Podwójne złoto MP dla Sofi Ennaoui

68. Mistrzostwa Polski Juniorów Od 28. do 30. czerwca Toruń gościł najlepszych lekkoatletów z całego kraju. Odbyły się tam 68. Mistrzostwa Polski Juniorów. Prawo udziału w tej imprezie mieli zawodnicy urodzeni w 1995 i 1996 roku, którzy uzyskali wyznaczone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki minimum.

Z naszego powiatu uzyskały je Dominika Wiśniewska i Sofia Ennaoui. Dominika i Sofia pierwszego dnia zawodów wystartowały na dystansie 3000m. Sofia zdecydowanie wygrała bieg z czasem 9:22,00, natomiast Dominika przybiegła na wysokiej 5 pozycji, ustanawiając przy tym swój nowy rekord życiowy – 10:16,89. Obie dziewczyny utrzymują się w czołówce kraju.

Po jednodniowym odpoczynku, ostatniego dnia zawodów Sofia podwoiła swój dorobek medalowy i z wielką przewagą wygrała bieg na 1500m z czasem 4:20,10, pokonując kolejną zawodniczkę o ponad 16sekund! Z kolei Dominika wystartowała na 5000m. Bieg ten był jej debiutem. Uplasowała się na 8 pozycji, przegrywając jedynie 17 setnych sekundy 7 miejsce (czas Dominiki- 18:44,38).

Obu zawodniczkom serdecznie gratulujemy!