BEZPIECZNY AUTOBUS – BEZPIECZNE FERIE

policja_blacha

          Już w przyszły poniedziałek w naszym regionie rozpoczynają się ferie zimowe. Tak jak każdego roku o bezpieczną podróż oraz wypoczynek dzieci i młodzieży w czasie ferii dbać będą pyrzyccy policjanci. Aby wyjazdy były bezpieczne policjanci dokładają wielu starań kontrolując prędkość, stan trzeźwości kierujących. Co ważne sprawdzają także stan techniczny autobusów.

         Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Pyrzycach informuje, że każdy rodzic czy organizator wycieczki w trosce o bezpieczeństwo podróżujących może poprosić o kontrolę pojazdu. Najlepiej zgłosić taką kontrolę z kilkudniowym wyprzedzeniem. Policjanci poza sprawdzeniem wymaganej dokumentacji, stanu technicznego pojazdu skontrolują także stan trzeźwości kierującego.

         Ponadto przypominamy o projekcie „Bezpieczny Autobus”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w przewozie osób. „Bezpieczny Autobus” to darmowa usługa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, która pozwala sprawdzić online podstawowe informacje o autobusie lub każdym pojeździe przeznaczonym do transportu powyżej 9 osób.


reklama
      

         Na uruchomionej od ubiegłego roku stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa pozwala na sprawdzenie m.in. czy autobus lub autokar ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz aktualne badanie techniczne.

          Usługa jest darmowa i pozwala w szybki sposób uzyskać informacje, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróżowania. Usługa nie zastąpi działań Policji, jednak pozwoli na wstępne sprawdzenie pojazdu.

          W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2017″ Starostwo Powiatowe w Pyrzycach wspólnie ze stacjami diagnostycznymi na terenie powiatu w dniach 9 – 10 lutego br. przygotowało ofertę polegającą na bezpłatnym sprawdzeniu i ustawieniu świateł, sprawdzeniu hamulców a także sprawności zawieszenia pojazdów.

         Sprawdzenie pojazdów będzie dokonywane bezpłatnie w godzinach pracy stacji diagnostycznych:
* Polski Związek Motorowy Okręgowy Sp. z o.o. w Szczecinie oddział w Pyrzycach,
ul. Sportowa 1, Pyrzyce
* Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Młodych Techników 5, Pyrzyce
* Składnica Maszyn Rolniczych ROLNIK Sp. z o.o.
ul. Stargardzka 8, Pyrzyce
* Magdalena Kamińska AUTO CENTRUM
ul. Jedności Narodowej 9, Lipiany

         Ponadto Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach przy współpracy z Zespołem Szkół nr 2 i Stacją Diagnostyczną Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego ul. Młodych Techników 5 informuje, iż możliwość bezpłatnego sprawdzenia i ustawienia świateł, sprawdzenia hamulców a także sprawności zawieszenia pojazdów będzie trwała przez cały pierwszy tydzień trwania ferii tj. 13 – 18 lutego w stacji diagnostycznej Zespołu Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego ul. Młodych Techników 5 w Pyrzycach.

Sprawdzany pojazd musi posiadać ważny przegląd techniczny.

         Kontrole pojazdów można zgłaszać pisemnie, telefonicznie bądź faksem pod numerami telefonów Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach: u dyżurnego jednostki Policji tel. 91 577 95 11, bądź u Asystenta Ruchu Drogowego tel. 91 577 95 70, fax. 91 577 95 04.

st. sierż. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (20)