PYRZYCCY PATROLOWCY NA PODIUM

gl

        Pyrzyccy policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego przez dwa dni ( 20 i 21 czerwca br. ) brali udział w Eliminacjach Wojewódzkich XXIV Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Wśród wielu jednostek z całego województwa zajęli II miejsce na podium.

         Przez dwa dni policjanci reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego rywalizowali o miano najlepszego policyjnego patrolu roku. Zawody te zwane popularnie ” Czarem Par” zorganizowane były już po raz 24. W tym roku w turnieju wzięło udział 21 najlepszych par patrolowych w tym pyrzyccy funkcjonariusze.
Policjanci podczas turnieju sprawdzali się w kilku konkurencjach.


reklama
     

        W pierwszym dniu eliminacji funkcjonariusze, którzy na co dzień patrolują ulice naszego powiatu uczestniczyli w sprawdzianie z strzelania sytuacyjnego i sprawności fizycznej, natomiast drugi poświęcony był sprawdzeniu ich umiejętności z taktyki i techniki interwencji oraz sprawdzianu z wiedzy zawodowej.

        Podczas całego turnieju tylko jedna z konkurencji miała charakter teoretyczny (sprawdzian wiedzy zawodowej) – pozostałe to konkurencje praktyczne, zbliżone do realiów służby patrolowej.

         Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo – interwencyjną. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców.
I miejsce – sierż. Pencak Piotr i sierż. Łabaj Piotr z KPP w Choszcznie
II miejsce – sierż. Pragier Piotr i post. Gredka Maciej z KPP w Pyrzycach
III miejsce – sierż. Naumowicz Andrzej i post. Gnoiński Radosław w KPP w Wałczu

         Policjanci, którzy uplasowali się w pierwszej trójce będą reprezentować garnizon zachodniopomorski w Finale Ogólnopolskim Zawodów w Szkole Policji w Słupsku, który odbędzie się w dniach 13-15 wrześniu br.

         Na koniec zwycięzcom gratulował i wręczał nagrody Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski oraz życzył im powodzenia podczas codziennej służby a reprezentantom garnizonu na Ogólnopolskich Zawodach samych sukcesów i oczywiście zajęcia miejsca na podium.

        My również gratulujemy i życzymy sukcesu na szczeblu Ogólnopolskim.

st. sierż. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach


reklama
      

15 odpowiedzi na PYRZYCCY PATROLOWCY NA PODIUM

 1. Anonim pisze:

  Brawo, mamy najlepszych policjantów.

 2. Brawo pisze:

  Zawsze jest przyjemnie gdy ludzie reprezentujący Pyrzyce się wyróżniają.Moje gratulacje.Czy to się przekłada na bezpieczeństwo i praworządność np. w rewirze st, as. Jarosza.Śmiem wątpić!

 3. Anonim pisze:

  Może zamiast się bawić w policjantów i wypinać piersi po ordery należało by wyjść na miasto wieczorem i połapać tych co pija i biją. I może wreszcie ci wspaniali policjanci zrobią porządek z Bogatko, ale tego nie było na tych zawodach.

 4. Anonim pisze:

  Co tam Bogatko jeszcze przecież nikogo nie zabił. Brawo nasi medaliści policjanci.

 5. Anonimes pisze:

  A ten pan co odbiera puchar na 1 zdjęciu to kto? I może by się Panowie ogolili do munduru.

 6. Anonim pisze:

  To pytanie zadaj i zgłoś sugestię do policji w Pyrzycach.Co? a tak w ogóle to co ciebie obchodzi czy ma zarost czy nie!Pilnuj własnego nosa.Wytrzyj ten nos chusteczką-koniecznie. Pamiętaj, nie rękawem.

 7. Marek Szymański pisze:

  Ten pan to Ryszard Słomiński i jest porządnym policjantem,mam nadzieję że sprawdzi się jako naczelnik wydziału drogowego GRATULACJE

 8. Anonim pisze:

  Wobec tego warto przypomnieć rejestrację i przypomnieć o przegrodzie technicznym tegoż pojazdu.można także podpowiedzieć kto się tym pojazdem porusza, czy ma uprawnienia.

 9. Pyrzyczanin pisze:

  Anonimowy o kogo ci chodzi może pomogę

 10. Anonim pisze:

  Pewnie pomożesz.Wpierw zarejestruj.Musisz mięć przegląd.Odzyskaj uprawnienia lub zdaj na Prawo Jazdy odpowiednie egzaminy.

 11. Anonim pisze:

  Lpiańską można jeżdzić 110 i nic, nie ma policji ,tir wjedzie 90 i nic, to już na radiu wiedzą kiedyś omijali Pyrzyce bo tu kontrole, ale teraz ?

 12. Pyrzyczanin pisze:

  Właśnie tak.Rozsądnie napisane
  26 czerwca 2017 o 19:43 .

  NIECH WRESZCIE OMIJAJĄ PYRZYCE, tak jak dawniej!Żaden z nich pożytek a tylko problemy z przejściem po pasach.

  NIECH ZNOWU PYRZYCKA POLICJA skrupulatnie ich sprawdza !!!

  Niech wreszcie policja znacznie wzmoży kontrole na dawnej (E14, E65) to jest S3 tej starej,którą przebiega przez centrum Pyrzyc.
  niech wreszcie rozklekotane TIRy i inne graty jeżdżą S3, a nie przez miasto.Zasmradzają , halasują i coraz bardziej są bezczelni-czuja się bezkarni..Często jeżdżą z przekroczona ładownością , przekroczonym czasem jazdy.

 13. Anonim pisze:

  Niech znowu kierowcy z TIRów przekazują sobie wiadomości takie:OMIJAĆ Pyrzyce.Patrole Policji: łapią, sprawdzają skrupulatnie i karzą przykładnie.
  Niech wreszcie przez Pyrzyce jeżdżą samochody osobowe, z ktorych jest pożytek, bo się zatrzymują i pasażerowie zwiedzają, robią zakupy.To jest

 14. tubylec pisze:

  Patrole policji he he he! Mieszkam na wsi i nigdy nie widziałem żadnego patrolu. Ot, przejadą radiowozem przez wieś, mandacik za picie piwa pod sklepem i po robocie. Czy o to mieszkańcom chodzi? Czy tego oczekują?
  Strzelanie sytuacyjne….. też mi osiągnięcie. Przecież okoliczne wioski to nie Los Angeles z czasów brudnego Harego! Tu potrzeba innych umiejętności ( rozmowa z mieszkańcami, zrozumienie problemów )a nie strzelania sytuacyjnego. Kiedy to na wsi przyda im się ta niezwykła umiejętność? Do kogo będą strzelali? Z pozycji stojącej czy z przysiadu?
  Ręce opadają jak czytam o takich „sukcesach”. Lepiej skupić się na drobnej ( ale dokuczliwej ) przestępczości niż organizować takie niezwykłe nie wiadomo po co komu potrzebne zawody. Jak komuś włamią się do pomieszczenia gospodarczego czy szybę zbiją na przystanku to jakoś nie zauważam prężnych działań miejscowej policji. Najlepiej umorzyć z powodu niewykrycia sprawców i po sprawie…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=Hp9lqnUb7dCRHtIpLZEBmPjcIdxdPOycnJXJLMbgLgewGmWH8MzpdtJnPaJqgw%2FYBFiyduI7OzD4%2Fh16l2bh%2BA%3D%3D&prvtof=JiP0bjsVpceFifCvDQoQEDoSPmK8zGulIH2FBFcEDNE%3D&poru=E96NQcXoVGRRky3TOHBfti4SFbwDsUa6CkjyMZoV0RMT58K98sBmnONBEZZeIhJP4nNVv7r%2BmNsep6hiOj92QzxSIyHfAz%2FFmFVk6lXeZgbKoUifZh%2Fnkxo8Ji%2F%2BbNUsKE%2BrDA%2BoishHjlQ9LSaWP4TF%2FMYa9qFqr1%2F4SjjE0Bc%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.196.13.210">Click here to proceed</a>. </body>