II Otwarty Turniej Karate w Bezrzeczu

W niedzielę, 14 czerwca w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu odbył się już po raz drugi otwarty turniej karate dla dzieci i młodzieży organizowany przez „Klub Karate Funakoshi Do” ze Szczecina. Pamiątkowe puchary oraz dyplomy ufundował Powiat Policki.

W zawodach udział wzięło w sumie ponad 130 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała wójt gminy Dobra Teresa Dera oraz radny Rady Powiatu Polickiego Mariusz Jędrak.

W turnieju tym wzięli udział najmłodsi zawodnicy z powiatu pyrzyckiego (sekcja Pyrzyce i Lipiany). Najmłodsza zawodniczka z Pyrzyc – Ula Maksymiak zdobyła dwa złote medale (kata w swojej kategorii wiekowej oraz w kategorii OPEN). Pozostali medaliści z Pyrzyc to:
1 miejsce –Tarasiuk Jan (kata)2 miejsce – Socha Mateusz (kata)
3 miejsce – Szram Oliwier (kata)
3 miejsce – Szram Oliwier (kumite)
Podczas zawodów również odbyła się konkurencja „tor sprawności fizycznej”. Złoty medal w tej konkurencji zdobył Grzegorz Maksymiak, a brązowy Jan Tarasiuk.

Również pierwsze medale zdobyli zawodnicy z sekcji Lipiany:
2 miejsce – Tomczak Antoni (kata)
2 miejsce – Wierzbicka Andżelika (kata)
3 miejsce – Pietrzak Weronika (kata)
3 miejsce – Tomaszkiewicz Piotr (kata)
3 miejsce – Kościelny Dawid (kata)

W tym samym czasie w Żukowie (koło Gdańska) odbyły się ogólnopolskie zawody karate pod nazwą GOKKEN Cup w którym wzięło udział prawie 320 zawodników z trzynastu klubów z Pomorza oraz Stargardu Szczecińskiego. W turnieju tym wzięła udział jedyna pyrzyczanka – Iga Głowacka, która potwierdzając swoją bardzo wysoką formę była w swojej kategorii wiekowej bezkonkurencyjna i zdobyła złoty medal.

IMG_0001 IMG_0005 IMG_0016 IMG_0019 IMG_0024 IMG_0029 IMG_0037 IMG_0057 IMG_0059 IMG_0083 IMG_0087 IMG_0091 IMG_0186 IMG_0243 IMG_0251 IMG_0283 IMG_0297