CZAS NA KOBIETY – KONFERENCJA O AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ KOBIET

03

         Pyrzyce są jednym z 10-ciu miast, w których Stowarzyszenie Kongres Kobiet wspólnie z fundacją Coca-Coli z siedzibą w Atlancie zorganizowało konferencję „Czas na kobiety”. We wtorek 11 kwietnia w konferencji udział wzięły 146 osoby.

          Głównym celem cyklu spotkań jest aktywizacja  kobiet, wzmacniacie ich poprzez uświadomienie im praw i możliwości, a także, co ważne, przekazania bardzo praktycznych umiejętności  w poszukiwaniu pracy i zakładaniu firm. O rozwijaniu kompetencji liderskich, upowszechnianiu korzyści wynikających z obecności kobiet na rynku pracy i wzmacnianiu ich pozycji na tym właśnie rynku mówiła m.innymi Dorota Warakomska – Prezeska Kongresu Kobiet, Małgorzata Okońska-Zaremba- posłanka na Sejm RP III kadencji, w latach 2001-2004 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz Wicestarosta Powiatu Pyrzyckiego Bartosz Królikowski.

         Sytuację kobiet na rynku pracy w woj. zachodniopomorski przedstawiła Marta Mróz przedstawicielka Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wiele emocji wzbudził panel Bariery, wyzwania i dobre praktyki – Szukamy rozwiązań prowadzony przez  Dorotę Warakomską. Udział w nim wzięły m.in. Agnieszka Brodowska kierowniczka LGD Powiatu Świdwińskiego, Ewa Dudar – radna sejmiku woj. zachodniopomorskiego, Anna Kusy-Kłos –wójcina Widuchowej, Magdalena Pieczyńska-specjalista ds. organizacji pozarządowych reprezentująca Urząd Marszałkowski. Nie zabrakło wymiany poglądów i dobrych praktyk ukazujących nowoczesne formy i metod pracy wprowadzane na obszarach wiejskich.

         Podczas panelu – Kobiety inicjatorkami innowacyjnych działań na obszarach wiejskich – prowadzonym przez  Agnieszkę Odachowską zaprezentowano innowacyjne formy rozwoju polskiej wsi, w panelu udział wzięły : Dorota Ekiert – przedsiębiorczyni z Gminy Gryfino , Katarzyna Kosno – przedsiębiorczyni z Gminy Pyrzyce, Katarzyna Rogaczewska –zastępczyni dyrektora Wydziału PROW w Urzędzie Marszałkowski, Teresa Sadowska –wójcina Gminy Banie, Grażyna Zaremba-Szuba – przedsiębiorczymi z Gminy Łobez-prezeska LGD. Bardzo wiele dobrych praktyk przedstawiły reprezentantki gmin: Cedyni, Wolin i Maszewo.

        O tym jak radzić sobie ze stresem podczas rozmów kwalifikacyjnych można było się przekonać podczas warsztatów Jak mnie widzą tak mi płacą – rozmowa kwalifikacyjna, strój, stres prowadzonych przez Hannę Piosik.

           Nie zabrakło tez porad i wskazówek dotyczących możliwości pozyskania funduszy unijnych –warsztat Jak zostać szefową – pozyskiwanie funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej prowadziła Dorota Ekiert. Uczestniczki maiły tez możliwość otrzymania wsparcia dotyczącego założenia organizacji pozarządowej, spółdzielni socjalnej czy tez własnej firmy dzięki przedstawicielkom Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie stargardzkim. Nie zabrakło tez Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego, które udzielało porad w zakresie profilaktyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

            W imieniu organizatorek Doroty Warakomskiej i Agnieszki Odachowskiej dziękujemy wszystkim panelistkom za udział w konferencji.

CH

18 odpowiedzi na CZAS NA KOBIETY – KONFERENCJA O AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ KOBIET

 1. Jan Kowalski pisze:

  Ale brednie kobiety nadają sie tylko do kuchni

 2. Andrzej Madej pisze:

  ma pan racje to takie głupie przecież każda kobieta wie jakie ma prawo to nie jest jakiś kraj muzułmański w którym kobieta nie ma praw według mnie to żenada

 3. andrzej pisze:

  a ciekawe kto za to płacił ???

 4. tadek pisze:

  sufrażystki-ateistki na czele z lewicową byłą dziennikarką D. Warakomską w Wielkim Poście, ba, w Wielkim Tygodniu urządziły sobie tańce.

 5. Anonim pisze:

  No to jak czują sie niedocenione, to dawać je do budowy dróg, wnoszenia mebli na czwarte piętro, wyrzucania gnoju od świń, robót w polu czy kopalni… Jakiś problem?

 6. widuchowiak pisze:

  żenujace popisy. i ta wójtowa z widuchowej. tylko lnasowanie siebie a zero pracy. modelka trezba było być

 7. widuchowiak pisze:

  co to za tańce???????????????????????/ tragedia!!!!!!!1 wstyd dla widuchowej!!!!!!!!!!!!!!!

 8. el pisze:

  Idolem pań z Kongresu jest Mateusz Kijowski znany z niepłacenia alimentów i życia na koszt swojej konkubiny, a inna „sztuka” owego ruchu
  Kazimiera Szczuka powiedziała na jednej z uroczystości, że Mateusz dostał brawa od kobiet za przyznanie się do zaległości alimentacyjnych.
  Inna z twarzy Kongresu Manuela Gretkowska, nawołując do protestu nie wiadomo przeciwko komu i czemu nawoływała do włożenia na głowę papierowych toreb.”Światłe” kobiety spełniły ten idiotyzm.
  Nasze panie feministki potrafią bezrozumnie protestować, robić zadymy
  w Kościele, w imię fałszywie pojętej wolności, domagać się realizacji
  zabijania dzieci i eutanazji.
  Ciekawe , czy w swoim życiu, gdy przyjdzie śmiertelna choroba, będą tak bezkompromisowe.
  Ruch finansowany za pieniądze Sorosa pozwala niezle życ przywódczyniom
  z „warszawki”, tylko dlaczego P Agnieszka wciąga w to nieświadome kobiety z popegerowskich miejscowości.

  • Anonim pisze:

   Lewactwo , kłamstwo idą razem w parze .

  • Anonim pisze:

   ~NIE O WOLNOŚĆ ŚWINIOM CHODZI .
   .. PEŁEN FAŁSZU JEST TEN KWIK !!!!!
   BO TO O KORYTO KRZYK !!!!!! :
   KWICZĄ ŚWINIE ROZPASANE
   OD KORYTA ODERWANE
   KIEDY SŁUCHAM TEJ NARRACJI
   O GWAŁCENIU DEMOKRACJI
   KTÓRA WTEDY WŁAŚNIE GINIE
   KIEDY WŁADZĘ TRACĄ ŚWINIĘ
   TO MNIE TAKA MYŚL NACHODZI –
   NIE O WOLNOŚĆ ŚWINIOM CHODZI …
   PEŁEN FAŁSZU JEST TEN KWIK !!!!!
   BO TO O KORYTO KRZYK !!!!!!

  • Anonim pisze:

   Powinni zaprosić panią Krysię do Pyrzyc

   Bez Krystyny Jandy, Pierwszej Ciotki III RP, wolność i demokracja w Polsce dawno byłyby wspomnieniem
   Gdy „pod drzwiami staną i nocą kolbami w drzwi załomocą”, pani Krysia bohatersko „ze snu podnosząc skroń, stanie u drzwi. Bagnet na broń!”.
   Ciężko pracowała na to przez wiele lat i wreszcie są efekty. Krystyna Janda stała się najważniejszą polską Ciotką Dobra Rada. Jak zauważa w najnowszym panegiryku gazeta pierwszego niegdyś w Polsce Wuja Dobra Rada, Pierwsza Ciotka III RP zajmuje się wszystkim: Donaldem Trumpem i USA, Marine Le Pen i Francją, Andrzejem Rzeplińskim i Trybunałem Konstytucyjnym, pigułką „dzień po” i zapewne także zasobami wody na Europie – księżycu Saturna czy bieleniem rafy koralowej. Ciotka Dobra Rada musi się tym wszystkim zajmować, gdyż ktoś kiedyś może ją spytać o zdanie, szczególnie jej znajomi z zagranicy. A może ktoś spytać ją dlatego, że to jest przypisane do roli Pierwszej Ciotki III RP. I wtedy pani Krysia odkrywczo odpowie, że Jarosław Kaczyński jest gorszy od Marine Le Pen i Donalda Trumpa razem wziętych, Andrzej Rzepliński to Reytan broniący praworządności do upadłego, pigułka „dzień po” to ostoja wolności, woda na Europie – zasób strategiczny dla Ziemian, zaś rafa koralowa bieleje ze wstydu, że ludzkość nie dba o naturalne środowisko. Bez opinii pani Krysi w tych wszystkich kwestiach „chodzilibyśmy jak poj…ni” – jak to ponad dekadę temu na łamach „Wprost”, gdzie wtedy razem pracowaliśmy, odkrył i opisał nieoceniony Maciej Rybiński.
   Instytucja Ciotki Dobra Rada jest bezpośrednią kontynuacją roli Ciotki Rewolucji, którą w 1986 r. znakomicie opisał Tadeusz Konwicki w swoim zbiorze wspomnień, felietonów i anegdot – „Nowy Świat i okolice”. Konwicki zauważył: „W latach pięćdziesiątych Polską rządziły ciotki rewolucji. Proszę mnie nie poprawiać. Ja wiem, że w szkołach uczą, iż władzę sprawowali wtedy Bierut, Cyrankiewicz albo Różański. Ale naprawdę wszyscyśmy podlegali bezapelacyjnie ciotkom rewolucji. Były to panie w średnim wieku, ale jeszcze nie stare, choć zdarzały się śród nich i staruchy pamiętające jeszcze Lenina, na ogół niezbyt urodziwe, choć bywały i niebrzydkie, a nawet z pewnymi skromnymi

 9. el pisze:

  Mam wrażenie, że każdej z tych biednych samotnych kobiet potrzeba ….
  chłopa.

 10. Anonim pisze:

  Takie kongresy nie mają nic wspólnego z prawdziwym życiem i problemami kobiet… Ot, imprezka na prowincji, na którą zjechały lewicujące gwiazdy… Pieniądze można było przeznaczyć na jakiś sensowny cel!

 11. Anonim pisze:

  Poco, lepiej przeżreć.

 12. Anonim pisze:

  no brawo jak zwykle wszystko na nie.pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (16)