O PROCESIE REKRUTACJI I SŁUŻBIE W POLICJI

gl

         W Powiatowej Komendzie Policji w Pyrzycach odbyło się spotkanie z licealistami z klasy o profilu policyjnym. Przyszli absolwenci klasy mundurowej dowiedzieli się jak wygląda proces rekrutacji do służby w Policji. Zainteresowani wstąpieniem do Policji mieli możliwość dowiedzieć się jak wygląda służba i droga awansu w formacji mundurowej.

         W spotkaniu z młodzieżą wziął udział Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach podinsp. Jarosław Czaja. Komendant pytał młodych jakie pobudki kierowały nimi w przypadku wyboru klasy mundurowej, a także czy swoją przyszłość zawodową wiążą ze służbą w Policji.


reklama
     

        W czasie spotkania zainteresowani służbą w Policji dowiedzieli się jak wygląda procedura związana z przyjęciem do formacji mundurowej. Mieli okazję zobaczyć film przedstawiający jeden z etapów procedury kwalifikacyjnej jakim jest test sprawności fizycznej, która niewątpliwie jest istotna w pracy funkcjonariuszy.

       Policjantka opowiedziała jak wyglądają poszczególne etapy procesu rekrutacji do momentu przyjęcia do służby. Wyjaśniała młodym, że praca w Policji wymaga odpowiednich predyspozycji a także odporności ze względu na charakter podejmowanych zadań w codziennej służbie. Opowiedziała młodzieży, że służba w Policji wymaga poświęceń niekiedy nawet wyrzeczeń, ale daje również dużo satysfakcji szczególnie w momentach kiedy niesie się pomoc innym.

        Policjantka udzielała odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania przez zainteresowanych złożeniem dokumentów do Policji.

        Informujemy, że osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji wszelkie niezbędne informację związane z procedurą rekrutacji do służby mogą odnaleźć na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w zakładce „Praca w Policji”.

st. sierż. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach


reklama
      

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.