Nie będzie termomodernizacji szkół!?

spmielecin

         Fiaskiem zakończyły się starania gminy Pyrzyce o dofinansowanie termomodernizacji czterech obiektów oświatowych na terenie naszej gminy. Burmistrz Marzena Podzińska zapowiada jeszcze walkę i składanie protestów ale chyba na niewiele to się zda. Gminne projekty zajęły odległe miejsca.

        W dniu 30 maja br. zakończony został konkurs na modernizację energetyczna obiektów użyteczności publicznej organizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Gmina Pyrzyce złożyła dwa projekty starając się o dofinansowanie w kwocie ponad 4,4 miliona złotych, na termomodernizację budynku Szkoły w Mielęcinie 951 100,72 zł oraz 3 463 929,79 zł na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Okunicy, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach i Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia. Pierwszy projekt zajął 29 miejsce a drugi 34 miejsce posród 39 projektów znajdujących się na liście rankingowej konkursu. Do realizacji zaakceptowano 15 projektów z najwyższą liczbą zdobytych punktów. Gminne projekty znajdują się na 14 i 19 miejscu listy rezerwowej a to oznacza znikome szanse na uzyskanie dofinansowania. O wiele większe szanse na projekt Starostwa Powiatowego dotyczący termomodernizacji budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pyrzycach, który jest na 3 miejscu listy rezerwowej.


reklama
     

        Burmistrz Marzena Podzińska pytana na konferencji prasowej o wyniku konkursu zapowiedziała, że będzie analizować ilość punktów, które otrzymały oba projekty (odpowiednio 67,44 pkt. I 62,91 pkt.) i najprawdopodobniej będzie składała protest!

        – Brak dofinansowania na pewno bardzo utrudni realizowanie tych zadań ponieważ są to 2 zadania na kwotę około 6 milionów (5,4 mln zł – red.) i wydatkowanie środków dzisiaj własnych to jest duże obciążenie dla budżety gminy dlatego szukaliśmy właśnie dofinansowania. Jaka będzie ostateczna decyzja jeszcze państwu dzisiaj nie odpowiem ponieważ będziemy składać protest, jeszcze będziemy walczyć, może uda się przynajmniej jeden projekt zrealizować przez dofinansowanie – powiedziała burmistrz Pyrzyc.

oset

foto: Szkoła Podstawowa w Mielęcinie


reklama
      

52 odpowiedzi na Nie będzie termomodernizacji szkół!?

 1. Anonim pisze:

  Na to, co ważne i nasze wspólne, to ludzie z RPO pieniędzy nie dali, ale 800.000zł na prowadzenie przez półtora roku żłobka na mieniu gminnym – to dali!!
  Nie dostali, to i nie dali.

 2. Anonim pisze:

  Zaraz czegoś tutaj nie rozumiem termomodernizacja szkoły w Okunicy kwota 3,5 mln zł a z czego mieli ten budynek ocieplać ze złotego steropianu! I pewnie firma zaprzyjaźnionego przedsiebiorcy z dworcowej!

 3. ` pisze:

  (Anonim pisze:
  2 czerwca 2017 o 11:40 ).Jak by mieli ocieplać ten budynek a mieli do dyspozycji twój potencjał intelektualny, to zapewne by musieli zbankrutować.Popsuty materiał izolacyjny, spartaczona robota i na dodatek zaplata tobie za fuszerkę.

  • Postępowy doradca pisze:

   Intelektualista krytykuje anonima. Jakie wyrażenie intelektualne, cytuje „Jak by mieli”, „zapewne by musieli”, „zapłata tobie za fuszerkę”. Wazeliniarz p. burmistrz! Nie pij już więcej.

 4. Anonim pisze:

  Pani burmistrz broni nie składa jeszcze będzie walczyć o dotacje, a walczyć to akurat potrafi o czym się można było przekonać jak walczyła z Olechem.

 5. Anonim pisze:

  Tak to jest, jak się lekceważy zwierzchników i ludzi, którym chodzi o „coś” więcej, a wchodzi w układy z trefnymi…

 6. Oliwier pisze:

  Takie niemoty, że projektu nie umieją napisać!? A czy gmina przypadkiem nie zatrudnia kogoś od pisania projektów? Agnieszka Odachowska by sobie poradziła.

  • Anonim pisze:

   By sobie nie poradziła. Na 100%, bo nie ma zielonego pojęcia o pisaniu i rozliczaniu.

  • Anonim pisze:

   Jej projekty pisały pracownice.A ona zasługi przypisywała sobie!

   • Anonim 2 pisze:

    Cabanie jeden pracownice? Ty Odachowskiej to możesz buty czyścić. Odachowska jakby była tu burmistrzem to dopiero by wam pokazała jak się skutecznie zarządza gminą.
    Mam taką nadzieję że się tak stanie.

 7. Anonim pisze:

  aby ludzie chcieli pracować, muszą dobrze zarabiać, utrzymanie szkół to kosztowny wydatek, nie będzie modernizacji to powód do likwidacji, nie stać gminy na takie wydatki, dwie szkoły podstawowe wystarczą, a z oszczędności można zadbać o czystość w mieście i dać podwyżkę pracownikom, która jak nic się należy.

 8. Kotek pisze:

  Pan dyrektor na festynie nie wyglądał na zmartwionego, zabawiał Jadzię, kierownika obory i paru innych jak mógł.
  Tylko ulubienica z boczku stała i łezki z żalu łykała, ze nie moze przy nim usiąść.

  • Anonim pisze:

   Kotku czy chodzi ci o dyrektora podstawówki z Mielęcina?
   Przecież ten kurdupel to aż rzęsami trzepocze jak Zośkę zobaczy O tym już wszyscy wiedzą i widzą Nie odkryłaś nic nowego

 9. podatnik pisze:

  E tam, a kto by chciał przy nich siadać.

 10. Piesek pisze:

  Oj, podatniku nawet nie wiesz jaką pan dyrektor ma fanke w tej szkole
  Dzieci nie dopilnuje, lekcji nie zrealizuje ale co trzeba i o kim trzeba to doniesie

 11. Anonim pisze:

  Najgorsze jest to, że pracownicy urzędu nie potrafią napisać projektu tak, by dostał dofinansowanie. Teraz sytuacja jest dramatyczna. Szkoły w Mielęcinie, muzyczna i podstawówka w Pyrzycach straszą elewacją, niewymienionymi oknami itp. Burmistrzowa prawie na każdej konferencji prasowej chwaliła się że złożyła projekt, ludzie uwierzyli w remonty i jej operatywność a tu wielki NIC. Chciałoby się napisać …, …. i kamieni kupa.

 12. podatnik pisze:

  Łubu dubu, łubu dubu – to jak za komuny.

 13. Anonim pisze:

  ej nie krytykujcie tak, napisał ktoś z Was wniosek, po prostu nie ma ludzi którzy umieją pisać,specjaliści za granicą, młodzież utalentowana ucieka niech się dziej przyjdzie nowa zmiana i będzie jak w raju, na razie trzeba wykończyć konkurencję startująca w wyborach.

 14. wyborca pisze:

  Już w Pyrzycach się nie rodzą rodowici pyrzyczanie.Zamknięto oddział porodowy ze względy na bardzo niską dzietność.Młodzi już nawet po gimnazjum wyjeżdżają z tego obłożnie chorego kraju. Kto pozostał?Bardzo niewielu specjalistów pozostało ale oni maja już swoje lata i inne zajęcia.Przecież się nie rozdwoją.Młodzi są oczywiście ale niedoceniani i nie mogą się przebić przez sitwę tj.starych (stażem )tzw. wyjadaczy. Bardzo często tak właśnie należy ich nazwać.
  NIECH WRESZCIE W Pyrzycach zostaną wybrani nowi przedstawiciele wyborców. pyrzyczan np. jako radni, burmistrz czy starosta. Kliki w samorządzie, administracji publicznej są nadzwyczaj niepokojącym zjawiskiem. Znam kilka co najmniej osób, które nie są włączeni w sposób wyraźny do rządzenia Pyrzycami, powiatem pyrzyckim ale DZIAŁAJĄ W SPOSÓB BARDZO AKTYWNIE i to społecznie!

 15. Anonim 2 pisze:

  Ta gmina nic nie potrafi jeden wielki niewypał. Czas na zmiany.

  • Anonim pisze:

   Potrafi oj potrafi oszukiwać np przy zapisach do klasy pierwszej .jedni czekają na listy a inni już wiedzą np.H.P jest u p.OKW i co uczciwe?

 16. Kasia pisze:

  wszystko pomału umiera, ludzie wyjeżdżają za robotą, urzędnicy klepią biedę, zielsko zarasta Pyrzyce, szkoły do likwidacji,przedszkola do zamknięcia, ot przyszły czasy zmiany.Czekam na dobrą zmianę

  • Anonim pisze:

   Prawda, cała prawda i chyba jest już za późno na zmiany, trzy lata zmarnowane, szkoda takiego ładnego miasta.

   • Marcin Zuber pisze:

    oj szkoda szkoda. za komuny to było piekne miasteczko. i pełne młodziezy z pomysłami, pamietam chłopaki chcieli grać, ale nie wpuszczano ich do PDK. teraz stoi ogromny gmach, ale nie ma orginalnych, ciekawych ludzi z charyzmą.

 17. sołtys pisze:

  a co z małymi grantami dla sołectw, złożono kilka wniosków i jaki jest wynik? klęska

 18. podpowiedź pisze:

  Można się spytać jak to się robi np; Anetty Głuchowskiej Masłyk.
  oczywiście podpowiadam, i jest to bez żadnych podtekstów.

 19. luk pisze:

  czerwona pajęczyna układzików oplata Pyrzyce,radni zależni od Burmistrz przegłosują wszystko.

 20. anonim3 pisze:

  zostało jeszcze kilku ambitnych ludzi, np.Pani z PDK Hancz pisze projekty i jej przechodzą, ona powinna być kierowniczką wydziału do pozyskiwania funduszy unijnych, wtedy by gminie przechodziły wnioski

  • toudi pisze:

   co ty pierdzielisz ?
   obecna kierownik jest jak najbardziej na miejscu. Anka to konkretna babka i super jej wychodzi. A że czasami projekty nie przechodzą ? no cóż, w każdym samorządzie tak jest

   • Anonim pisze:

    odczucia społeczeństwa są inne, miła do interesantów nie jest, załatwienie sprawy w wydziale kierowanym przez nią to katorga

 21. anonim3 pisze:

  tej dziewczynie na złożonych 10 przechodzi 9, a Ance na złożonych 10 przechodzi ile ?1 a i kultura całkiem inna i poziom inny, takich ludzi gminie trzeba

 22. anonim3 pisze:

  oczywiście z miękkimi tamta Pani z urzędu by sobie zupełnie nie poradziła

 23. anonim3 pisze:

  no cóż, kto wybija się w tym mieście ponad przeciętność szybko traci stanowisko, dlaczego, kto nad tym czuwa?Kto teraz będzie dyrektorem PDK?

 24. Anonim pisze:

  Bo to jest miasto miernot i potakiwaczy-wystarczy spojrzeć na niektórych
  radnych, zwłaszcza tych z parciem do koryta.

 25. wyborca pisze:

  Ci sa moim zdaniem karierowicze;Waldek K.Dariusz J. Jerzy W.Czy to są miernoty?Sami ocenie. Co dobrego zrobili dla społeczności lokalnej i oczywiście dla siebie.

  • Anonim pisze:

   RADNI POWINNI NIE POBIERAĆ DIET ,ZOBACZYLIBYŚMY KTO W NASTĘPNEJ KADENCJI BĘDZIE CHCIAŁ BYĆ RADNYM,A TAK TO SAMI KARIEROWICZE POZA TYMI KTÓRZY CHCIELI SIĘ ZRZEC DIETY NA KTÓREJŚ RADZIE GMINY PAMIĘTACIE RESZTA TO MIERNOTY I KARIEROWICZE!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (10)