SPRAWCY WŁAMANIA DO KOŚCIOŁA ZATRZYMANI

gl

        Policjanci z Pyrzyc zatrzymali 5 mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do kościoła w Lipianach. Dwóch mężczyzn przyznało się do popełnienia przestępstwa i już został im przedstawiony zarzut.

         Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, w wyniku intensywnie prowadzonych czynności służbowych, zatrzymali pięciu mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do kościoła parafialnego w Lipianach. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia br. Wówczas to sprawcy, po uprzednim wyrwaniu zamka w drzwiach kościoła, dostali się do jego wnętrza, a następnie ukradli tabernakulum i projektor o wartości 5 tys. zł.

         Wszystkie osoby zostały zatrzymane, po czym trafiły do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności procesowych ustalono, że do kościoła włamało się dwóch, spośród wszystkich zatrzymanych mężczyzn. Obaj sprawcy, w wieku 19 i 21 lat, są mieszkańcami powiatu pyrzyckiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu, składając obszerne wyjaśnienia, co do okoliczności popełnienia przestępstwa. Prokurator zastosował w stosunku do obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za dokonanie kradzieży z włamaniem, mężczyznom grozi kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczone, że mężczyznom zostaną przedstawione dodatkowe zarzuty.

st. sierż. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

3 odpowiedzi na SPRAWCY WŁAMANIA DO KOŚCIOŁA ZATRZYMANI

  1. zenek pisze:

    brawo policja tak trzymać!

  2. Anonim pisze:

    Surowo ukarać!

  3. Anonim pisze:

    Wypalić na czole znamię krzyża!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (11)