PYRZYCCY KONSUMENCI SENIORZY OFIARAMI LISTOPADOWYCH ŁOWÓW

prk1711

           Na terenie powiatu odnotowano wzmożoną aktywność przedstawicieli oferujących umowy na czas określony z firmami sprzedającymi prąd i gaz dla gospodarstw domowych. Jak wynika ze skarg konsumentów przedstawiciele ci zatajają faktyczne znaczenie podpisywanych umów i podają się za dotychczasowych sprzedawców.

           Do Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Pyrzycach zgłaszają się licznie w ostatnich dniach pyrzyccy seniorzy, którzy skarżą się na nieuczciwe praktyki przedstawicieli firm energetycznych. Skargi dotyczą firm: Fortum Marketing and Sales Polska S.A. z siedzibą w Gdańsku, Green S. A. z siedzibą we Wrocławiu, Polski Prąd i Gaz Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.


reklama
      

          W dniach 16 i 20 listopada zawierane były umowy przez przedstawicieli Fortum Marketing and Sales Polska S.A., od których można jeszcze odstąpić bowiem nie minęło 14 dni od ich zawarcia.

          Konsumenci często nie otrzymują od przedstawicieli firm prawdziwej wiedzy na temat znaczenia dokumentów, które przedkładane są im do podpisania. Najczęściej seniorzy są informowani jedynie, iż dotychczasowy sprzedawca obniża ceny prądu w związku z czym należy podpisać stosowne dokumenty. Często zatajane jest, że umowy dotyczą nie tylko energii elektrycznej, ale również gazu. Konsumenci w rzeczywistości podpisują umowy z nowymi sprzedawcami, nie mając co do tego świadomości. Narażają się przy tym na możliwość naliczenia opłaty wyrównawczej przez dotychczasowego sprzedawcę w przypadku korzystania z umowy na czas określony.


reklama
     

           Przypominam, że każdy kto zawarł umowę poza siedzibą przedsiębiorcy może odstąpić od umowy bez podawania przyczyny, przesyłając oświadczenie na adres przedsiębiorcy. Każdy kto zmienił zdanie po zawarciu umowy lub czuje się oszukany, może z tego prawa skorzystać. Pomocy w tego rodzaju sprawach udziela rzecznik konsumentów w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach (tel. 911 88 11 346).

          Jednocześnie informuję, że w dalszym ciągu toczy się śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Płocku o sygn. V Ds. 168/15 w sprawie usiłowania doprowadzenia lub doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób fizycznych z tytułu zawieranych umów o świadczenie usług telemedycznych, telekomunikacyjnych oraz sprzedaży energii elektrycznej to jest o popełnienie przestępstw określonych w art. 286 § 1 kk, 13 § 1 kk w zw. z art. 286 § 1 kk. Śledztwem tym objęte są jako pokrzywdzeni liczne osoby zamieszkałe na terenie powiatu pyrzyckiego. Jak informuje w piśmie z dnia 9.11.2017 r. Prokurator Okręgowy w Płocku Przemysław Tarczyński, w toku postępowania ujawniono dużą ilość osób pokrzywdzonych w podeszłym wieku, nieporadnych życiowo, schorowanych, którzy mieli być wprowadzani w błąd przez przedstawicieli firm agencyjnych działających na rzecz podmiotów świadczących usługi: telemedyczne, telekomunikacyjne, dostawy energii elektrycznej i gazu, co do firmy i rodzaju umowy, nie mając świadomości co do zawieranej czynności prawnej oraz wynikających z niej skutków prawnych, podpisali umowy wbrew swojej woli o świadczenie dostaw energii elektrycznej, gazu czy też usług telekomunikacyjnych.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów
w Pyrzycach

35 odpowiedzi na PYRZYCCY KONSUMENCI SENIORZY OFIARAMI LISTOPADOWYCH ŁOWÓW

 1. no nie pisze:

  wertyhujikl;

 2. no pisze:

  To wpisz:(„Jestem Matką Boską”)

 3. Anonim pisze:

  Tajemnicza kobieta w sejmie.

 4. Anonim pisze:

  cuda, cuda oglaszają w sejmie RP

 5. Anonim pisze:

  Przybyło sześciu króli i Schleswig-Holstein Joanna i ta druga Joasia
  Schmidt, ta która leżała na Maderze i na jednym z króli tyż jest.
  A w petru z takimi nazwiskami!

 6. Jakim prawem pisze:

  Cenzurujęcie!!!!!!

 7. obiektywny pisze:

  bo ten portal to chłam zawsze cenzure swoją punk daje

 8. bezstronny pisze:

  Napisz, cukruj o Marku Olech.Będziesz mógł pisać ciagle.

 9. bezstronny pisze:

  Jak się maja sprawy z Markiem Olech i z z tym OSIR?

 10. MM pisze:

  Mnie znacznie bardziej interesuje to. Jak dalej się potoczyły losy burmistrza Marka Olech.Ilu siedzi a ilu jest zamieszanych w aferę z bimbrem(wódką) w OSIR.

 11. Anonim pisze:

  Pytanko do „dziennikarza śledczego” Rycha, który trzyma puls i konsumuje
  z rączki swojej Pani.Grilowanie, a może i przypiekanie Olecha już trzy
  lata(czy słusznie to rozstrzygnie sąd) ma przykryć bylejakość rządów
  uroczej blondynki.Ulice biegnące na trasie Szczecin -Gorzów tzn. ul.
  Bogusława i 1-ego Maja powinny powodować wstyd u każdego mieszkańca Pyrzyc
  Przepłacone „inwestycje” na wsiach -budowa dróżek, kibelków i innych
  przybytków kultury ma zjednać mieszkańców wsi w najbliższych wyborach, ale
  myślę, że mieszkańcy Pyrzyc myśleć potrafią.
  Ma rację Kukiz 15, który postuluje likwidację powiatów i kompetencje
  przekazać gminom -zaoszczędzone 15 mld. zł i przejrzysta odpowiedzialność za remonty dróg w mieście.

  • Nowoczesna pisze:

   Era samozwańczych fachowców nomen omen Ryśków dobiega końca. Bo to wydmuszki są. Nie brakuje im tylko pewności siebie i towarzystwa uroczych blondynek…

   • Anonim pisze:

    ,,,wyhodowanych w Lebensborn dla takich jak ty(nowoczesna)

    • Anonim pisze:

     Nieludzkie i niesprawiedliwe programy skazane są na porażkę… Rasa nordyckich samców, którzy płodzili blondynki i blondynów o niebieskich oczach też przegrała…

     • Anonim pisze:

      Eeee tam , nasze Ryśki nie myślą o prokreacji tylko
      o przyjemności. Ten od sześciu króli z Madery skończył nie najlepiej, ale „nasz”…..pisać umie to
      sobie poradzi.

      • rose pisze:

       Aha. Wreszcie się odkryłeś odkryłeś!Chociaż udajesz anonima to wiadomo, że jesteś starym spróchniałym rupciem, który miesza.Mieszaj ale w swoich gaciach.

      • Anonim pisze:

       Nie wiem, czy umie pisać czy nie – nie czytam tego… Wiem jednak, że z mieszania w powiecie z pulsem czy bez, chłopina się nie utrzyma. Musi mieć inne źródełko…

  • obserwator pisze:

   I lobbing Burmistrz za lampami solarnymi

 12. pytanko pisze:

  1123456

 13. i pisze:

  a sedzia piłki noznej

 14. i pisze:

  i burmistrz pan Marek Olech

 15. rose pisze:

  Jerzy Marek Olech – Dobry Gospodarz.
  Można?Można oszukać wyborców, PYRZYCZAN!

 16. Kil pisze:

  Strefa ekonomiczna. Marzenka można a nawet trzeba oszukać wyborców.

 17. rose pisze:

  Niedotrzymane obietnice Marka Olecha.to wpisz w wyszukiwarkę.

 18. petroniusz pisze:

  rose pisze: pytanko pisze: rose pisze: obiektywny pisze:
  24 listopada 2017 o 20:22
  26 listopada 2017 o 12:26 MM pisze:
  25 listopada 2017 o 14:20
  to są pyrzyckie tępaki i żule

 19. petroniusz pisze:

  wymiotło oszołomów typu ;rose : hahaha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=zgzfSOUFEvaThb9Lb%2BeH5P4asQjFzQsH2k2SRBhYZleSdIjWIyxcedEZGtSdvol97g40hdcGWMIJYe1No%2FHaYxUQj1yx6pOTEF5XNkLzbfLWA0tosxlDOQFPntoP5UFMDSdaqktK%2FgoUal2Vigb914RDnksH9c8q50Jl33nvfi8uCBAJZtepp9%2Bc46QgLEol&prvtof=IG1D2C6BWQLkEJbDrn4c2UNMX1JvIkMo4edPa6nNiCE%3D&poru=w6ekAgBhXET86SigdxP4R%2FXBwjxgSIT94Kau7EF22bwwIEkVETBAFbk%2B7C5SmocCh9fkSD3vK6JL8wr1Ala8g0CVkLdF9VImWCk5%2BFr6%2BDj%2BbGIE7WQRtxBsda1b5DnoJZ2OHHKnjQdROGMMKt6ey8mdrItZdgBpL7kY6y9PZe8%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=107.21.169.9">Click here to proceed</a>. </body>