BARTOSZ KAŹMIERSKI LAUREATEM KONKURSU „BLIŻEJ PSZCZÓŁ”

gl

            W styczniu w Szkole Podstawowej w Pyrzycach przy ul. Rejtana 6 obyły się eliminacje do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół”.Uczeń Bartosz Kaźmierski został zakwalifikowany do finału, zorganizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.Finał odbył się w Lublinie 22 marca 2018 r. Do konkursu przystąpiło 35 gimnazjalistów z całej Polski.

          Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej oraz praktycznej. W części pisemnej należało rozwiązać test, składający się z pytań zamkniętych i otwartych. Część praktyczna polegała na udzieleniu odpowiedzi na cztery pytania: rozpoznanie roślin miododajnych, rozpoznanie sprzętu pasiecznego, omówienie budowy pszczoły oraz rozpoznanie rodzajów miodu po smaku i zapachu.


reklama
     

         Po konkursie uczestnicy wraz z opiekunami udali się do internatu w Pszczelej Woli, gdzie uczestniczyli w warsztatach o tematyce pszczelarskiej.

           W dniu 23 marca 2018 r. ogłoszono wyniki: Bartosz Kaźmierski uczeń Szkoły Podstawowej w Pyrzycach przy ul. Rejtana 6 stanął na podium i zdobył zaszczytne 3 miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej pszczół”. Dostał również szansę na dołączenie do grona uczniów Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli.  Jako uczestnik z Pyrzyc został wyróżniony za przyjazd z najdalej oddalonej miejscowości od Lublina.

         Dla trójki zwycięzców to nie koniec przygody z pszczelarstwem, ponieważ 2 lipca 2018 r. będą reprezentować nasz kraj w Międzynarodowych Zawodach Młodych Pszczelarzy we Francji.


reklama
      

          Celem Drugiego Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół” była popularyzacja wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych roli pszczoły miodnej w  środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i  pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

          Głównym organizatorem konkursu była Fundacja Rozwoju KUL z siedzibą przy Al. Racławickich 14 w Lublinie. Współorganizatorami konkursu: Instytut Architektury Krajobrazu na Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli. Konkurs był objęty Honorowym Patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Podsekretarza Stanu Ministerstwa Środowiska, Wojewody Lubelskiego Prezydenta Lubelskiego, Starosty Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty

Maryla Kaźmierska

3 odpowiedzi na BARTOSZ KAŹMIERSKI LAUREATEM KONKURSU „BLIŻEJ PSZCZÓŁ”

 1. Anonim pisze:

  Gratulacje dla Bartka i TATY za pasie….

 2. 555 pisze:

  Brawo,
  ludzie , którzy nie mają PASJI kończą pod budką z piwem ….

 3. EJ pisze:

  Gratuluję sukcesu.Tak trzymać. Miło było dowiedzieć się o takim sukcesie byłego ucznia. Czekamy na więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=FnUF4%2Bu3j1pFK%2FMM4Sa0bxcsj3Xl%2BtnaI6mPt3uC%2BuM36KTWqtgoPha8izUxpUlNiCX7nT%2FPXuMoVLvpNB50bw%3D%3D&prvtof=K84tLLnQp5hPm5G8U0fOlztJVMce4pkaniw8CvsDaFY%3D&poru=6SPQzryWkw5UuRfbJS1%2F%2Fa7q0Q6%2BzKVt5yZ6KytGo3dWh5ZatcWphLCwGxmhRPXN5ZzdJVlvZZJvb8VeKLrNcMELsDueuCioa7h5gInrJioOHQvUu15VKl3rjUHbBhGOogCX%2BqcpDOES7G43YmlVWZo3K8vEw%2BjBHUE0f8Y6Lno%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.145.83.79">Click here to proceed</a>. </body>