DOBRE PRAKTYKI W SZKOLE W OKUNICY

gl

        18.05.2017 w Zegrzu za sprawą pani Ewy Radanowicz – Dyrektor Zespołu Szkół w Radowie Małym była mowa o naszej szkole, jako tej, która w ciągu niespełna roku dokonała niemalże szkolnych rewolucji.

        Dyrektor Ewa Radanowicz podczas wystąpienia na III Kongresie TIK w edukacji w Zegrzu, opowiadała o tym jak zorganizować nowoczesną przestrzeń w szkole w sensie architektonicznym i społecznym. Zwracała uwagę na to, jakie ważne i jak wielkie znaczenie w całym procesie edukacyjnym ma zorganizowanie tej przestrzeni w szkole. Prezentowała dobre praktyki w tym zakresie oraz szkoły, które „używają” w sposób świadomy przestrzeni do organizowania procesów edukacyjnych. W tym aspekcie opowiedziała o Szkole Podstawowej w Okunicy zwracając uwagę, że determinacja dyrektora szkoły oraz zaangażowanie nauczycieli i rodziców spowodowało zmianę, na którą inni pracują przez wiele lat i nie zawsze odnoszą sukces!


reklama
     

       Szkoła w Okunicy jest wyjątkowa! Przez rok dokonała zmiany w myśleniu, przestrzeni i codzienności! Przestrzeń sal lekcyjnych i korytarzy została zagospodarowana w taki sposób, żeby z powodzeniem można było realizować autorski program pracy napisany przez nauczycieli oraz, żeby można było w szkole wyeksponować to co najważniejsze! pracę uczniów.

        Aby nie być gołosłowną, pokazała zdjęcia niektórych sal i korytarza „dawniej i dziś”. One mówią same za siebie.

K. Jaszczak


reklama
      

1 odpowiedz na DOBRE PRAKTYKI W SZKOLE W OKUNICY

  1. Melepeta pisze:

    Sala może i ładna ale obawiam się, że zmian w myśleniu to nie da się zrobić w rok. A słysząc różne komentarze „na mieście” to nie wszyscy tak hurrra podchodzą to tych zmian.
    Poza tym może ten sukces powinien ocenić ktoś z zewnątrz, obiektywny i znający się na rzeczy. Bo jak na razie tylko pani dyrektor wystawia sobie laurkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (13)