AMELIA KURASZEWSKA BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ MP W ZAPASACH KOBIET

W Olsztynie w dniach 20-21.11.2015 r, po raz drugi z rzędu odbyły się Mistrzostwa Polski w Zapasach w kategorii wiekowej Młodziczka ( zapasy Kobiet). Daleki Olsztyn okazał się kolejny raz szczęśliwym miastem dla zawodniczki Husaria Fight Team Kozielice, Amelia Kuraszewska która w tych mocno obsadzonych zawodach zdobyła brązowy medal i stanęła na najniższym podium Mistrzostw Polski w zapasach Kobiet w kat 52 kg .

Amelia przegrywając pierwszą walkę eliminacyjną chcą zachować szanse na medal musiał wygrać kolejne cztery walki w grupie „B” , gdzie następnie zdobywała szansę o walki o brązowy krążek. Tego dnia w tej samej kategorii wagowej walczyła Dominiak Tyczka, która wygrywała walkę za walką, przegrała dopiero walkę półfinałową i automatycznie walczyła o brązowy medal. Los tak chciał , że dziewczyny czyli Amelka i Dominika spotkały się razem w walce o medal gdzie lepsza okazała się młodsza o rok Amelka i to ona zdobyła brązowy krążek tych Mistrzostw. Dominika zajęła również wysokie 5 miejsce w Kraju.

Agata Pawicka która była trzecią zawodniczką HFT na tych mistrzostwach walczyła jako najmłodszy rocznik w kategorii wagowej do 57 kg i po dwóch wygranych i dwóch przegranych uplasowała się na wysokim 11 miejscu.

Udział w Mistrzostwach można uznać za udany który daje duże nadzieje na kolejny rok .

Trenerem dziewczyn jest n-l wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Kozielicach Wojciech Antczak.