Wielkoformatowa gra fabularna “Ścieżki fortuny”

gl

Termin: 22 grudnia 2015, godz. 11:0014:00
Miejsce Gry: Pyrzyce, plac Ratuszowy
Organizator: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie stargardzkim
www.socjeta.es, www.owes.es

        Tego jeszcze nie było! Pyrzycki plac Ratuszowy zmieni się w wielką planszę do gry – mądrej zabawy związanej z promocją idei przedsiębiorstw społecznych. Zapraszamy mieszkańców Pyrzyc do wzięcia udziału w wielkoformatowej (blisko 8 metrowa plansza), fabularnej, plenerowej grze planszowej „Ścieżki fortuny”.

        Gracze rozpoczną przygodę odkrywającą przed nimi ich własne predyspozycje zawodowe, przejdą symboliczną ścieżką „od pucybuta do milionera”. Zasady gry są bajecznie proste – po wejściu na planszę należy odpowiedzieć na 9 pytań i przemieszczać się na kolejne pola na planszy zgodnie z regułami, które na miejscu przybliżą animatorzy. Gdy gracz dojdzie do ostatniego pola gry jego odpowiedzi zostaną zsumowane, a wynik ukaże jakie miejsce pracy do niego najbardziej pasuje – praca etatowa, korporacja, organizacja pozarządowa, własna działalność gospodarcza, a może spółdzielnia socjalna.

        Każdy z uczestników po zakończeniu rozgrywki, będzie mógł wziąć udział w „Kole fortuny” i wygrać cenne nagrody.


reklama
      

        Gra to świetna forma mądrej zabawy szczególnie dla tych, którzy poszukując swojej ścieżki zawodowej nie znaleźli jeszcze zadowalającego modelu działania. Celem gry obok promocji idei przedsiębiorstw społecznych, ma być zaproszenie uczestników do dyskusji i tym samym obalenia mitów ciążących nad tą formą przedsiębiorczości. Po zakończeniu gry gracze mają możliwość skorzystać z konsultacji i uzyskać bezpośrednią informację o możliwościach założenia Przedsiębiorstwa Społecznego

         Przedsiębiorstwo społeczne w swoich działaniach biznesowych koncentruje się na społecznie użytecznym celu, a zyski, jakie wypracowuje, przeznacza na cele społeczne. Często zatrudnia w swoich szeregach osoby wykluczone społecznie lub też swoje działania nakierowuje na poprawę ich sytuacji. Podstawową formą przedsiębiorstwa społecznego jest spółdzielnia socjalna, której głównym celem jest prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa w oparciu o osobistą pracę jej członków i tym samym zawodowa i społeczna ich integracja. Spółdzielnia socjalna nie działa w celu osiągnięcia zysku (tzw. organizacja non-profit). Nie znaczy to, że nie może przynosić zysku, tylko, że ma go przeznaczać na działania społeczne, w tym przede wszystkim na rzecz swoich członków. Spółdzielnie działają bardzo często lokalnie, dostarczając dobra i usługi lokalnym społecznościom. Praca w spółdzielniach socjalnych łączy w sobie cele społeczne i zarobkowe. Pozwala na uzyskiwanie dochodów przez osoby bezrobotne, rozwija ich umiejętności zawodowe oraz pomaga osobom bez pracy w utrzymaniu więzi z lokalną społecznością. Bardzo często może być też miejscem pracy, które dana grupa tworzy sama sobie, w zgodzie ze swoją wyobraźnią i potrzebami, co daje możliwość także młodym ludziom – dopiero kończącym szkoły, na stworzenie własnego miejsca pracy.

foto: Piotr Nykowski
Premierowe wydania akcji w Szczecinie

3 odpowiedzi na Wielkoformatowa gra fabularna “Ścieżki fortuny”

  1. Frania pisze:

    Ko będzie grał w tą grę kiedy ludzie w pracy, dzieci i młodzież w szkole?! Dla kogo ta zabawa?!

  2. many pisze:

    pierdoły, tyle problemów a ci jakieś pierdoły wymyslają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=xzjnuvTatZI0kOayOsf6NZlz7gWcOWiy5knUdivbfRdwGET0yj44LOTo9%2B2ohvcPlgXrKXWyMZjbnXFw8%2BtmNWEdABOAq3JPF7dMozBBpF0OyHFLvlK4Tio1eAu67TrTIw4LYISzUdKWmSabq%2BPdFSzKSnZRFPq0%2BgoyzCkEd38%2BAdurnX%2BXhxpefWcgipJK&prvtof=ZwsanEqFCT5DlClN0EklQG6Tjsm8WpRg%2Fztv9cgbTCA%3D&poru=owNgxw0p2IQQwVmC8cJUyUJObzm8MWUHqF1xmOhbg2cDxRT33g3VwnD1pc93rusRV5lPxiqVdCQphKTrTrMuWZeH7XDxdGhg%2FnuyywHAVHrp%2Fml8hX%2B3ajwMfuZC5gEm1Kq5EE7OQ4wEc1qiWOJS8LDZg012v0ZQoFes1bOPNOY%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.82.10.219">Click here to proceed</a>. </body>