Mieszkańcy Giżyna doczekali się nowej drogi!

gl

          Dojechać do Giżyna można w miarę wygodnie, gorzej sytuacja wyglądała z poruszaniem się po tej miejscowości. Od lat utrapieniem mieszkańców był brak w wiosce drogi z prawdziwego zdarzenia. Poruszanie się między domami czy też dotarcie do sklepu lub świetlicy do przyjemności nie na-leżało. Wszechobecne dziury, zamieniające w wiosną czy też jesienią w błotniste kałuże, utrudniały codzienne życie mieszkańców.

         Brak drogi zniechęcał również do przyjazdu do Giżyna, a miejscowość ta, ze względu na dostęp do jeziora, ma duży potencjał na rozwój wypoczynkowo-turystyczny. Teraz ta bariera już zniknęła, chociaż jeszcze remontu wymagają mostki, których zły stan teraz, na tle nowej drogi, bardzo rzuca się w oczy.

          Uroczyste otwarcie drogi gminnej w Giżynie odbyło się 28 października br. Symbolicznego przecięcia wstęgi, w obecności mieszkańców, radnych, urzędników miejskich i sołtysów sąsiednich miejscowości dokonali Marszałek Województwa Zachodnio-pomorskiego, Burmistrz Pyrzyc oraz Sołtysi Giżyna.


reklama
      

         Zmodernizowaną drogę poświęcił Ks. Prob. Parafii Ryszewko Henryk Marczak.

        Po otwarciu wszyscy obecni spotkali się w świetlicy wiejskiej w Giżynie gdzie czas umilał im zespół Złota Jesień z Dolic.

          Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2.173.127,52 zł, w tym planowane dofinansowanie w wys. 1.382.761,00 zł. Wykonawcą robót budowlanych była firma BUDIMEX S.A. z Warszawy. Przebudowa drogi realizowana była w latach 2016-2017. Droga o długości 2,6 km w części pokryta jest asfaltem a w części wykonana z kostki brukowej.

CH


reklama
     

29 odpowiedzi na Mieszkańcy Giżyna doczekali się nowej drogi!

 1. Rigor pisze:

  Śmiech na sali

 2. Anonim pisze:

  Ale żenada
  Marzence to i tak nie pomoże

 3. mieszkanka pisze:

  Gdzie mieszkacie synkowie i córeczki,Wy którzy oceniacie wszystko i wszystkich. Giżyn był ostatnią chyba wioską w XXI wieku w gminie bez drogi utwardzonej.Dla nas mieszkańców to duży krok do przodu.Więc wszyscy wy którzy mieszkacie w Pyrzycach lub wioskach z drogą asfaltową nie jesteście w stanie docenić tego ,co macie wokół siebie.My nareszcie możemy powiedzieć MAMY DROGĘ.

  ps.odpowiedz do pierwszych postów

 4. Anonim pisze:

  Mamy docenić drogi jakie mamy wokół siebie?-dobry żart taki jak te drogi
  i ta władza.

 5. drogi pisze:

  TE drogi to już dawno powinny być zrobione-obudzili się tyle lat po komunie?a może ktoś poszuka ile kasy wypłynęło niepotrzebnie.Państwo kolesi i pociotków.

 6. ole,ole pisze:

  Przenieście się wszyscy na wsie,tam chociaż nikt do nikogo nie ma pretensji.Jak dziecko wyrzuci papierek na drodze to sąsiedzi zwracają uwagę i młodzi rodzice szybko się uczą. Psy nie srają gdzie popadnie, bo są w podwórkach . Zaparkować jest gdzie ,bo na swoim. Spokój, świeże powietrze i każdy zadowolony nie to co w mieście.

 7. Fred 17 małomówny pisze:

  Żenada czy pani Burmistrz nie widzi :drogi Ryszewko ,Młyny itd
  ja sie :urwa pytam kiedy wymienione wsie i dalsze dalej beda
  zadupiem miała być robiona droga obietnice ? a droga
  Gminna nr 20 od Lipek do p .Terelaka dalej do d…
  i ciemności Egipskie na niej jak były tak jest wprawdzie Radna z tej okolicy ale chyba tylko po to by :chwalić p.Burmistrz oraz radną z :Zabowa Piotrowska na czele władze Pyrzyc obudzcie sie bo wyborcy przy urnach was podliczą .

  • Anonim pisze:

   Smutne to co Państwo piszą, i jak oceniają ludzką pracę i zaangażowanie. No cóż takie państwa prawo. Jednak proszę o refleksję i odwagę wystartowania w następnych wyborach.

   • Anonim pisze:

    przecież te wybory są ustawiane przykład ;komisja nie mogła się doliczyć 87 głosów ,więc liczyli jeszcze raz około trzeciej rano po przeliczeniu brakowało już tylko 50 głosów po mojej prośbie żeby liczyć jeszcze raz usłyszałem;jak chcesz sobie liczyć to licz sam my idziemy do domu ;i tak komisja liczy głosy poszliśmy do domu a w następnych wyborach na radnych niestety już nie uczestniczyłem.PYTANIE GDZIE TE 50 GŁOSÓW WYBORCÓW TRAFIŁO I NA KOGO? I TAK JEST DO TEJ PORY!!!!!

   • Zygmuś pisze:

    Fakt, Marzena nie ma żadnych szans

 8. obiektywny pisze:

  Nie zagłosuję na Piotrowską ,to karierowiczka i garnie do siebie a wyborców to ma w dup.. ,jak mawia ;abym ja miała dobrze ; mam nadzieje że i Żabów się przebudzi

 9. robot pisze:

  Pyrzyce są pięknie udekorowane na święta gorzej już nie było można żenada.

 10. Anonim pisze:

  Straszycie i straszycie, jak przyjdą wybory to i tak zagłosujecie na Marzenkę bo będziecie twierdzić, że niema kontrkandydata. Ot i cali wyborcy pyrzyccy.

 11. robot pisze:

  JERZY MAREK O odznaczony Gryfem Pomorskim za działalnosc w sporcie./CHyba za swingle jako sędzia piłkarski./

 12. Anonim pisze:

  ha ha ha hit roku

 13. Kosmyk pisze:

  Robot słuchaj a zgadnij kto Ho poparł i podpisał się pod tym? To starosta pyrxyckj pan stepien!!! To jest dopiero hit!!! Ten dziadek już ma rozdwojenie jaźni! Jak można poprzeć faceta z zarzutami prokuratora, który kupował wódka głosy! Panie stepien wytłumacz to mieszkańcom!!!!!

 14. Anonim pisze:

  Czas poinformować ministra Ziobro

 15. robot pisze:

  Rekomendował go starosta pyrzycki.

 16. Ja pisze:

  Ciekaw e kto robil ta droge i za ile? Byly juz przpadki plotu za 30tys i wylania 10m2 aswaltu kolo ,,nowej” podstawowki za 20 pare tysiecy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (31)