Mieszkańcy Giżyna doczekali się nowej drogi!

gl

          Dojechać do Giżyna można w miarę wygodnie, gorzej sytuacja wyglądała z poruszaniem się po tej miejscowości. Od lat utrapieniem mieszkańców był brak w wiosce drogi z prawdziwego zdarzenia. Poruszanie się między domami czy też dotarcie do sklepu lub świetlicy do przyjemności nie na-leżało. Wszechobecne dziury, zamieniające w wiosną czy też jesienią w błotniste kałuże, utrudniały codzienne życie mieszkańców.

         Brak drogi zniechęcał również do przyjazdu do Giżyna, a miejscowość ta, ze względu na dostęp do jeziora, ma duży potencjał na rozwój wypoczynkowo-turystyczny. Teraz ta bariera już zniknęła, chociaż jeszcze remontu wymagają mostki, których zły stan teraz, na tle nowej drogi, bardzo rzuca się w oczy.

          Uroczyste otwarcie drogi gminnej w Giżynie odbyło się 28 października br. Symbolicznego przecięcia wstęgi, w obecności mieszkańców, radnych, urzędników miejskich i sołtysów sąsiednich miejscowości dokonali Marszałek Województwa Zachodnio-pomorskiego, Burmistrz Pyrzyc oraz Sołtysi Giżyna.


reklama
      

         Zmodernizowaną drogę poświęcił Ks. Prob. Parafii Ryszewko Henryk Marczak.

        Po otwarciu wszyscy obecni spotkali się w świetlicy wiejskiej w Giżynie gdzie czas umilał im zespół Złota Jesień z Dolic.

          Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2.173.127,52 zł, w tym planowane dofinansowanie w wys. 1.382.761,00 zł. Wykonawcą robót budowlanych była firma BUDIMEX S.A. z Warszawy. Przebudowa drogi realizowana była w latach 2016-2017. Droga o długości 2,6 km w części pokryta jest asfaltem a w części wykonana z kostki brukowej.

CH


reklama
     

28 odpowiedzi na Mieszkańcy Giżyna doczekali się nowej drogi!

 1. Rigor pisze:

  Śmiech na sali

 2. Anonim pisze:

  Ale żenada
  Marzence to i tak nie pomoże

 3. mieszkanka pisze:

  Gdzie mieszkacie synkowie i córeczki,Wy którzy oceniacie wszystko i wszystkich. Giżyn był ostatnią chyba wioską w XXI wieku w gminie bez drogi utwardzonej.Dla nas mieszkańców to duży krok do przodu.Więc wszyscy wy którzy mieszkacie w Pyrzycach lub wioskach z drogą asfaltową nie jesteście w stanie docenić tego ,co macie wokół siebie.My nareszcie możemy powiedzieć MAMY DROGĘ.

  ps.odpowiedz do pierwszych postów

 4. Anonim pisze:

  Mamy docenić drogi jakie mamy wokół siebie?-dobry żart taki jak te drogi
  i ta władza.

 5. drogi pisze:

  TE drogi to już dawno powinny być zrobione-obudzili się tyle lat po komunie?a może ktoś poszuka ile kasy wypłynęło niepotrzebnie.Państwo kolesi i pociotków.

 6. ole,ole pisze:

  Przenieście się wszyscy na wsie,tam chociaż nikt do nikogo nie ma pretensji.Jak dziecko wyrzuci papierek na drodze to sąsiedzi zwracają uwagę i młodzi rodzice szybko się uczą. Psy nie srają gdzie popadnie, bo są w podwórkach . Zaparkować jest gdzie ,bo na swoim. Spokój, świeże powietrze i każdy zadowolony nie to co w mieście.

 7. Fred 17 małomówny pisze:

  Żenada czy pani Burmistrz nie widzi :drogi Ryszewko ,Młyny itd
  ja sie :urwa pytam kiedy wymienione wsie i dalsze dalej beda
  zadupiem miała być robiona droga obietnice ? a droga
  Gminna nr 20 od Lipek do p .Terelaka dalej do d…
  i ciemności Egipskie na niej jak były tak jest wprawdzie Radna z tej okolicy ale chyba tylko po to by :chwalić p.Burmistrz oraz radną z :Zabowa Piotrowska na czele władze Pyrzyc obudzcie sie bo wyborcy przy urnach was podliczą .

  • Anonim pisze:

   Smutne to co Państwo piszą, i jak oceniają ludzką pracę i zaangażowanie. No cóż takie państwa prawo. Jednak proszę o refleksję i odwagę wystartowania w następnych wyborach.

   • Anonim pisze:

    przecież te wybory są ustawiane przykład ;komisja nie mogła się doliczyć 87 głosów ,więc liczyli jeszcze raz około trzeciej rano po przeliczeniu brakowało już tylko 50 głosów po mojej prośbie żeby liczyć jeszcze raz usłyszałem;jak chcesz sobie liczyć to licz sam my idziemy do domu ;i tak komisja liczy głosy poszliśmy do domu a w następnych wyborach na radnych niestety już nie uczestniczyłem.PYTANIE GDZIE TE 50 GŁOSÓW WYBORCÓW TRAFIŁO I NA KOGO? I TAK JEST DO TEJ PORY!!!!!

   • Zygmuś pisze:

    Fakt, Marzena nie ma żadnych szans

 8. obiektywny pisze:

  Nie zagłosuję na Piotrowską ,to karierowiczka i garnie do siebie a wyborców to ma w dup.. ,jak mawia ;abym ja miała dobrze ; mam nadzieje że i Żabów się przebudzi

 9. robot pisze:

  Pyrzyce są pięknie udekorowane na święta gorzej już nie było można żenada.

 10. Anonim pisze:

  Straszycie i straszycie, jak przyjdą wybory to i tak zagłosujecie na Marzenkę bo będziecie twierdzić, że niema kontrkandydata. Ot i cali wyborcy pyrzyccy.

 11. robot pisze:

  JERZY MAREK O odznaczony Gryfem Pomorskim za działalnosc w sporcie./CHyba za swingle jako sędzia piłkarski./

 12. Anonim pisze:

  ha ha ha hit roku

 13. Kosmyk pisze:

  Robot słuchaj a zgadnij kto Ho poparł i podpisał się pod tym? To starosta pyrxyckj pan stepien!!! To jest dopiero hit!!! Ten dziadek już ma rozdwojenie jaźni! Jak można poprzeć faceta z zarzutami prokuratora, który kupował wódka głosy! Panie stepien wytłumacz to mieszkańcom!!!!!

 14. Anonim pisze:

  Czas poinformować ministra Ziobro

 15. robot pisze:

  Rekomendował go starosta pyrzycki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (32)