Zapraszamy na Regionalne Prezentacje Spółdzielczości Socjalnej

        Dnia 4 maja 2014r. w Pyrzycach na  placu koło  Mini Tężni odbędą się Regionalne Prezentacje Spółdzielczości Socjalnej. Podczas tego wydarzenia swoją działalność zaprezentują m.in. spółdzielnie socjalne z powiatów pyrzyckiego oraz stargardzkiego.

       W niedzielę po południu, od godziny 16.00,  w specjalnie rozstawionych namiotach będzie można zapoznać się z ofertami spółdzielni socjalnych z regionu, a dla osób, które chciałyby swoją przyszłość związać ze spółdzielczością socjalną, będzie to doskonała okazja, by porozmawiać z tymi, którzy pierwsze kroki mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami oraz dać wskazówki do podjęcia takiej działalności. Prezentacjom towarzyszyć będą występy zespołów wokalnych „Seniorita”, „Pyrzyczanka”, „Złota Jesień” z Dolic, kapeli „Pyrzyczanie” oraz kwartetu dziecięcego z Pyrzyckiego Domu Kultury. Zaprezentują się również  dzieci ze szkoły British School „Europa w oczach dziecka”.

        Organizatorami wydarzenia są Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie stargardzkim oraz Stowarzyszenie LGD Ziemia Pyrzycka,  współorganizatorami natomiast: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach  oraz Pyrzycki Dom Kultury.reklama
      


         O co chodzi z tą spółdzielczością?

        Spółdzielnia socjalna to specyficzna forma działalności, która umożliwia tworzenie miejsc pracy dla osób z tzw. grupy „zagrożonej wykluczeniem społecznym”. Są to osoby bezrobotne, niepełnosprawne, po terapiach uzależnień, które dzięki wsparciu mają szansę powrócić lub wkroczyć na rynek pracy. Spółdzielnie mogą być tworzone zarówno przez osoby fizyczne (minimum 5) lub osoby prawne (minimum 2). Cechą charakterystyczną tej formy podmiotu ekonomii społecznej jest fakt, że wytworzony w spółdzielni zysk jest dalej reinwestowany w cele społeczne, a to z kolei przyczynia się do rozwoju społecznego, ekonomicznego i gospodarczego nie tylko podmiotu, ale również całego regionu. W regionie stargardzkim (obejmującym powiaty pyrzycki, stargardzki, choszczeński, myśliborski i gryfiński) funkcjonuje już kilka spółdzielni socjalnych i wciąż powstają kolejne. W ich zakładaniu i prowadzeniu pomaga Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie stargardzkim. W ramach projektu skorzystać można z bezpłatnego doradztwa, szkoleń oraz innych form wsparcia. Przedstawicieli OWES oczywiście również będzie można spotkać podczas Regionalnych Prezentacji Spółdzielczości Socjalnej.

spoldzel

4 odpowiedzi na Zapraszamy na Regionalne Prezentacje Spółdzielczości Socjalnej

  1. pyrzyczanin a wlasciwie lipianczyk pisze:

    drodzy mieszkancy Pyrzyc,mysle,ze czas zaczac kampanie wyborcza.Chce zostac burmistrzem i poprowadzc Was ku lepszym czasom.Czy wiecie ze w Pyrzycach przed 2 wojna swiatowa (ca 12000 mieszkancow)bylo 18 barow i restauracji.To swiadczy o potencjale.Dzisiaj nie musi byc inaczej.Postawcie na mnie(stawiac mi nie musicie:)).

  2. Anonim pisze:

    zero zainteresowania i tyle szkoda!

  3. on pisze:

    Wieje nudą w tych pyrzycach…na wsi więcej się dzieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.