Słoneczny weekend dla Husaria Fight Team

Bardzo dobre występy zanotowali podopieczni trenera Wojciecha Antczaka z Husaria Fight Team Kozielice, dokładnie chodzi o II Puchar Polski w zapasach kadetek i kadetów.  Kadetki walczyły w Gniewie k. Pelplina(7-8.04.17.) zaś kadeci w Staszowie k. Kielc(7-9.04.17), niestety w ten sam weekend.

Kadetki wraz z trenerem pojechały do Gniewu a Kadet i Junior – ten sam weekend na Mistrzostwa Polski Juniorów, z zaprzyjaźnionym klubem do Staszowa. Kadetki Amelka Kuraszewska i Eryka Wizjan walczyły w 60 kg zaś Dominika Tyczka w 56 kg. Amelka doszła, aż do finału gdzie niestety uległa i zdobyła wysokie 2 miejsce a Eryka przegrała walkę o brąz i również zajęła wysokie 5 miejsce, Dominika w kategorii niżej wywalczyła brązowy krążek i takim sposobem wszystkie trzy kadetki jadą na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży czyli najważniejszą imprezę dla karetek w Polsce.

Zaś Mateusz Kwiecień walcząc w kategorii 76 kg zdobywa brązowy medal i również dopełnia formalności i za 3 tygodnie będzie jechał zdobyć jak najlepsze miejsce w finałach OOM w Zielonej Górze. Niestety nie powiodło się Jakubowi Nowakowskiemu, który debiutował w juniorach na Mistrzostwach Polski gdzie uległ w dwóch pierwszych walkach i odpadł z turnieju.

Nieobecny na turnieju kadetów był Michał Górski, który jeszcze leczy kontuzje po pierwszym turnieju jaki odbył się we Włodawie. Miejmy nadzieję, że Polski Związek Zapaśniczy przyzna Michałowi dziką kartę na OOM i pokaże na co go stać.

20170408_191222 - Kopia 20170408_191343 - Kopia 20170408_191458 - Kopia received_281619442292640 - Kopia