„BEZPIECZNY SENIOR” NIE TYLKO DLA SENIORA

          Zagadnienia związane z realizacją policyjnego programu prewencyjnego „BEZPIECZNY SENIOR”, przekazywane są nie tylko osobom starszym i samotnym. W piątek 08 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy w Pyrzycach policjant z tutejszej Komendy spotkał się z członkami Polskiego Związku Niewidomych.

          Celem spotkania było przekazanie mieszkańcom Pyrzyc którzy z racji swej choroby lub wieku najbardziej są narażeni na działanie oszustów, informacji o zagrożeniach na jakie mogą być narażeni, oraz sposobów ich unikania. Jednym z omawianych zagrożeń były wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się przez telefon za członka rodziny osoby starszej np. za wnuczka lub siostrzeńca, pracowników opieki społecznej, firm telekomunikacyjnych, energetyki itp. oraz oszustwa przy sprzedaży bezpośredniej przez domokrążców lub osoby zaczepiające ludzi na ulicach i oferujące do sprzedaży różne towary po bardzo atrakcyjnej cenie. Uczestnikom spotkania przekazano również informacje na temat planowanego wyłączenia w najbliższym czasie analogowego sygnału telewizji naziemnej. Takie wydarzenie to niezwykła okazja dla oszustów. Mogą pojawić się ze strony oszustów próby podpisania umów o sprzedaż lub dzierżawę urządzeń które w przypadku posiadania telewizorów starszego typu są niezbędne do odbioru cyfrowej telewizji. Nie ma jednak potrzeby podpisywania z kimkolwiek, jakiejkolwiek umowy, a niezbędny sprzęt najlepiej nabyć w specjalistycznym sklepie.
          Po spotkaniu słuchacze otrzymali materiały w formie ulotek informacyjnych zawierających podstawowe sposoby zabezpieczenia się przed oszustami w tzw. pigułce.

Rzecznik Prasowy KPP Pyrzyce
st. sierż. Daniel Skrzypczak

1 odpowiedz na „BEZPIECZNY SENIOR” NIE TYLKO DLA SENIORA

  1. tatamatiego pisze:

    ,,Po spotkaniu słuchacze otrzymali materiały w formie ulotek,,
    Niewidomym ulotki???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.