PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „ZNICZ”

policja_blacha

         Przez siedem dni, w ramach Akcji Znicz policjanci czuwali nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców, ręcznie kierowali ruchem w newralgicznych miejscach, a patrole reagowały na niebezpieczne wykroczenia. Okres Święta Zmarłych jak co roku był dla policjantów czasem wytężonej i intensywnej pracy. Wszelkie wysiłki i starania spowodowały, że powiat pyrzycki bezpiecznie kończy tegoroczną akcję „Znicz”.

         W ostatnich dniach kierujący pojazdami napotykali na drodze zwiększoną liczbę policyjnych patroli. Policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich. Głównym zadaniem policjantów w tych dniach była przede wszystkim kontrola prędkości z jaką poruszają się pojazdy, oraz stanu trzeźwości kierujących a także bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego w rejonach cmentarzy. Mundurowi patrolując rejony cmentarzy dbali też, aby z grobów naszych bliskich nie znikały znicze i stroiki. Wszystkie podejmowane w tym okresie działania policjantów połączone z odpowiedzialnością kierowców spowodowały, że dzisiaj możemy z satysfakcją poinformować o tym, że nie odnotowano tym czasie na drogach powiatu pyrzyckiego żadnego poważnego zdarzenia drogowego w którym ktoś ucierpiał.


reklama
     

         W ciągu 7 dni trwającej akcji „ZNICZ” na terenie powiatu pyrzyckiego doszło do 8 niegroźnych zdarzeń drogowych. W drugim dniu tj. 28 października funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, w tym kierującego samochodem w stanie nietrzeźwości na ul. Cmentarnej w Pyrzycach. W kulminacyjnym dniu Święta Zmarłych tj. 1 listopada na terenie powiatu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W kluczowych godzinach ruch w rejonie pyrzyckiej nekropoli z uwagi na duże natężenie był spowolniony, jednak w tym czasie policjanci pyrzyckiej drogówki podjęli ręczną regulację ruchem. Pomimo znacznego natężenia ruchu większych utrudnień drogowych nie było. Nie odnotowano żadnego zdarzenia o charakterze kryminalnym w rejonie nekropolii.

        Podsumowując długi listopadowy weekend wypada jedynie stwierdzić, że za sprawą przede wszystkim zachowania zdrowego rozsądku przez samych mieszkańców przy udziale pyrzyckich stróżów prawa, na terenie powiatu pyrzyckiego był on wyjątkowo bezpieczny.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach


reklama
      

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=%2Flb36UwRaUcFj1TqnfVhVoxsgMyaTDBkNQtLJVy%2B9iA1jZmrUkIakGx6CJQqzdD0Tog8M7j5OYvP90WLG3eveJvUmeHPsV6ovJKbD42nGjsl%2BJLpLxQ5ZdEKnQjmTFflJD7FSFEfrceWJhQE9WYIfUyUZ0IHNBWAHKT8V6%2Fy35HiCH%2FbuOezSBA8aju4Daup&prvtof=zpMhiesN8jeowPk8ffETnert3qq9Q6d%2FuKAL5GDH1ko%3D&poru=d4kdKL9azM5f94xJFt7URFvNQj3L13OkxPNfpVstbk7V%2BoEhbNQ05HFcQzveki57fKi5FeB%2F8KHrNG1e0Qw%2BNy4WCX%2FE05hTyBjmczjeQ8ADAb9EMx1dsjEtndYsSajPphICd2VppgTcI1tjReCS5nSpbODFMOb9gofF0TPMQi8%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.82.10.219">Click here to proceed</a>. </body>