DĄB DĘBNO Z PUCHAREM „GŁOSU SZCZECIŃSKIEGO”

W hali sportowo – rekreacyjnej w Lipianach  odbył się 45. turniej piłkarski juniorów starszych o Puchar „Głosu Szczecińskiego”. W turnieju uczestniczyło 9 zespołów: Pogoń Szczecin, Chemik Police, Osadnik Myślibórz, Dąb Dębno, Mechanik Warnice, Unia Dolice, Orzeł Trzcińsko Zdrój, Sokół Pyrzyce i Stal Lipiany.

Zespoły rozgrywały mecze  w 2 grupach , grając  systemem „każdy z każdym” po 12 minut. Awans do dalszej fazy turnieju  z grupy 1 uzyskały zespoły: Unia Dolice i Osadnik Myślibórz. Natomiast z grupy 2: Pogoń Szczecin i Dąb Dębno. W meczach o 3 miejsce Osadnik  pokonał Unię  3:2. W finale spotkały się zespoły Dąb Dębno i Pogoń Szczecin. Po zaciętym i stojącym na dobrym poziomie meczu w normalnym czasie był remis 2:2. Dogrywka 5 minutowa również nie zmieniła wyniku. Doszło do rzutów karnych, w których skuteczniejsi byli piłkarze z Dębna.

Końcowa tabela  turnieju przedstawia się następująco: 1.Dąb  2. Pogoń 3. Osadnik 4. Unia 5. Sokół 6. Orzeł 7. Mechanik 8. Chemik  9. Stal. Z niewiadomych przyczyn nie wzięli udziału w turnieju piłkarze Błękitnych Stargard, którzy zdobyli puchar „Głosu Szczecińskiego” rok temu. Królem strzelców  z 6 zdobytymi bramkami został Jakub Pożyczka z Pogoni. Sędzią głównym turnieju był Jakub Łapczyński, a turniej przygotował i prowadził August Kimbar.

Puchary  zespołom uczestniczącym w turnieju wręczali: starosta  pyrzycki  Wiktor Tołoczko, burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski, szef  wydziału szkolenia przy ZZPN Henryk Wawrowski, Krzysztof Urbanowicz były reprezentant Polski  oraz  dziennikarz  „Głosu Szczecińskiego”, Maurycy Brzykcy.

W przerwie zawodów jego uczestnicy entuzjastycznie oklaskiwali popis żonglowania piłką w wykonaniu Michała Siemaszki z Lipian.  Po turnieju wszystkie zespoły zapewniały, że wezmą udział w następnym roku jeśli zostaną zaproszone.

AUGUST KIMBAR

4 odpowiedzi na DĄB DĘBNO Z PUCHAREM „GŁOSU SZCZECIŃSKIEGO”

1. Anonim pisze:

A jeszcze niedawno Puchar Głosu i Kuriera odbywał się w Pyrzycach,szkoda.

• Anonim pisze:

Odbywał się wyłącznie za nasze pieniądze! W zamian nic nie było. Zobacz na trybuny. Pusto!!!!! Po co wydawać kasę na takie turnieje?