AKCJA PROFILAKTYCZNA W POWIECIE PYRZYCKIM

biała sobota gl

          W powiecie pyrzyckim trwa akcja informacyjna na temat profilaktyki zdrowotnej, której kulminacyjną częścią będą badania profilaktyczne dzieci, młodzieży i osób dorosłych w dniu 4 listopada 2017 r. w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach. Udział w badaniach jest dobrowolny, zgłosić może się każdy, komu zależy na własnym zdrowiu lub zdrowiu rodziny.

             W ramach akcji profilaktycznej będzie można skorzystać z porad lekarzy specjalistów w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, kardiologii, onkologii i chorób wewnętrznych (interny), okulistyki. Zgłaszające się Panie w ramach profilaktyki onkologicznej będą mogły również wykonać USG piersi. Dodatkowo będzie można skorzystać z porad w dziedzinie promocji zdrowego trybu życia, diety cukrzycowej, diety kardiologicznej.

           Podjęta inicjatywa oraz jej zakres jest następstwem wieloletnich działań realizowanych przez Stowarzyszenie „Nasz Szpital” i Szpital Powiatowy w Pyrzycach, a także służby powiatowe oraz instytucje odpowiedzialne za ochronę zdrowia w powiecie pyrzyckim.

           W wyniku przeprowadzonej diagnozy ustalono, że najczęstszymi przyczynami zgonów mieszkańców powiatu są choroby kardiologiczne oraz pojawiające się coraz częściej choroby nowotworowe. Najczęstszymi problemami zdrowotnymi u dzieci są natomiast wady postawy, w szczególności skrzywienia kręgosłupa. Problemem społecznym jest także częsty brak elementarnej wiedzy z zakresu dbałości o zdrowie i właściwe odżywianie.

        Wychodząc naprzeciw zaistniałym problemom społecznym samorząd powiatu pyrzyckiego przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasz Szpital” i przy głównym udziale Szpitala Powiatowego w Pyrzycach rozpoczyna cykl regularnych akcji profilaktycznych pn. „Biała sobota”. Akcje te będą się odbywały na obszarze powiatu pyrzyckiego i ich głównym przesłaniem będzie podniesienie świadomości społecznej mieszkańców w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, ale również bieżące zapoznawanie mieszkańców powiatu z ofertą usług medycznych świadczonych przez szpital oraz stwarzanie przyjaznej atmosfery wokół szpitala, jako placówki przyjaznej dla pacjentów.

dst

biała sobota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=qLRTyyS3%2BhYcdd1IShieW3n8aYR3rXCZytXpn8n3flzZNmvcaiNZsU6lflahecgLL0Ugrs9H0XhmE9sunG0APg84G0kwh8SOpMIp1j2DgqSf8QNFH8l%2BVXzMADc3FpFNArrV%2BbjZeiImoTr7mbVAm%2FeiYKgndYCdocJtEpTARGyjs4Nyf6nxI6zIVTj8h7px&prvtof=BY%2Bclbofq20vXfbOXQUxqcTY8TgjfmQwhbp%2BzDKqeCY%3D&poru=Yqn2kIVEsspZvFn3kOYdbngeiixn2oY4eXxOEUQ6ssOqyHqFp0KC8ID5De7rDVMX3osbi3izRZEbxgDBa83EED1c3BTDgSs2f3STRom3j%2BMeaN2l1MHhjDwmKRF1tHTsawpprMLHn9N26goG3i18Fg5r5rrJsfFYC9XsuOvqUfU%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=107.21.169.9">Click here to proceed</a>. </body>