Narodowe Święto Niepodległości

11listopada

         Zbliża się 11 listopada, dzień, w którym świętować będziemy 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie. Jesteśmy dumnym i walecznym narodem, który mimo rożnych kolei losu, zawsze dążył do wolności, nie bacząc na rachunek, jaki przyszło za to zapłacić. Planowane uroczystości są doskonałą lekcją patriotyzmu dla młodzieży, a dla nas chwilę, w której zatrzymamy się w codziennym pędzie szybkiego życia, aby pomyśleć, jakie wartości są naprawdę ważne. Nie musimy dzisiaj walczyć o niepodległość w sposób jaki czynili to bohaterowie tamtych czasów, nie musimy narażać życia swojego i swoich bliskich. Pomyślmy jednak, czy żyjąc w Wolnej Polsce nie jesteśmy coś winni pamięci Tych, którzy ją dla nas wywalczyli i nie mam tu na myśli kwiatów, zniczy, czy kilku chwil wspomnień. Gdy już się zatrzymamy na chwilę pomyślmy, gdzie są nasze uczucia do Ojczyzny, gdzie podziały się te wszystkie wartości, które kiedyś czyniły z ludzi bohaterów. Pomyślmy o tym, czy nie tracimy czegoś ważnego, czy nasze życie nie jest przez to uboższe.

            Dzieląc się z Państwem refleksją, w imieniu Zarządu Powiatu i własnym zapraszam na tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości organizowane na Ziemi Pyrzyckiej.

Starosta Pyrzycki
Kazimierz Lipiński


reklama
      

31 odpowiedzi na Narodowe Święto Niepodległości

 1. Anonim pisze:

  Cytat ,,Gdy już się zatrzymamy na chwilę pomyślmy, gdzie są nasze uczucia do Ojczyzny, gdzie podziały się te wszystkie wartości, które kiedyś czyniły z ludzi bohaterów,,
  No właśnie,gdzie?! Odpowiedź również cytatem Marszałka ,,Bić kur.y i złodziei,,

 2. Jan pisze:

  Panie Kazimierzu szacune dla pana,ale z dawnych tradycji zselu to tylko slużba w OSP została..

  • Anonim pisze:

   Pan Kazio były członek ZSL organizacji podległej PZPR zawsze z wiatrem.
   Kiedyś były pochody 1-go maja a dziś NŚN i tak trzymać towarzysze.

 3. Zniesmaczony pisze:

  Szacunek Panie Starosto za te słowa. Niestety niektórzy zamiast Narodowego Święta Niepodległości będą „świętować” Dzień Niepodległości. Pani Burmistrz Pyrzyc niestety się spóźniła bo to amerykańskie święto było w lipcu. To ignorancja czy świadome działanie lewactwa?

 4. elektroda pisze:

  Naród jest prawdziwie wolny,gdy może kształtować się jako wspólnota
  określona przez jedność kultury,języka i historii-Jan Paweł II
  Mówiąc o Narodowym Dniu Niepodległości należy pamiętać i wiedzieć o tym,że przy „okrągłym stole” czerwoni sprzedali Polskę różowym i ten stan trwa do dzisiaj.Aby być wolnymi musimy uwolnić się od potomków żydokomuny,
  która opanowała media i gospodarkę i mówiąc o Polsce używają zwrotów
  „ten Kraj” ,”w tym Kraju” tak jakby byli przybyszami z kosmosu.
  Jaki to wolny i niepodległy kraj,w którym premierem był człowiek,który
  dopiero w szkole podstawowej nauczył się mówić po polsku;z domu umiał mówić tylko po niemiecku i którego zwieńczeniem kariery za wysługiwanie się obcemu państwu była funkcja „prezydenta „Europy.
  Jaka to wolna i niepodległa Polska,kiedy za nasze pieniądze realizuje się antypolski film Pokłosie a na film Smoleńsk Antoniego Krauzego
  pieniędzy nie ma, nie mówiąc o tym że postkomuniści do spółki z Platformą nie wyrażają zgody na lokalizację Muzeum Historii Polski
  w centrum stolicy.
  Kwiatek z ostatnich godzin to renta dla żony zbrodniarza Kiszczaka
  w wysokości 7650zł. a wielu z 10 mln. Solidarności nie ma na leki.
  Nadzieja na w pełni NIEPODLEGŁĄ dopiero nadchodzi.

  • Anonim pisze:

   Najlepiej wymordować wszystkich, którzy myślą inaczej (Żydów, komunistów, członków PO, gejów ….), a ich pensje czy emerytury oddać zwolennikom PiS. Z pewnością będziecie zadowoleni. Będzie to prawdziwie po Bożemu. Pozdrawiam

   • Anonim pisze:

    Co za chamstwo i bezczelność! A kto mordował myślących inaczej górników z kopalni Wujek i Manifest Lipcowy? A kto zamordował członka PiS w Łodzi krzycząc, że nienawidzi Jarosława Kaczyńskiego i PiS? Teraz wilki będą wchodzić w wilcze skóry i udawać pokrzywdzonych? Za czyich rządów grasował seryjny samobójca?

   • Anonim pisze:

    Żydzi,komuniści,”członkowie”PO,geje-dobrane towarzycho ,które
    dotąd rządziło Polską.Ja bym ich chętnie za j..a i do suchej
    gałęzi,sorry,bardzo grubej gałęzi żeby dłużej mieli przyjemność,a średnią pensyjkę pasożyda to ja chętnie……

  • Anonim pisze:

   A Muzeum Historii Żydów Polskich w Śródmieściu Warszawy, na Muranowie
   za 300 baniek jest?-jest!!!
   Aj waj!!!aj waj !!! Polska to wolny kraj???!!!

 5. Anonim pisze:

  7.650 zł dla żony KIszczaka !!!???? Hurrra cieszmy sie z niepodległej hurra !!!!!!!!! My mamy po 765 zł renty, a dla tej pani 7.650 zł !!!!! Ona jest polką, jej sie należy, a my to aborygeni!!!! Kolonialne robaki!!!! Niech żyje taka niepodległa – hurrra !!! O take polske nam chodziło hurrrraaaa!!!!!

  • many pisze:

   Pan Kiszczak doszedł do czegoś w życiu, wszyscy go znają, a ty kim jesteś?

   • hej pisze:

    „doszedł do czegoś”, jest znany?! Dziękuje za taki wzór do naśladowania, wielce on pedagogiczny. Nie ma jak po trupach do celu. Na tym polega chichot historii, że ludziom mylą się bohaterowie ze złoczyńcami.

   • Anonim pisze:

    Zbrodniarz Kiszczak wydając rozkaz mordowania księży i strzelania do górników doszedł do piekła i teraz znają go wszyscy diabli i wszystkie tu-many.

   • Anonim pisze:

    Mariusz Trynkiewicz też wszystkim jest znany.

    • inek pisze:

     Jagiełło też. Tylu macie zbrodniarzy dookoła, w rzadzie, mordują was metodycznie dzień po dniu, mentalnie, ale tego nie widzicie, bo dla was mordowanie to krew, a nie wysysanie zycia z narodu przez wampiry nazywanie politykami.

     • Anonim pisze:

      inek prezentuje typowe komunistyczne odwracanie kota ogonem. Wyobraźmy sobie, że obecnie strajkują górnicy w jakiejś kopalni i wchodzi pluton oddziałów prewencji policyjnej i otwiera ogień, w wyniku czego ginie 10 górników i co wtedy, premier jest człowiekiem honoru, czy zbrodniarzem?, dalej pełni funkcje czy leci z hukiem i trafia do aresztu, a trybunał stanu się nim zajmuje, czy nie? Lewicowi politycy płaczą nad samobójczynią Blidą, specjalistą „od cen węgla” a nie pamiętają, że ich „ludzie honoru” strzelali do robotników w 1970 roku i później mordowali robotników za to, że chcieli żyć, a nie wegetować w komunie. Tymczasem, co niezwykle optymistyczne, tych pożal się boże „ludzi honoru” nie ma w parlamencie – nareszcie ! Baj baj komuno:).

   • art pisze:

    many chcesz w niunio – do czego doszedł w swym kłamstwie i krwi rodaków i służbie czerwonej Moskwie !

 6. Karamba pisze:

  „morderca zza biurka” Taki przydomek miał kiszczak !
  Cytat z prawica.com.pl – Z całą odpowiedzialnością za słowa, możemy napisać dziś, że Czesław Kiszczak jest mordercą. Sprawa byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników kopalni „Wujek” w 1981 roku wraca do sądu I instancji. Ale jak uznał Sąd Apelacyjny, nie dlatego że są zastrzeżenia co do uznania winy Kiszczaka, ale z powodu stwierdzenia, że przedawnieniu uległa możliwość osadzenia go w więzieniu.
  Niezależnie zatem od ukarania lub nie byłego szefa SB-cji, można bezspornie stwierdzić, że przyczynił się on do śmierci górników w „Wójku”, a zatem jest współwinnym ich zamordowania, czyli de facto jest mordercą. W pierwszej instancji, Sąd Okręgowy uznał, że ten „człowiek honoru” – zobowiązany jako szef MSW do określenia zasad użycia broni przez oddziały MO – nie spełnił tego obowiązku, poprzestając na wydaniu szyfrogramu, przez co nieumyślnie sprowadził niebezpieczeństwo powszechne dla życia i zdrowia górników. Uznanie winy jest bezsporne i nie zostało podważone przez Sąd Apelacyjny, a zatem można mówić, że w tym zakresie wyrok Sądu Okręgowego został podtrzymany.
  Drugorzędne staje się zatem zagadnienie ukarania zbrodniarza, do którego może nie dojść tylko z powodu przedawnienia i to w dodatku spowodowanego niemożnością ścigania go przed rokiem 1989. Od dzisiaj możemy zatem oficjalnie mówić, że Kiszczak jest mordercą, choćby jego wielcy przyjaciele nadal uważali go za „człowieka honoru”.

 7. rr pisze:

  Takie dajecie wpisy, jak byście wrócili dopiero z jego pogrzebu, a to przecież nie ta okazja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=fPnCBpturS2ekL1xiiATtCEbDkt4Z6XJzDCe3irAGfYA%2FVFwwsVGqYWjG5cqmuahVrm1c%2Fmpckb1eNcy10LFVJ9KME%2FFGebtBIh%2FqCyoDwsJ1RLEjnsVS1oYW%2BboOE%2FFbQZlMD2t4Zk6GpbohVzNX3CQx4uCCQ73Sr8PEq3slOxuJULHQSIzdosR9VSkM7Ng&prvtof=gJ4K4Z1fj1tl4DL7zQ1afUF0ptNc2EzYzOb93fgp3Cs%3D&poru=2fI00CaxfQK2o5D01IGRnqN%2FIcsGDGRvwP3c9VJxByPPZSULgA1VnSj%2Fq7bFRgoHpjkmt3UwzrhqQFmVD0mckiHkxzrIw%2FQvXgvDOoYjVghZYqTQjD8rrh0lNS2d%2Fxwm4pBb10IjiOxoJrEtIFDUYpI7rt%2BIxl80qW88h6zQ1bE%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.82.10.219">Click here to proceed</a>. </body>