ROZSĄDNIE I BEZPIECZNIE ŚWIĘTUJMY PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

policja_blacha

          Już w środę pierwszy dzień wiosny popularnie nazywany przez dzieci i młodzież „dniem wagarowicza”. Jak każdego roku ten dzień to okazja do radości i zabawy. Aby pierwszy dzień wiosny przebiegał bezpiecznie i spokojnie pyrzyccy policjanci każdego roku podejmują szereg przedsięwzięć prewencyjnych.

           W środę, pyrzyccy policjanci będą bacznej przyglądać się młodzieży, a w uzasadnionych przypadkach interweniować. Pod lupę wzięte zostaną, newralgiczne miejsca gdzie najczęściej gromadzą się młodzi ludzie, a także obiekty handlowe – pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim. Zapewne w tym roku znaczna część uczniów zamiast do szkoły, uda się na mniej lub bardziej oficjalne wagary.


reklama
     

           Chodź dotychczas nigdy nie było żadnych większych incydentów związanych z tym dniem, policjanci apelują do uczniów szkół o rozsądek, przestrzeganie prawa, porządku publicznego i zasad współżycia społecznego. Młodzi ludzie, którzy złamią prawo muszą liczyć się z konsekwencjami. Policjanci przypominają, że zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, zachowania takie jak wagary, picie alkoholu, używanie środków odurzających są przejawami demoralizacji i podlegają rozpatrzeniu przez sąd rodzinny i nieletnich, które mogą zadecydować o zastosowaniu ewentualnych środków wychowawczych.

          Pierwszy dzień wiosny nierozerwalnie wiązany jest z topieniem „marzanny”. Dziecięce barwne korowody mogą w tym dniu przemieszczać się przez miasto i tereny wiejskie, dlatego prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.


reklama
      

        Pamiętajmy jednak, że ani szkoła, ani policja nie są w stanie dzieciom i młodzieży zapewnić bezpieczeństwa bez pomocy rodziców. Stąd też apelujemy, aby zwłaszcza tego dnia rodzice:

  • postarali się ustalić jak i z kim dziecko będzie spędzało ten dzień,
  • przestrzegli swoje pociechy przed zgubnymi skutkami alkoholu czy narkotyków,
  • wyjaśnili, że zorganizowane formy świętowania są o wiele bezpieczniejsze.

           Policjanci ufają, że te wszystkie wspólnie prowadzone działania pozwolą na spokojny i bezpieczny przebieg wiosennego świętowania.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=htHM2%2FI%2FR8PIFLJrKd9jysOGfA08oHndOw9mjHgaqTguU4vEi7%2FrN%2FFX3ecShSTKoVfesJUi3j1Ddtj6dg%2FSOJghMU3qtLvFhQ%2FVPMxFyijSIw6gQHFJ319Ce2P7QhmfE944dfMp0ItUz%2FVa2R6fyKTgE1clKn43zJ0SvHLpxEz1uCTpaebr9PlaqtgEKTih&prvtof=y69hC%2BYVijVdb6wjHmwp0p6QWV5PbUHEzrI2x0aPp2M%3D&poru=eio4%2BBPE1Q0TOp2v5PKDv%2B06Ni3AWTeFT0IP%2BPaCD5xHapnln7JYKy3Lp%2FZjmirhuzEvaRscWuXT9kXATSKsgkiJbHZ6baiSPps1cBoGEPTq2DGScI7nlLiSsV9svDLe3mcHLkrV0MyhVfoRNsw%2Fpsv%2Fr3lRivur8aKA5L%2BO1SQ%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.82.10.219">Click here to proceed</a>. </body>