Otwarcie hali sportowej w Żabowie

        09 marca w Żabowie odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali sportowej wybudowanej przy Szkole Podstawowej. Na uroczystości obecne były władze gminne, pracownicy urzędu odpowiedzialni za inwestycję, dyrektorzy szkół, sołtysi, rodzice i oczywiście dzieci i młodzież ze szkoły w Żabowie.

Hala sportowa z prawdziwego zdarzenia była od dawna wyczekiwany przez nauczycieli i dzieci ze szkoły w Żabowie. Już od poniedziałku 12 marca nowa hala zaczęła tętnić życiem.
– Poprzednia sala gimnastyczna to była adaptacja sali lekcyjnej więc można sobie wyobrazić jak trudne to były warunki. Teraz dzieci będą miały super warunki, żeby się rozwijać fizycznie – powiedziała dyrektorka Beata Wabińska.
Szkoła wzbogaciła się też o cztery nowe sale dydaktyczne i świetlice. Nie są one jednak odpowiednio wyposażone, dlatego zajęcia w nich rozpoczną się dopiero we wrześniu.ZOBACZ WSZYSTKO
reklama


    Hala sportowa będzie służyła dzieciom i młodzieży szkolnej w czasie godzin lekcyjnych, po południu, wzorem Pyrzyc, będzie to obiekt ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców.
– W Żabowie powstał wspaniały obiekt. Jest to drugi nasz reprezentacyjny obiekt w gminie Pyrzyce. Zdecydowanie poprawi warunki funkcjonowania szkoły w Żabowie, ale również będzie służył lokalnej społeczności i mieszkańcom okolicznych wiosek – powiedział Marek Olech – Do godziny 22:00 będzie można do woli z niego korzystać – zapewnił burmistrz Pyrzyc.

Radości z oddania do użytku hali nie ukrywa radna miejska, a zarazem sołtyska Żabowa Małgorzata Piotrowska. Wiąże ona z nowym obiektem duże nadzieje na rozwój sportowy dzieci i dorosłych, ale także na integrację mieszkańców.
– Dotychczas przystępowaliśmy do zadań publicznych tylko w zakresie piłki nożnej. Teram mamy plany utworzenia żeńskich drużyn piłki siatkowej. Chcemy też ruszyć w kierunku tenisa stołowego, bo zawsze Żabów tenisem stał – wymienia jednym tchem M. Piotrowska – Są możliwości i myślę, że wszystkie godziny w grafiku będą obstawione.

Inwestycja zamknęła się  kwotą około 3,8 mln złotych. Niestety były to tylko i wyłącznie środki z budżetu gminy.
– Ubolewam nad tym, że nie przygotowano wcześniej źródeł finansowania i trzeba było całą inwestycję pokryć ze środków własnych – przyznał Marek Olech.

Artur Kuca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.