POLICJANT ZE SKRZYDLATĄ PASJĄ

gl

           Poza służbą każdy z nas z mniejszym lub większym zaangażowaniem realizuje swoje własne zainteresowania. Niektórzy realizują się uprawiając różne dyscypliny sportu, kolekcjonując przedmioty, czy po prostu podróżując inni hodują zwierzęta. I właśnie zwierzętom swój wolny czas poświęca st. sierż. Bartosz Słabowski, na co dzień policjant Zespołu Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach.

        Bartosz do służby w Policji wstąpił przed sześcioma laty. Od początku służby w mundurze związany jest z jednostką w Pyrzycach. Zanim jednak zdecydował się włożyć mundur, realizował się już w hodowli zwierząt, a konkretnie ozdobnego drobiu. Zaczął jak niemal każdy w tej branży od gołębi pocztowych. Z czasem uzupełniał wiedzę o różnego gatunku ptactwa aż dotarł do nietypowych, rzadko spotykanych na przydomowych podwórkach ptakach ozdobnych. W jego hodowli pojawił się drób ozdobny, gołębie rasowe, a nawet papugi.


reklama
      

        Jak mówi Bartek – Z czasem do hodowli dołączały kolejne ptaki i powstawały nowe woliery. Na chwilę obecną hodowla liczy około 150 ptaków. Można powiedzieć, że warunki do tego, by rozwijać swoje zainteresowanie mam doskonałe. Mieszkam na wsi nieopodal Pyrzyc, więc problemem nie było wygospodarowanie na posesji terenu pod hodowlę. Pomieszczenia hodowlane i woliery wykonałem w większości samodzielnie, przy pomocy mojego taty.

          W 2010 roku Bartek, jak przystało na ceniącego się hodowcę dołączył do grup zapalonych hodowców zrzeszonych w Zachodniopomorskim Związku Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego Królików i Ptaków Egzotycznych, jest też członkiem Zachodniopomorskiego Klubu Hodowców Gołębi Gdańskich Wysokolotnych. Efektami swojej pasji dzieli się z innymi uczestnicząc w wystawach, konkursach i pokazach. I to uczestniczy z sukcesami. Ostatnim odniesionym sukcesem jest Mistrzostwo Europy na 6 Europejskiej Wystawie Gdańskiego Wysokolotnego, Zjednoczonych Kubów Europejskich, która odbyła się na początku grudnia w Gdańsku w rasie gołębi Gdański Wysokolotny w kolorze „tiger”. Na co dzień współpracuje też z wieloma wybitnymi specjalistami w dziedzinie hodowli zarówno w kraju, jak i za granicą. Skrzydlata pasja u Bartka nie słabnie, a wręcz odwrotnie.

        Bartek jest równie dobrym hodowcą, co policjantem. Na co dzień w służbie dba o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Prywatnie mąż i tata dwuletniej córeczki.

         Życzymy naszemu koledze wielu sukcesów w służbie w Policji oraz niejednego mistrzostwa i spełniania się w tym, co niewątpliwie sprawia mu ogromną radość.

st. sierż. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

9 odpowiedzi na POLICJANT ZE SKRZYDLATĄ PASJĄ

 1. Wójek Sam pisze:

  Oby koło sie nie zatoczyło.Był sobie taki bardzo dobru Policjant, który zbierał same pochwały ale BRAŁ ŁAPÓWKI tj. wypisywał mandaty i brał żywa gotówkę w łapę.Inicjały tego(już nie żyje ale był jeszcze bardzo młody) są L M.Wpadł bo trafił na Policjanta z Gorzowa WLK.(tak pamiętam}i on go zdemaskował.

 2. Qq pisze:

  Niech sie pochwala co zrobili z Fiatem

 3. OBYWATEL;) pisze:

  Widac jak spoleczenstwo interesuja prywatne pasje przedstawicieli organow scigania:)wiec lepiej prosze o umieszczanie artykulow na tematy zwiazane z praca Naszyszych funkcjonariuszy a nie takich w ktorych jest poruszane ich zycie prywatne:)

  • Wójek Sam pisze:

   Bardzo dobrze, że są artykuły o….POLICJANTACH ,,,,, i ich pasjach.
   Czy są oni TRANSPARENTNI ?!
   Oto jest pytanie- nie retoryczne.

 4. Anonim pisze:

  rura zawykla

 5. Anonim pisze:

  A kogo to???

 6. Karma pisze:

  Pamiętaj mały człowieczku ZŁO WRACA.

 7. Anonim pisze:

  Bardzo dobre skojarzenie takie aktualne pozdrowienia dla kurdupla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=LhTlixaDBFunwi4uS9a3V5OKSEkrSdtVH7lvTWKb727%2BPJ2AkorMn8Jo48hgMcXH9FYTXZGzlf7vl7UowcpRUXrudYA8sI6XxtFR9Z47rKC%2FslbHLLsS4RE%2Bx8ZGu1Ftn0hX7id3UkOWD%2BI1j6QCTyaxGbyEVnHlLNtBedHJ7wNhVum%2BeXW%2FNVUDjaTE01%2FE&prvtof=3Xzdxgh7V0ZTnZHfas03GncQu%2FT0GDjC50Ygv1tVkKg%3D&poru=HzjjkXqSoiq%2FUg%2F5FB3vFq5I1ekdc4yeWpJus7VM4c9j%2BMhEFJD%2BaojZ9WOLUEnexUV2k4lvLC1ZVK90jUwbQxDR66%2BIBvW55PF77juTPOJA6tn78apLfQF9bL7MWFSpIBXMeaP35jx4CY3Thd2MGGXnmXGtIuGRwBFvQ%2F1SfC0%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.198.15.20">Click here to proceed</a>. </body>