SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 91 – LATKI

policja_blacha

        Pyrzycka Policja prowadziła poszukiwania pani Leokadii, która po południu wyszła z domu i do niego nie powróciła. W policyjnej akcji wzięły udział zaprzyjaźnione służby, a także osoby które zgłosiły się dobrowolnie. Zaginięcie osoby wzbudzało tym większe zaniepokojenie rodziny, gdyż starsza pani choruje na demencję i z tego powodu jej życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo.

        W ubiegły weekend tj. 19-20 sierpnia zaginęła 91-letnia mieszkanka Pyrzyc. Według relacji rodziny która zgłosiła zaginięcie, starsza pani opuściła teren posesji ok. godz. 18:00 i oddaliła się w kierunku jednej z ulic miasta, a następnie nie powróciła do godzin wieczornych.

        Zaginięcie tej osoby miało miejsce po raz pierwszy, a fakt że jest osobą w podeszłym wieku i choruje potęgowało zaniepokojenie rodziny.


reklama
     

         Jeszcze w chwili gdy przyjmowane było zawiadomienie o zaginięciu, opis zaginionej został podany do wszystkich patrolujących policjantów, co mogło spowodować prawdopodobieństwo szybkiego odnalezienia kobiety. Następnie do udziału w działaniach poszukiwawczych za zaginioną zaangażowane zostały znaczne siły. Oprócz ogromnego zaangażowania policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w poszukiwaniach wzięli udział strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, strażacy ochotnicy z sekcji poszukiwawczej OSP Wołczkowo wraz z psami służbowymi, a także funkcjonariusze Straży Granicznej oraz członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego.

       Wzmożone współdziałanie służb ratowniczych na terenie miasta przyniosło szczęśliwe zakończenie. Starsza pani została odnaleziona w niedzielę (20.08) w godzinach porannych przez policjanta Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy. Kobieta została znaleziona na łące oddalonej o 3 kilometry od miejsca zamieszkania. W chwili odnalezienia nie była w stanie poruszać się o własnych siłach, jednak była komunikatywna. Niezwłocznie została przetransportowana do szpitala, gdzie została objęta opieką medyczną. Wszystkim służbom, które udzieliły nieocenionego wsparcia składamy serdeczne podziękowania.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach


reklama
      

2 odpowiedzi na SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 91 – LATKI

  1. Dyzio pisze:

    Dobrze, że kobieta znaleziona cała i zdrowa. BRAWO za zaangażowanie!

  2. strażak pisze:

    Pani Marcelino, a gdzie się zapodziało podziękowanie dla strażaków OSP z Gminy Pyrzyce, ich było więcej niż tych służb które Pani wymieniła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.