SONY DSC

Seniorzy w sportowej rywalizacji „na wesoło”

Pyrzyce – I Pyrzycka Senioriada

         Po raz pierwszy w historii pyrzyckiego sportu – w minioną sobotę (12.04.20414 r.) z inicjatywy i na zaproszenie pyrzyckich instytucji – Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku „pod dachem” hali OSiR pokolenie 50+ rywalizowało ze sobą w wieloboju sportowo – rekreacyjnym „na wesoło” pn. „I Pyrzycka Senioriada – Aktywni w każdym wieku”.

Życzenia świąteczne

wielkanoc2014

08

43. Biegów Gryfitów

        Dopełnieniem pyrzyckich uroczystości olimpijskich było rozegranie na Stadionie Miejskim im. Leszka Słoninki – 43. Biegów Gryfitów. Uroczystego otwarcia dokonał włodarz Gminy – Marek Olech, gościem honorowym była laureatka Galerii Hall of Fame 2011, wielokrotna reprezentantka kraju na największych imprezach lekkoatletycznych (Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, Puchar Europy ) – Ewa Wrzosek – Wortmann.

05

Pyrzyckie Dni Olimpijczyka

         Miesiąc kwiecień to okres propagowania idei olimpijskiej, czas rozsławiania szlachetnego współzawodnictwa sportowego. Dlatego też od ponad czterdziestu lat – decyzją PKOl – odbywają się w tym czasie spotkania dzieci i młodzieży z olimpijczykami, połączone z masowymi zawodami sportowymi. Najlepsi otrzymują kolejne „kółka olimpijskie”, które określają ich status sportowy.

Jesień życia może być piękna

I Pyrzycka Senioriada

rysunek

        Oni już wiedzą, że życie na emeryturze też może być pełne wrażeń. Mowa o seniorach, którzy mają swoje pasje, marzenia, żyją aktywnie i nie zamierzają spędzać jesieni życia siedząc w domu przed telewizorem. Udowodnią to 12 kwietnia br. podczas „I Pyrzyckiej Senioriady”.

PYRZYCKIE DNI OLIMPIJCZYKA

dni olimp 2014

43. BIEGI GRYFITÓW

gryfitów 2014

1 183

I OTWARTE MISTRZOSTWA PYRZYC W BADMINTONIE

       Z inicjatywy Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pyrzycach w sobotę 15 marca b.r., w hali przy ul. Rolnej odbyły się historyczne, bo pierwsze mistrzostwa Pyrzyc w badmintonie. Zawody miały charakter otwarty, dlatego oprócz pyrzyczan grali mieszkańcy Szczecina, Stargardu, Bielic, Kozielic, Brzeska itd.

I OTWARTE MISTRZOSTWA PYRZYC W BADMINTONIE

140310 badmi

36

Zagrały na „szóstkę”

Pyrzyce: Świąteczny turniej siatkówki

        W dniu 8 marca br., w pyrzyckiej hali sportowej rozegrany został Turniej Amatorskiej Piłki Siatkowej Drużyn Żeńskich z okazji „Dnia Kobiet”, któremu od 11. edycji patronuje Burmistrz Pyrzyc. Na zaproszenie organizatorów: Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz BLACK TEAM-u do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć drużyn reprezentujące trzy różne pokolenia wiekowe: MOSTAR Stargard Szcz, BOOM Lipiany, Kontra Banie oraz miejscowe entuzjastki siatkówki: BLACK TEAM, FEMINA i najmłodsze koleżanki z Publicznego Gimnazjum.