W dniach 26 -27 kwietnia 2013 r. w Bydgoszczy rozegrano Mistrzostwach Polski juniorów i juniorek w sumo. LKS „Spartakus” Pyrzyce uplasował się na VI miejscu w kraju zdobywając 30 punktów  do  krajowego współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży.

Piotr Soroka, wychowanek trenera Grzegorza Jaska  zdobył  brązowy medal w kategorii wagowej 60 kg.

Na V miejscach uplasowali się: Remiszewski Janusz – kat. 80 kg, Posyniak Krzysztof – kat. 100 kg oraz Józwiak Miłosz – kat. 100 kg.
VII miejsca zdobyli: Kozińska Palina – kat. +70 kg, Piórkowski Norbert – kat. 90 kg oraz Lange Sebastian – kat. +100 kg.
Zawodnicy zajmujący miejsca V – VII są uczniami Zespołu Szkół Nr 2 RCKU w Pyrzycach i wychowankami trenera Eugeniusz Klimczaka.

Trener koordynator
Eugeniusz Klimczak

1 odpowiedz na Udany sportowy weekend sportowców LKS „Spartakus” Pyrzyce. Piotr Soroka brązowym medalistą Mistrzostw Polski juniorów w sumo.

1. bbc pisze:

Same sukcesy zapaśników. Oni 3 razy w tygodniu mają jakieś mistrzostwa. Tylko z jakiej oni są bajki, bo można się pogubić