Gminne zapytania ofertowe wzbudzają wątpliwości

gl

        Urząd Miejski w Pyrzycach w ciągu dwóch miesięcy wysłał dwa zapytania ofertowe, za każdym razem do tych samych firm, dotyczące zakupu i montażu ogrodzeń panelowych przy ulicy Stargardzkiej oraz przy ulicy 1 Maja w Pyrzycach. Oferty złożone w odpowiedzi na drugie zapytanie cenowe były o 70 % (!) wyższe niż na pierwsze. Nie wzbudziło to jednak żadnych wątpliwości u urzędników, ale cena wywołała zdziwienie wśród mieszkańców naszej gminy. 30 000 zł za 95 mb ogrodzenia panelowego przy ulicy 1 Maja to w ich opinii stanowczo za dużo.

         Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach radny Jerzy Wroński kwestionował wysokość ceny za wykonanie ogrodzenia przy ulicy 1 Maja i zaproponował aby odpowiedni wydział, jeśli nie wie ile na rynku kosztują takie prace, zatrudnił osobę, która ma orientację na ten temat.

          Okazuje się jednak, że urzędnicy powinni mieć orientację w cenach! Zaledwie dwa miesiące wcześniej Wydział Nieruchomości i Rolnictwa wysłał zapytanie ofertowe do 4 firm na zakup i wykonanie ogrodzenia panelowego o długości 58 mb przy ulicy Stargardzkiej (teren rynku). Jedyna złożona oferta opiewała na kwotę 10 701 zł brutto czyli 1 mb ogrodzenia kosztował 184,50 zł brutto. Analogicznie więc wykonanie i zakup ogrodzenia o długości 95 mb, jakie wykonano dwa miesiące później przy Ulicy 1 Maja (ogrodzenie miejsca zabaw), powinno kosztować ok. 17 500 zł brutto. Złożone oferty były jednak o 70 % wyższe (315,79 zł mb) i zamiast 17 500 zł gmina wydała bez zastanowienia się 30 000 zł! Dlaczego nikomu nie zapaliło się czerwone światełko?

        Oczywiście panele w 2 zapytaniu ofertowym były wyższe a zatem droższe, ale nie aż o 70%. Poza tym przy ulicy Stargardzkiej zamontowano bramę przesuwną, której koszt jest znaczący a takiej bramy w droższym ogrodzeniu przy ulicy 1 Maja nie ma, więc koszt 1 mb ogrodzenia powinien być w obu przypadkach porównywalny.


reklama
      

          Jako komentarz niech posłuży wpis z naszego forum: „Gmina wysyła zapytania do wybranych i tylko ich oferty są brane pod uwagę. Później wychodzą takie cuda. Należy zadać pytanie dlaczego gmina nie zamieszcza na stronie BIP zaproszeń do składania ofert na prace, usługi i zakupy nie podlegające ustawie o obowiązkowych przetargach. Wszystkie zainteresowane pyrzyckie firmy mogłyby złożyć ofertę i wtedy by było wiadomo jaka na prawdę jest najniższa cena. Na stronie BIP nawet jest specjalna zakładka „Zapytania ofertowe, cenowe” ale od września tamtego roku nie ma żadnych informacji. DLACZEGO!!! Pani burmistrz żądam przejrzystości i transparentności przy wydawaniu publicznych pieniędzy. Gdzie są informacje o rozstrzygnięciach zapytań ofertowych od początku tego roku. Kto dostawał zlecenia i za jakie pieniądze? Żądam odpowiedzi! Żądam też żeby wszystkie firmy miały dostęp do informacji o planowanych przez gminę inwestycjach i zakupach aby miały możliwość złożyć swoje oferty a nie tylko wybrani! Wtedy nie będzie podejrzeń i wątpliwości.”

oset

ogrodzenie przy ulicy Stargardzkiej


reklama
     

30 odpowiedzi na Gminne zapytania ofertowe wzbudzają wątpliwości

 1. WAŁEK pisze:

  CBA, CBŚ, ABW, ABC, KGB, MSW, CIA, SLD, PO, PIS, PSL no k.rwa, kogoś trzeba poinformować.
  MONITORIG

 2. Belg pisze:

  Tak jest. Poinformujmy chociaż monitoring.

 3. KUR pisze:

  IDZIE NOWE, JARO ZROBI PORZĄDEK………………………… JA RO SŁAW
  JA RO SŁAW
  JA RO SŁAW
  WIĘZIENIA PO PĘCZNIEJĄ OD PSEUDO POLITYKIERSKICH ZŁODZIEI

 4. Anonim pisze:

  Co wy z tymi ogrodzeniami???!!!Zrobić jedno a porządne przed RATUSZEM i będzie spokój.

 5. xxx pisze:

  Witam, pani Burmistrz na pewno ma jakiś układ ze starym kolegą który cały czas dostaje dobre prace budowlane na koszt gminy, Powinien być przetarg a nie zapytanie ofertowe do „kolegi” i do innych firm z województwa .

 6. Anonim pisze:

  Art. 231. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 7. Anonim pisze:

  Czy to nie te firmy które prowadziły kampanię Pani Burmistrz ? Czy to nie ci przypadkiem którzy szampanem oblewali w klubie kibica zwycięstwo nowej burmistrz ? Tym powinien się zająć prokurator

 8. mieszkaniec pisze:

  Dzieci do szkoły wozi „Paan-bus”. Pewnie w Pyrzycach nikt nie chciał zarobić. Jakaś kpina!!!!!!!!!!

 9. Asia pisze:

  Ktoś powinien się za to wziąć tylko kto jak większość rady przekupiona i za Marzenką murem stoi: Majak podobno stanowisko w Gminie ma obiecane,radna Małgosia ma być zatrudniona w alkoholówce, Hermanowa siedzi cicho bo kampanię robiła, tatuś w UM pracuje i obiecane też pewnie coś jeszcze ma, Wilmanowa już dostała co chciała-córeczka od tego roku w Szkole nauczycielem została,Kselowa ze stanowiska vice przewodniczącej rady nie wyleciała, Gola kierwnikiem w OPS został po tylku latach „cieżkiej” pracy itd. jeszcze długo by można było wymieniać…

 10. ANONIM pisze:

  W prokuraturze beda sie spowiadac za wybory, na swoje poprzednika doniosla ale inni tez doniesli .

 11. ANONIM pisze:

  Brawo za dobry artykul, niezaleznosc to jest wazne! Brawo

 12. janek pisze:

  Brawko ,,Pyrzyce Info” (Brawo Artur) za ten artykuł i możliwość podjęcia dyskusji. To są ważne sprawy bo chodzi o nasze pieniądze.

 13. Anonim pisze:

  Obecna pani burmisztrz, też dużo złego zrobiła jako zastępca Olecha, ale poszło to na jego konto.

 14. ;) pisze:

  To prawda, podpisala ugodę i gmina kasę wyplacila.

 15. ;) pisze:

  Jaki poziom?????

 16. anonim pisze:

  właśnie ten!!!

 17. heheheheh pisze:

  Odwdzięczać się państwowymi pieniędzmi za pomoc w kampanii ?
  Powiedzcie że to jest niemożliwe, że to nie miało miejsca …..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=2jX3ZyyBKwbC1RoPVpsASWEPNyymi0payHYr9cMj2o6Kg1N1YdE9lmPN4YsTG6p38FCYv8sDthjibPqR8k5lusAL8h8fxBRE3kw8pwRVgP0aSx4bDEAIupwKDccr2XxH%2BVEZfZBhUm%2FU7ewVwGY%2BZ3BP6Ptm0P%2BPyjYkBTgUGh87qs8xHrnyiAhXGzVerHr3&prvtof=FhPYlD7Ee%2F3%2ByhLQqUVDru6RBptumU8sXre4CpSnssI%3D&poru=aNKteL7RWfXDb3k6uUDUgKXh73jSGgYBaRgTsZEz1ivyoOk5IuPQk%2FMxOI5unOjxXepp2FUzBAzZZ60OSI3CDpTZaJtA8aEya%2FX2aLYAIAa04PH5DS%2BbV4%2F%2FHabxBIsI2ycPEDVUsoL0xq89KV2akl4T%2FGAOldh9HdemMfpc8Pc%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.146.195.24">Click here to proceed</a>. </body>