DOBRE PRAKTYKI W SZKOLE W OKUNICY

gl

        18.05.2017 w Zegrzu za sprawą pani Ewy Radanowicz – Dyrektor Zespołu Szkół w Radowie Małym była mowa o naszej szkole, jako tej, która w ciągu niespełna roku dokonała niemalże szkolnych rewolucji.

        Dyrektor Ewa Radanowicz podczas wystąpienia na III Kongresie TIK w edukacji w Zegrzu, opowiadała o tym jak zorganizować nowoczesną przestrzeń w szkole w sensie architektonicznym i społecznym. Zwracała uwagę na to, jakie ważne i jak wielkie znaczenie w całym procesie edukacyjnym ma zorganizowanie tej przestrzeni w szkole. Prezentowała dobre praktyki w tym zakresie oraz szkoły, które „używają” w sposób świadomy przestrzeni do organizowania procesów edukacyjnych. W tym aspekcie opowiedziała o Szkole Podstawowej w Okunicy zwracając uwagę, że determinacja dyrektora szkoły oraz zaangażowanie nauczycieli i rodziców spowodowało zmianę, na którą inni pracują przez wiele lat i nie zawsze odnoszą sukces!


reklama
     

       Szkoła w Okunicy jest wyjątkowa! Przez rok dokonała zmiany w myśleniu, przestrzeni i codzienności! Przestrzeń sal lekcyjnych i korytarzy została zagospodarowana w taki sposób, żeby z powodzeniem można było realizować autorski program pracy napisany przez nauczycieli oraz, żeby można było w szkole wyeksponować to co najważniejsze! pracę uczniów.

        Aby nie być gołosłowną, pokazała zdjęcia niektórych sal i korytarza „dawniej i dziś”. One mówią same za siebie.

K. Jaszczak


reklama
      

1 odpowiedz na DOBRE PRAKTYKI W SZKOLE W OKUNICY

  1. Melepeta pisze:

    Sala może i ładna ale obawiam się, że zmian w myśleniu to nie da się zrobić w rok. A słysząc różne komentarze „na mieście” to nie wszyscy tak hurrra podchodzą to tych zmian.
    Poza tym może ten sukces powinien ocenić ktoś z zewnątrz, obiektywny i znający się na rzeczy. Bo jak na razie tylko pani dyrektor wystawia sobie laurkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.