PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „Trzeźwość – Prędkość”

180223gl

          W weekend na drogach powiatu pyrzyckiego prowadzone były działania „Trzeźwość – Prędkość”. Głównym ich celem było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie trzeźwości za kierownicą i dozwolonej prędkości.

          Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy szczególną uwagę zwracali na łamanie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz kierujących którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Przekraczanie dozwolonej prędkość i nietrzeźwi kierujący to w dużej mierze przyczyny kolizji i wypadków na drogach. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń drogowych nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.


reklama
     

          W działania zaangażowani byli policjanci pyrzyckiej drogówki „uzbrojeni” zarówno w urządzenia do badania zawartości alkoholu w organizmie, jak również ręczne mierniki prędkości i videorejestrator. W czasie trwających działań mundurowi ukarali 32 kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

           Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących. W niedzielę na terenie gminy Przelewice policjanci Komisariatu Policji w Lipianach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Kierującym okazał się 38 – letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego. Kierującego poddano kontroli stanu trzeźwości, która wykazała u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. 38 – latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi 2 lata pozbawienia wolności.


reklama
      

         Podsumowując weekendowe działania przebiegły spokojnie i bezpiecznie, nie doszło do rekordowych przekroczeń prędkości, a kierowcy zatrzymywani za zbyt „ciężką nogę”, bez dyskusji przyjmowali wymierzone kary wraz z punktami karnymi.

          Pamiętajmy, o zachowaniu zdrowego rozsądku i stosowaniu się do przepisów prawa, nie tylko w czasie trwania policyjnych działań ale każdego dnia, a na pewno unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji, a przede wszystkim zyskamy bezpieczeństwo na drodze.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

1 odpowiedz na PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „Trzeźwość – Prędkość”

  1. Alicja w krainie smarów pisze:

    Badali Iskrą hahahahah

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=IMfSX82f5rhVogj37l3VxqppOE3Yg9AczRmdQOMPoMUyJsGSw6oC9X3%2Fued9vrDyuFCartLaPXi7erkvDzIzmRKpJYIFFoylWe2afHKykqYBZin5llUwjasauhqu%2B5MUVvx084iCeJe7VswfBgof%2B5Sx3mBLhofiS%2F8D%2BQyaCjg2Q4Rzcthm58C5JrYbdmqN&prvtof=hW%2BiC9And5bhtjsVqPXs63PDsR4J0JJBC6aPTK%2FIfso%3D&poru=%2BMiailMQo5Rd5bS6TdeBeZJtXfoxJbxLMzUNolO%2BZclpGqjDDUy9f4ycigvWdCMwV3q%2FtudaUXII4fK2bIVa7Kw2V%2F5hUCYFr%2FrHaYLLVTDhJ0JZdLmkubgkrbF1FxHgrEg8m4iNrOHVRJ%2F1vlVX1KEBU9F4oBGWPQTptYuv7eM%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.146.195.24">Click here to proceed</a>. </body>