AKCJA PROFILAKTYCZNA W POWIECIE PYRZYCKIM

biała sobota gl

          W powiecie pyrzyckim trwa akcja informacyjna na temat profilaktyki zdrowotnej, której kulminacyjną częścią będą badania profilaktyczne dzieci, młodzieży i osób dorosłych w dniu 4 listopada 2017 r. w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach. Udział w badaniach jest dobrowolny, zgłosić może się każdy, komu zależy na własnym zdrowiu lub zdrowiu rodziny.

             W ramach akcji profilaktycznej będzie można skorzystać z porad lekarzy specjalistów w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, kardiologii, onkologii i chorób wewnętrznych (interny), okulistyki. Zgłaszające się Panie w ramach profilaktyki onkologicznej będą mogły również wykonać USG piersi. Dodatkowo będzie można skorzystać z porad w dziedzinie promocji zdrowego trybu życia, diety cukrzycowej, diety kardiologicznej.

           Podjęta inicjatywa oraz jej zakres jest następstwem wieloletnich działań realizowanych przez Stowarzyszenie „Nasz Szpital” i Szpital Powiatowy w Pyrzycach, a także służby powiatowe oraz instytucje odpowiedzialne za ochronę zdrowia w powiecie pyrzyckim.

           W wyniku przeprowadzonej diagnozy ustalono, że najczęstszymi przyczynami zgonów mieszkańców powiatu są choroby kardiologiczne oraz pojawiające się coraz częściej choroby nowotworowe. Najczęstszymi problemami zdrowotnymi u dzieci są natomiast wady postawy, w szczególności skrzywienia kręgosłupa. Problemem społecznym jest także częsty brak elementarnej wiedzy z zakresu dbałości o zdrowie i właściwe odżywianie.

        Wychodząc naprzeciw zaistniałym problemom społecznym samorząd powiatu pyrzyckiego przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasz Szpital” i przy głównym udziale Szpitala Powiatowego w Pyrzycach rozpoczyna cykl regularnych akcji profilaktycznych pn. „Biała sobota”. Akcje te będą się odbywały na obszarze powiatu pyrzyckiego i ich głównym przesłaniem będzie podniesienie świadomości społecznej mieszkańców w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, ale również bieżące zapoznawanie mieszkańców powiatu z ofertą usług medycznych świadczonych przez szpital oraz stwarzanie przyjaznej atmosfery wokół szpitala, jako placówki przyjaznej dla pacjentów.

dst

biała sobota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (11)