„POROZMAWIAJMY O ZDROWIU I NOWYCH ZAGROŻENIACH” SZKOLENIE DLA RODZICÓW

gl

         Pyrzycka Policja wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych przeprowadziła spotkanie profilaktyczne dla rodziców uczniów szkoły podstawowej.

          Specjalistki Wydziału Prewencji pyrzyckiej komendy i Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zajmujące się profilaktyką przeprowadziły w dniu 30 stycznia br. prelekcje dla rodziców w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Pyrzycach. Tematem spotkania była edukacja w obszarze zagrożeń i profilaktyki w zakresie działania środków odurzających. Podczas wywiadówki profilaktycznej zaprezentowana została przez pracownika policji walizka edukacyjna, która wyposażona jest w imitacje różnego rodzaju środków odurzających m.in. marihuany, amfetaminy, a także przyrządy do przechowywania i zażywania narkotyków.


reklama
     

           W trakcie spotkania rodzicom przedstawiono epidemiologię używania substancji psychoaktywnych przez młodzież szkolną oraz zwrócono uwagę na przyczyny psychologiczne jakie warunkują, że młodzież sięga po narkotyki. Przybliżono również tematykę sposobów wprowadzania do obrotu nowych narkotyków oraz dopalaczy, a także wyjaśniono ich pochodzenie i sposób działania.

          Przedstawicielka Sanepidu omówiła problematykę związaną ze skutkami zdrowotnymi zażywania środków psychoaktywnych lub psychotropowych.

         Idealną pomocą dydaktyczną była policyjna walizka edukacyjna zawierająca przedmioty, które na pierwszy rzut oka wyglądają zwyczajnie jak wiele gadżetów posiadanych przez młodzież, a najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Walizka wyposażona jest również w substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju narkotyki.


reklama
      

          Dzięki tego typu prelekcjom rodzicom przekazywana jest aktualna wiedza z zakresu środków odurzających, aby byli lepiej przygotowani do walki z „nowymi zagrożeniami”. Niejednokrotnie posiadając tego typu informacje mogą baczniej obserwować swoje dzieci by w czas zareagować na pojawiające się symptomy i ustrzec swoje pociechy przed utratą zdrowia lub życia.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=8%2FwOmnh0yZLFMuTC304pvzQ7jBHD6XrdbH6YEDUBzsTLlchtzqUNPWpHi254GgZ7XECNplQVYoHW7WHVn%2BstxU%2BzevqChgGx83khOKcmjbslq%2Fh9tXj7GXl4q8pLk6r3LlnmVcqamuZW%2BUqIeXZJuY6TWmkX5%2F7gUoH7S5u%2F%2FrU2tpxTJx0zdPdzJ9%2FLZw8B&prvtof=SRvxUzaKy02pSwZxD4MzNCRVICbyS5RjF%2FgiazySQ3A%3D&poru=gSGLljJFnH%2BtG2npMubc9JrhlykKODwXC0aqWXYjmfRaUn9TCs%2FQuPD2EMkJeqKyzHb2LLoEbkifQ6rBAiIhj53R5fc%2BJONOPYAfbmSRe9fUmzjEfdyDBxdYDDohgYTbwQnXNbOzhcafpe5zfvIFhGOPm26Mj9KpH3Ua8BK%2Bomk%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.82.10.219">Click here to proceed</a>. </body>