EDWARD, CZYLI EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH W PYRZYCACH

         Pyrzyccy policjanci oprócz wzmożonych działań na drogach w ramach akcji EDWARD przeprowadzili również działania profilaktyczne wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wręczali elementy odblaskowe oraz akcesoria rowerowe.

         Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w ramach akcji EDWARD prowadzili 24 – godzinne działania promujące „wizję zero”, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Z całą pewnością w praktyce założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia, aczkolwiek nie niemożliwe. Podkreślić jednak należy, że akcja EDWARD oprócz wzmożonej aktywności Policji na drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.


reklama
     

Pyrzyccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Staży Miejskiej przeprowadzili na ulicach Pyrzyc działania profilaktyczne wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z uwagi, iż często zdarzenia drogowe są z udziałem rowerzystów i osób pieszych, mundurowi przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Informowali o obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym i ich wpływie na bezpieczeństwo niechronionych uczestników, ale również kierujących pojazdami.

Funkcjonariusze w ramach akcji wręczali samozaciskowe opaski odblaskowe, kamizelki odblaskowe, lampki rowerowe i poradniki rowerzystów dla wielbicieli jednośladów.

           Jednak nie wystarczy zmienić swoje zachowanie tylko w jednym dniu. Aby ludzie nie ginęli na drogach powinniśmy zawsze mieć na uwadze bezpieczeństwo własne, ale i myśleć o bezpieczeństwie osób, które możemy narazić przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach


reklama
      

4 odpowiedzi na EDWARD, CZYLI EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH W PYRZYCACH

 1. Waldemar Rozwaga pisze:

  Zasady bezpieczeństwa? To może dla rozwagi założyć trzeba kask jak się zasuwa kładem z dużą prędkością? Co Pan powie o swojej brawurowej jeździe? Zamiast pouczać innych należy zacząć od siebie.

 2. GOKU pisze:

  Dynia komendantem straży miejskiej ! śmiech na sali ! XDXD
  Na układy nie ma rady !!!

 3. Joachim B. pisze:

  Warto to wpisać:Samospalenie w Warszawie. Niektóre komentarze pozostawiają wiele do życzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.