SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 91 – LATKI

policja_blacha

        Pyrzycka Policja prowadziła poszukiwania pani Leokadii, która po południu wyszła z domu i do niego nie powróciła. W policyjnej akcji wzięły udział zaprzyjaźnione służby, a także osoby które zgłosiły się dobrowolnie. Zaginięcie osoby wzbudzało tym większe zaniepokojenie rodziny, gdyż starsza pani choruje na demencję i z tego powodu jej życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo.

        W ubiegły weekend tj. 19-20 sierpnia zaginęła 91-letnia mieszkanka Pyrzyc. Według relacji rodziny która zgłosiła zaginięcie, starsza pani opuściła teren posesji ok. godz. 18:00 i oddaliła się w kierunku jednej z ulic miasta, a następnie nie powróciła do godzin wieczornych.

        Zaginięcie tej osoby miało miejsce po raz pierwszy, a fakt że jest osobą w podeszłym wieku i choruje potęgowało zaniepokojenie rodziny.


reklama
     

         Jeszcze w chwili gdy przyjmowane było zawiadomienie o zaginięciu, opis zaginionej został podany do wszystkich patrolujących policjantów, co mogło spowodować prawdopodobieństwo szybkiego odnalezienia kobiety. Następnie do udziału w działaniach poszukiwawczych za zaginioną zaangażowane zostały znaczne siły. Oprócz ogromnego zaangażowania policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w poszukiwaniach wzięli udział strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, strażacy ochotnicy z sekcji poszukiwawczej OSP Wołczkowo wraz z psami służbowymi, a także funkcjonariusze Straży Granicznej oraz członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego.

       Wzmożone współdziałanie służb ratowniczych na terenie miasta przyniosło szczęśliwe zakończenie. Starsza pani została odnaleziona w niedzielę (20.08) w godzinach porannych przez policjanta Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy. Kobieta została znaleziona na łące oddalonej o 3 kilometry od miejsca zamieszkania. W chwili odnalezienia nie była w stanie poruszać się o własnych siłach, jednak była komunikatywna. Niezwłocznie została przetransportowana do szpitala, gdzie została objęta opieką medyczną. Wszystkim służbom, które udzieliły nieocenionego wsparcia składamy serdeczne podziękowania.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach


reklama
      

2 odpowiedzi na SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 91 – LATKI

  1. Dyzio pisze:

    Dobrze, że kobieta znaleziona cała i zdrowa. BRAWO za zaangażowanie!

  2. strażak pisze:

    Pani Marcelino, a gdzie się zapodziało podziękowanie dla strażaków OSP z Gminy Pyrzyce, ich było więcej niż tych służb które Pani wymieniła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (19)