WIELKI SUKCES MŁODYCH SOKOŁÓW

W dniu 22.03.2014 na hali OSiR w Pyrzycach rozegrany został Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Powiatu Pyrzyckiego chłopców z rocznika 2004 i młodszych. Do rywalizacji stanęło 10 drużyn. Obok dwóch zespołów SOKOŁA PYRZYCE udział wzięły druzyny UKS AP GRYFINO, ARKONIA SZCZECIN,  STAL LIPIANY, ABC FUTBOLU DĘBNO LUB., UNIA DOLICE, ORZEŁ MIĘDZYRZECZ, PROGRES GORZÓW,  ENERGETYK GRYFINO.

Mecze inauguracyjne rozegrane przez drużyny Sokoła to niesamowity popis strzelecki i wielki sukces naszych drużyn. Wyniki kolejnych pojedynków z udziałem chłopców z AP Sokół Pyrzyce przedstawiały się następująco:

SOKÓŁ PYRZYCE II – ORZEŁ MIĘDZYRZECZ 0:1

Z fazy grupowej drużyna Sokoła I wyszła na pierwszym miejscu i trafia do półfinału, w którym pokonała zespół Orła Międzyrzecz 2:1 i uzyskała prawo gry w finale. W meczu o zwycięstwo w turnieju, podczas emocjonującego meczu, pierwszy skład pokonał Unię Dolice 2:0. Drużyna Sokoła II ostatecznie turniej ukończyła na miejscu 5-tym pokonując zespół Stali Lipiany 1:0.

Dekoracji wszystkich uczestników turnieju dokonał Starosta Powiatu Pyrzyckiego Wiktor Tołoczko, który podkreślił bardzo wysoki poziom gry zaprezentowany przez uczestników i wielką satysfakcję z oglądania pojedynków piłkarskich młodych zawodników.

Rozegrany turniej był kolejnym, który młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Sokół Pyrzyce zakończyli wysokim miejscem na podium czym zyskują coraz większą sympatię i szacunek. Na godny uwagi zasługuje fakt dużej frekwencji kibiców na trybunach i wielki doping, do którego podchodzą bardzo poważnie przynosząc bębny, megafony, szaliki co w rezultacie tworzy niezapomniany klimat.

Na zakończenie wielkie podziękowania dla sponsorów turnieju czyli dla Starostwa Powiatu Pyrzyckiego, Spółki Sharman, Restauracji Park , Studia Zdrowia i Urody Fanaberia oraz Dyrekcji OSiR, dzięki której Akademia Piłkarska Sokół Pyrzyce miała możliwość zorganizowania opisanego turnieju i bezpłatnego korzystania z obiektu.