ROZSĄDNIE I BEZPIECZNIE ŚWIĘTUJMY PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

policja_blacha

          Już w środę pierwszy dzień wiosny popularnie nazywany przez dzieci i młodzież „dniem wagarowicza”. Jak każdego roku ten dzień to okazja do radości i zabawy. Aby pierwszy dzień wiosny przebiegał bezpiecznie i spokojnie pyrzyccy policjanci każdego roku podejmują szereg przedsięwzięć prewencyjnych.

           W środę, pyrzyccy policjanci będą bacznej przyglądać się młodzieży, a w uzasadnionych przypadkach interweniować. Pod lupę wzięte zostaną, newralgiczne miejsca gdzie najczęściej gromadzą się młodzi ludzie, a także obiekty handlowe – pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim. Zapewne w tym roku znaczna część uczniów zamiast do szkoły, uda się na mniej lub bardziej oficjalne wagary.


reklama
     

           Chodź dotychczas nigdy nie było żadnych większych incydentów związanych z tym dniem, policjanci apelują do uczniów szkół o rozsądek, przestrzeganie prawa, porządku publicznego i zasad współżycia społecznego. Młodzi ludzie, którzy złamią prawo muszą liczyć się z konsekwencjami. Policjanci przypominają, że zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, zachowania takie jak wagary, picie alkoholu, używanie środków odurzających są przejawami demoralizacji i podlegają rozpatrzeniu przez sąd rodzinny i nieletnich, które mogą zadecydować o zastosowaniu ewentualnych środków wychowawczych.

          Pierwszy dzień wiosny nierozerwalnie wiązany jest z topieniem „marzanny”. Dziecięce barwne korowody mogą w tym dniu przemieszczać się przez miasto i tereny wiejskie, dlatego prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.


reklama
      

        Pamiętajmy jednak, że ani szkoła, ani policja nie są w stanie dzieciom i młodzieży zapewnić bezpieczeństwa bez pomocy rodziców. Stąd też apelujemy, aby zwłaszcza tego dnia rodzice:

  • postarali się ustalić jak i z kim dziecko będzie spędzało ten dzień,
  • przestrzegli swoje pociechy przed zgubnymi skutkami alkoholu czy narkotyków,
  • wyjaśnili, że zorganizowane formy świętowania są o wiele bezpieczniejsze.

           Policjanci ufają, że te wszystkie wspólnie prowadzone działania pozwolą na spokojny i bezpieczny przebieg wiosennego świętowania.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

Dodaj komentarz

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=xaQopZAIaHX2%2BDdiWE66y5HnoC0hMyhUfew1xSOJlfTRFwZ%2F9r0fARaZ%2B3N7Ur1qC6iM7b2gD%2FTPuTibwvsTCbc5mf0mM%2FvxkDl%2BPRfWJ%2Fp8LQfK7QkDzK8%2FCSqVsPaRkox%2BBzQ3jfFRnvdV3j5Bok6q1oekLpRX2gywbcMBBMIQZs%2FgsFg4YHS8y1ElTn8e&prvtof=bh5QGUjogE9dU2QACuRmgdmCT%2Bsx4ISxitzouxIRogs%3D&poru=ARQ%2B7KpvHPcZuvN3HaRmVNTeyE%2BtiMfC4ZrEUPaL9BgZ18%2FcSGYc0F5FxicUc859pxUMCyrFMscMuoMkeS9wjoZPByfX4J3R1R2DQBTMJRNxF7cr7lL7%2B1e1SbhKMLI7WFvqn5ZYZULFF%2Fw8uVQxlU%2B5xbcCP1oik9YVwbZUBbA%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.161.100.24">Click here to proceed</a>. </body>