M. Piotrowska pożegna się z mandatem radnej?

        Czy mieszkańcy Żabowa ponownie będą musieli wybierać radnego do Rady Miejskiej w Pyrzycach w obecnej kadencji? O tym decyzja zapadnie w najbliższych  tygodniach lub miesiącach. Wszystko zależy od decyzji Rady Miejskiej w Pyrzycach, która do 22 czerwca musi podjąć decyzję w kwestii wygaszenia mandatu radnej Małgorzaty Piotrowskiej.

         Podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach przewodniczący rady poinformował o piśmie stanowiącym zawiadomienie o możliwości naruszenia przez radną Piotrowską zakazu wynikającego z artykułu 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, które wpłynęło od wojewody zachodniopomorskiego. Artykuł ten brzmi: Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.


reklama
     

       Jak dowiadujemy się z pisma wojewody radna Małgorzata Piotrowska pełni funkcje dyrektora prywatnego żłobka, który w zakresie swojej działalności korzysta z gminnych dotacji oraz prowadzi działalność z wykorzystaniem pomieszczeń gimnazjum w Pyrzycach.

       Konsekwencją złamania przepisów w/w ustawy o samorządzie gminnym jest wygaszenie mandatu radnego. Wojewoda zwrócił się więc do Rady Miejskiej w Pyrzycach o ocenę stanu faktycznego sytuacji radnej i podjęcie stosownej uchwały. Jeśli Rada Miejska w Pyrzycach, w której większość ma Klub Radnych „ Pracujmy Razem”, podporządkowany burmistrz Podzińskiej, uzna, że brak jest podstaw do wygaszenia mandatu przewodniczącej tego klubu radnej Małgorzacie Piotrowskiej, wojewoda rozważy czy nie zakwestionować stanowiska rady. Jeśli rada jednak podejmie uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnej M. Piotrowskiej, w co trudno uwierzyć widząc chociażby postawę przewodniczącego rady w kwestii poinformowania o ciążącym na nim oskarżeniu o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, interwencja wojewody będzie zbyteczna.

oset


reklama
      

76 odpowiedzi na M. Piotrowska pożegna się z mandatem radnej?

 1. Anonim pisze:

  nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka

  • POLITYK QQ pisze:

   SZKODA kobiety, to dobry człowiek jest, o cudze dzieci bawi, no takie nieszczęście przytrafiło się, niedoczytana, dzieci płakały. OJ SZKODA OJ!!!

 2. Kwalifikacje Piotrowskiej pisze:

  Dyrektor żłobka musi mieć co najmniej 3 letnie udokumentowane doświadczenie w pracy z dziećmi i wykształcenie wyższe. Czy Piotrowska ma co najmniej 3 lata doświadczenia pracy z dziećmi?

 3. Anonim pisze:

  Oj tam, oj tam!Ci, którzy mieli z nią kontakt w ” klubie futbolowym”
  to już od 5.00 stoją w kolejce do Ćwirty po ….mleko.

 4. Anonim pisze:

  Ciekaw jestem czy ci radni, którzy „pracują razem” dla P. Jadzi mają jakieś
  poczucie wstydu i przyzwoitości.

  • Anonim pisze:

   mamy nadzieję że tak jednego radnego też odwołali za to samo parę lat temu to chyba nie będą mieli wyboru ,zawsze można przytoczyć działanie na szkodę gminy a wtedy wejdzie komisarz i nie będzie żadnego radnego i nie będą pracować razem

 5. pyrzyczanin pisze:

  Wszystko jasne,już wiemy kto miał by przejąć przedszkola,które zostałyby zlikwidowane przez Panią Burmistrz.Na szczęście rodzice byli czujni!

 6. zniesmaczony pisze:

  „Otwartość, którą przedstawiła Pani Burmistrz oznacza wprost, że nie ma szlabanu dla żadnej innej organizacji pozarządowej, która chciałaby wnieść pieniądze do naszej gminy, do naszego miasta i „rozdać je” naszym mieszkańcom, czy to będą małe dzieci, czy to będą dorośli.” – to są słowa Piotrowskiej z 2015 roku kiedy przekonywała i głosowała za żłobkiem, nie powiedział tylko wtedy, że to ona z tego „rozdawania” dostanie najwięcej! Czy to moralne?

 7. Anonim pisze:

  Powinna zapoznać się z Ustawą o działalności lobbingowej w stanowieniu prawa z dnia 7 lipca 2005 roku.

  • Anonim pisze:

   jazda po pijanemu a teraz to ,powinni ją wywieść na taczce Olecha chciała wywieść, to sama sobie niech taczkę przywiezie, za jazdę taczką po pijaku prawka nie zabierają

 8. O co chodzi pisze:

  wywieść czy wywieźć.O co chodzi w poprzednim komentarzu(Anonim pisze:
  31 maja 2017 o 08:57)?

 9. Anonim pisze:

  Powinno się napisać na innej stronie ale jej jeszcze nie ma.

  ———————————————————————

  SZCZERE moje kondolencje dla PAŃSTWA Izy i Romualda Fijałkowski z powodu śmierci ich dziecka.

  ——————————————————————-
  Widuję Was doslowni4e na co dzień i wzbudzacie mój szacunek.

 10. Anonim pisze:

  Romald Fijałkowski jest przecie obecny np.gdy rysuje.
  POWINNA BYĆ STWORZONA STRONA.Tak uważam.

 11. Anonim pisze:

  Ta ze Szczecina fundacja „tpp” w której piotrowska pracuje planuje otworzyć kolejne przedszkole w Pyrzycach. Właśnie ogłoszono komu przeszedł projekt i do drugiego etapu przeszli. Więc nie na darmo „układ” próbował „zamknąć” przedszkola 3 i 4.

  • Anonim pisze:

   jej dni jako radna są policzone a bez tej funkcji nie będzie miała karty przetargowej,tak jak wyżej napisane na taczkę,zrezygnować z funkcji to nic jej nie da i tak złamała prawo ,jak nie radni to wojewoda ją odwoła,radni tylko się ośmieszą jak jej nie odwołają,już raz odwołali radnego wiceprzewodniczącego rady jak teraz tego nie zrobią to zaprzeczą samym sobie,a zobaczymy kto z radnych będzie głosował za pozostaniem Piotrowskiej tych zapamiętamy i na pewno nie będziemy na nich głosować

 12. Ktosiek pisze:

  Rada nic nie zrobi, swoich trzeba bronić bo w przyszłych wyborach będą potrzebne każde ręce.
  A z wojewodą to nie tak szybko, rada jest za miesiąc, jak nie podejmie decyzji to wojewoda zajmie się tym ….. po wakacjach, zanim rozpatrzy, pomyśli i podejmie decyzję minie kolejne kilka miesięcy, a wtedy będzie już wiosna 2018. Później pani radna się odwoła, to kolejne kilka miesięcy. Za rok o tej porze to i sama może zrezygnować bo i kadencja prawie się skończy. Ot i nasza wiejska polityka

  • Postępowy doradca pisze:

   A kto był w komitecie razem z p.Piotrowską panie E! Wojewoda szybko się zajmie tą sprawą. On już o zaistniałym fakcie wie, w końcu to sędzia! Na jesieni wyleci.

  • Anonim pisze:

   masz rację Ktosiek, ale jest jeszcze brak zaufania do radnych,można ich odwołać nawet na koniec rady,i już niestety nie będą radnymi ,nawet w następnej kadencji,ciekawe co wybiorą panią Piotrowską czy swój stołek ?
   PRZYPOMINAM ŻE JUŻ RAZ GŁOSOWALI ZA ODWOŁANIEM RADNEGO Z TEJ SAMEJ PRZYCZYNY ZA OLECHA WIĘKSZOŚĆ TO CI SAMI ,A JAK ZAGŁOSUJĄ INACZEJ JAK PPRZEDNIO MOŻNA IM ZARZUCIĆ POPLECZNICTWO I INNE

 13. Anonim pisze:

  Sprawę się nagłośni w mediach PRZEWODNICZĄCY Z ZARZUTAMI, RADNA WYKORZYSTUJE PIENIĄDZE GMINY I TAK DALEJ ,radni nie podetną sobie żył i stołka na którym siedzą nie będą taki głupi

 14. Anonim pisze:

  Do mieszkańców KRZEMLINA: wiecie czemu „wasza” radna Magdalena W. głosowała ostatnio za podniesieniem podatków za wodę i śmieci? Ja wam powiem, BO JEJ SIĘ MAŻY REMONT DROGI POD SAMIUSIEŃKIE DRZWI SWOJEGO DOMKU, KTÓRY JEJ Marzenka P. z gminnej kasy zrobi.
  Zagłosuje też za pozostawieniem żabci z żabowa przy korycie.

  • Anonim pisze:

   Wieść gminna niesie, że nie jest pierwszą osobą, której marzenia zrealizowała…
   No to się doczekaliśmy państwa prawa i sprawiedliwości. Wszystko wskazuje na to, że przewodniczący RM z zrzutami prokuratorskimi, będzie bronił radnej gospodarującej na mieniu gminy… Znowu Pyrzyce mają szansę zasłynąć na całą Polskę, tym razem dzięki klubowi „pracujmy razem”…
   Proszę nie degradować znaczenie słowa praca. Dzieci na to patrzą!

  • Anonim pisze:

   Zabcia powinna wylecieć po aferze drogowej.Radna na gazie!

  • Anonim pisze:

   Pewnie papki w żłobku

 15. Anonim pisze:

  Co właściwie żabki jedzą z korytka?

 16. Anonim pisze:

  Ta p. radna jest dyrektorem żłobka „Pod oponką”, nieprawdaż? Skoro już szasta naszymi pieniędzmi, to mogła przynajmniej gustownie zagospodarować przestrzeń wokół… Wystarczyło zakasać rękawy i pracując razem posadzić kwiaty. Dziwi mnie, że rodzice nie oponują… Normalnie nie można patrzeć na te „realizacje artystyczne”! Dzieci powinny przebywać w naturalnym, zadbanym, estetycznym otoczeniu… A tu?! Wieś tańczy, wieś śpiewa i zwozi kwieciste opony! A kasa leci…

  • ` pisze:

   „Dzieci powinny przebywać w naturalnym, zadbanym, estetycznym otoczeniu… A tu?! Wieś tańczy, wieś śpiewa i zwozi kwieciste opony! A kasa leci…”
   Zaplątałeś się człowieku w tej swojej złośliwości.Zaprzeczasz sam sobie.Jeśli wieś , to be ale jeśli zieleń to dobrze.Może tak leki na uspokojenie i właśnie spacer na swieżym powietrzu da tobie chęć do życzliwości i tak po prostu normalności?Co?

   • Anonim pisze:

    Ależ drogi oponencie, nie kpię ze wsi, ani tym bardziej z ludzi, którzy pracują razem – solidnie…
    Mnie chodzi o mentalność pewnego typu ludzi…
    Odkąd pamiętam, tam sobie rosła trawka i to bynajmniej nie wiejska tylko miejska… Po co tam te opony „ktoś” zainstalował? Tobie się podobają? Tylko krasnala tam brakuje… Jak mówią gimnazjaliści – beka na odstresowanie – środki na uspokojenie niepotrzebne.
    A na spacer można się udać do nieskażonej kiczem natury, sporo takich normalnych miejsc w Pyrzycach…

    • Anonim pisze:

     Aaa może w tych oponkach dalej rośnie „trawka”, zawsze to
     lepszy głęboki wdech, niż łykanie bez sensu i policjanty
     pyrzyckie na to nie badają.

     • Anonim pisze:

      Tylko patrzeć, jak te oponki zainstalują przy paśnikach – będą konweniować. I staną się wyrazistym symbolem władzy – Tej władzy!

 17. nemo pisze:

  Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka !!! Blondynki w odwrocie !!!!

 18. tak pisze:

  Jeżeli Wancerz nie potrafi wyegzekwować od 20 procent osób opłaty śmieciowej to trzeba mu obniżyć pobory o 20 procent!

 19. Anonim pisze:

  tak pisze:
  1 czerwca 2017 o 12:52
  Pełna zgoda

  • Anonim pisze:

   racja dlaczego my mieszkańcy płacący mamy płacić za te 20% ,obniżyć płacę Wancerzowi to szybko postara się wyegzekwować te 20%

 20. garbiś@wp.pl pisze:

  Dobra jest jakoś miasto ogarnęli coś tam widać w mieście . W parku odsłonili ławki i plac zabaw. Nie ma ma co narzekać nawet w parku na Górnej widziałem traktor.

 21. ciekawa pisze:

  radny pracując w stowarzyszeniu lub fundacji lub będąc w ich władzach powinien uważać czy łącząc różne aktywności zawodowe i społeczne z wykonywaniem mandatu radnego nie stwarza sytuacji stanowiących konflikt interesów i naruszających zaufanie do niego jako radnego
  http://poradnik.ngo.pl/x/1278795

 22. Kot pisze:

  No i wszystko jasne radna Piotrowska musi odejść!!!

 23. Marek O. pisze:

  Wódki raczej nie pijam,ale w takiej sytuacji … 🙂

 24. Anonim pisze:

  Marek, nie pij, wystarczy że ona pije i pewnie dlatego daje się sobą sterować.

 25. Uchodźca pisze:

  A kto nie pije ? Ty nie pijesz ?
  Wszyscy chlają tylko po ciuchu wyrzucają butelki.Hrabiostwo robi zakupy w ZS a kartony wnoszą tak żeby sąsiad nie widział.
  Ps. Uchodźcy nie piją 🙂

 26. abstynent pisze:

  Ja nie piję, czasem mi się zdarzy nachlać ale to najwyżej cztery razy w tygodniu, ale tak ogólnie no nie piję.

 27. Kasia pisze:

  widzisz Gośka, a było być zawsze sobą a nie dawać się wplątać w układy

 28. Anonim pisze:

  Już nie długo rada ciekawe co czyje radna P ,dalej twierdzi ;nic mi nie zrobicie; chyba już nie ha ha

  • Anonim pisze:

   Radna Piotrowska głosowała za listem intencyjnym który jasno określał co daje gmina fundacji, ona zarządza żłobkiem i przede wszystkim ZARABIA pieniądze gospodarując na mieniu gminnym. Nawet 11 stron pisane przez prawników nie pomoże, nawet jak radni nie wygaszą jej mandatu to zrobi to wojewoda, a radni tylko stracą w oczach społeczeństwa, bo nikt nie lubi kolesiostwa.

   • Postępowy doradca pisze:

    Tylko zdaniem Rady Miejskiej p. Piotrowska pracuje społecznie dla dobra 30 mieszkanek Pyrzyc. Dzięki jej działalności mogą uaktywnić się zawodowo. To znaczy jakby nie radna Piotrowska nie mogły się uaktywnić zawodowo na rynku pracy. Brawo pani radna. Ciekawe, czy pobiera wynagrodzenie.

    • Niedoinformowana ale ciekawa pisze:

     Głowę dam sobie uciąć, że Piotrowska jako wolontariusz nie pracuje w żłobku, tylko za sporą kasę. Ciekawę ile zarabia jako dyrektor żłobka? Ktoś? Coś?

   • Anonim pisze:

    Chwyt, Lemiesz, Gola, Wojtasik – stają murem za radną. Można chyba tak to ująć – największe pyrzyckie „autorytety”…

    • nemo pisze:

     Trzech tenorów i Pinokio!

    • Anonim pisze:

     Pan przEwodniczący również ma zarzuty ,a po zapadnięciu wyroku nawet pouczenie z oskarżenia publicznego nie dyskwalifikuje go bycia dalej radEnym ,ALE NIE MOŻE POBIERAĆ PIENIĘDZY Z BUDŻETU GMINY ,czyli będzie dalej przewodniczącym ale charytatywnym za friiiiiiiii.TAKIE PRAWO

   • Anonim pisze:

    Swięte słowa dodam tylko że po wyroku z oskarżenia publicznego ,a taki miała i nie musi to być areszt wystarczy kara grzywny to w świetle nowych przepisów może być radną ale nie może za to pobierać wynagrodzenia,tego się nikt nie dopatrzył a tak jest

 29. Anonim pisze:

  Radny radnemu oka nie wykole.

 30. Anonim pisze:

  wyłanczając radną piotroską z głosowania nie było kworum rady więc uchwała rady jest nie ważna,podczas głosowania nie było większości rady większość to 8 panie przewodniczący a radca prawny wyłączył piotroską zostaje 7 a to nie większość!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.