:

  Jednak nikt z was chyba nie pomyślał, że gdy wygra p Podzińska to może być sytuacja podobna z przed 4 lat, pamiętacie jak Majak został przewodniczącym RM i co zrobił?, oddał stołek Grzesiakowi; teraz może być podobnie: PO OBJĘCIU STANOWISKA BURMISTRZA PRZEZ P. PODZIŃSKĄ I POWOŁANIU V-CE, MOŻE ONA SPOKOJNIE ODDAĆ TEN STOŁEK SWOJEMU V-CE, KTÓRYM MOŻE BYĆ: TOŁOCZKO, GRZESIAK, BETYNA I KAŻDY INNY KTO ZOSTANIE JEJ ZASTĘPCĄ!, i dalej będziemy mieli PO na stołkach.
  Jeśli moje przewidywania są realne w wykonaniu to tym wyborcą głosującym na Podzińsą BARDZO GRATULUJE!

 29. Anonim pisze:

  Sam fakt ,ze pan Lipinski zostanie starosta a Olech burmistrzem ,to gwarantuję wszystkim będzie sie działo RZEŻNIA,i zabraknie obu panom czasu na sprawy ekonomi gminy i powiatu już płyniemy w d ługach pózniej to jak niewolników będą nas licytować .Tak czy siak piekło przed nami i dom wariatów

  • Anonim pisze:

   głosujemy na Podzińska moze odrazu z Pyrzyc nie zrobi Dubaju ,ale będzie spokojnie i nie będzie bojowej gęstej atmosfery,moze odrobina normalności zapanuje.

 30. POwalony pisze:

  Każdy to wie że PO wróci kiedy wygra Pani Marzena – sam widziałem panią Podzińską z panem Grzesiakiem na rozmowie w restauracji „Parkowa”, zaraz po tym jak przestała być vice .Moje przypuszczenia sprawdziły się – pyrzycka PO mało się nie rozpadła przez panią Marzenę ,którą reprezentował pan Stankiewicz , bo pan Tołoczko kreował pana Daniela Z i wybuchł konflikt który wygrał pan Wiktor ! Jednak wyższa PO odrzuciła kandydaturę pana Daniela i to dlatego Po nie miało kandydata . Jadnak pan Daniel przegrał z kretesem i oficjalnie popiera panią Marzenę łącząc w wyborach dwa przeciwne obozy pyrzyckiej PO – ot i cała tajemnica

 31. Anonim pisze:

  BARDZO DZIWI MNIE POSTAWA PREZESA TVK AURA PANA DARCZYŃSKIEGO KTÓRY POZWALA SAMOZWAŃCZYM REDAKTOROM ĆWIKLIŃSKIEMU I TĄŃSKIEMU UPRAWIAĆ BRUDNĄ PSEUDO POLITYKĘ A WRĘCZ AGITACJĘ I PRYWATĘ NA ŁAMACH TVK AURA . PEWNIE JAK WIELE OSÓB ROZWAŻAM REZYGNACJĘ Z ABONAMENTU . TEGO NIE DA SIĘ ZNIEŚĆ LUDZIOM ZMĘCZONYM PO PRACY UMILAĆ ŻYCIE AGRESYWNYMI CZERWONYMI PLANSZAMI . JEŻELI SĄ NIEPRAWIDŁOWOŚCI TO OD TEGO JEST PROKURATOR!!!!!!! PROKURATOR !!!!!! PANIE DARCZYŃSKI JA PROTESTUJĘ MY CHCEMY W TVK AURA ZNALEŹĆ SPOKÓJ PO STRESIE W PRACY

 32. maxi pisze:

  Jak na razie to obecny burmistrz kusi stołkami żeby tylko go popierali. Stara sie jak tu wygrać wybory to nawet emerytki i renciści żeby na niego głosowali jak koś nie morze to da sie załatwić upoważnienie na jakąś osobe która morze za starsze osoby zagłosować.Co do łączenia stanowisk to chyba pamiętamy jak burmistrz łączył stanowiska doradca burmistrza i praca w szkole jak to morzliwe być i tu i tam w tych samych godzinach pracy. Ludzie z okolic sie śmieją za co popieracie obecnego burmistrz za cukierki impreze raz na jakiś czas i jak dajecie sie oszukiwać .

 33. Anonim pisze:

  jeżeli wygra Podzińska to wpadamy z deszczu pod rynnę a tam pływają piranie lekko poszarpane i oszołomione po wyborach ale nadal groźne bo głodne i pożrą każdy stołek by przetrwać 4 lata do następnych wyborów

 34. www pisze:

  Głosujcie na Podzińską to będzie współpraca ze Starostą

 35. Anonim pisze:

  macie zdjęcia z kim szepce Podzińska – oczywiście Grzesiak i Osękowski

 36. :) pisze:

  No to już wiecie kto będzie V-CE burmistrzem a za jakąś chwilę BURMISTRZEM !!!

 37. errataun pisze:

  Panie Olech!
  Za godzinę niecałą cisza wyborcza. POWODZENIA!!!!! Wygraj Pan, rób, co robisz, bo robisz to dobrze. W tej kadencji będzie łatwiej, bo masz Pan radę przychylniejszą. Jeśli nie wykorzystasz Pan tej szansy- nie dam Panu mandatu (głosu) na trzecią kadencję. Puki co – popieram. POZDRAWIAM 🙂

 38. parys pisze:

  „puki” wygrało. wy sami go dyskredytujecie… przepraszam za trudne slowo:-)

  • errataun pisze:

   Tak, racja! Błąd ortograficzny! Wstydzę się za niego i biję w piersi, wyrażam więc serdeczny „bul”!!!!
   Parysie, a Ty, nie popełniasz błędów? Jeśli tak, to znaczy,że nic nie robisz, bo ten tylko się nie myli, kto nic nie robi.
   Z sympatią i wdzięcznością o troskę o moją ortografię:
   /ja/

 39. Anonim pisze:

  Właśnie ukradli banery z Dworcowej Olecha!!! Takie świętoszki ci od podzińskiej.

 40. omj pisze:

  jaśko nie dopilnowal? oltarze w oknach robia na boguslawa, zdzieraja plakaty MP, a tu taki psikus. moze jacys fanatycy jmo i chcą sobie jego facjatę nad lozkiem powiesic?

 41. anonim pisze:

  to idioci gratulujemy Pani Marzenko hahahaa widać kim się otaczasz i oni chcą się dorwać do władzy za wszelką cenę !!!!!

 42. Anonim pisze:

  Hej adoratorzy Marzenki i tercetu egzotycznego, świętoszki w białych rękawiczkach, natychmiast oddawajcie banery z Dworcowej naszego Mareczka

 43. Anonim pisze:

  A ćwiklinski z tańskim też bawią się w podchody miejskie z kamera, poczuli zew natury nasi pyrzycach rzetelni dziennikarze od siedmiu boleści

 44. ktosiek pisze:

  Czy pan WIELKI SEKRETARZ nie ma nic poważniejszego go roboty …. taka trauma, takie nieszczęście w rodzinie a on jakby obok, bez serca, tylko wybory i stołki … nie ma świętości na tym padole

 45. ktosiek pisze:

  Ludzie, ludzie cuda w tej budzie widziałem przed chwilą jakiegoś oszołom w różowej kurteczka który lata i pokazuje środkowy palec oj to chyba Majak

 46. do domu!!!!!!!!!!! pisze:

  cisza wyborcza, otwierać browara i czekać

 47. anonim pisze:

  Śmieszne jest to że artykuł napisała wierna zwolenniczka olecha dlatego w tym momencie staje się on nieobiektywny.

  • Seba pisze:

   Wierna, czyli jaka? Fuchę dostała, płaci jej ktoś? Czy to są za trudne pytania, czy niemożliwe do ogarniecia? Artykuł o Olechu był obiektywny, o marchewce? No to Aneta pisz swoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.