Dożynki Gminne Giżyn 2014 – fotorelacja

         Najważniejszą uroczystością obchodzoną przez polskich rolników są Dożynki – Święto Plonów jest symbolicznym zwieńczeniem całorocznej pracy. Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się 30 sierpnia, w Giżynie, rozpoczął je przemarsz barwnego korowodu na plac dożynkowy, prowadzony przez Kapelę Pyrzycką, na czele z Gospodarzem Dożynek, Burmistrzem Pyrzyc Jerzym Markiem Olechem wraz z małżonką, Sołtysem Giżyna Krzysztofem Oszczykiem oraz Starostami – Beatą Malinowską i Dawidem Kędzierskim. Przedstawiciele poszczególnych sołectw gminy Pyrzyce oraz Ogrodów Działkowych nieśli misternie uplecione wieńce dożynkowe, korowód zamykali przedstawiciele OSP z komendantem Jerzym Wrońskim.

        Po zakończeniu Mszy Dziękczynnej, Gospodarz Dożynek – Jerzy Marek Olech w swoim wystąpieniu podziękował rolnikom za trud całorocznej pracy, podkreślił ich rolę w obronie polskiej ziemi, bo jak stwierdził „bez polskiej ziemi nie będzie narodu polskiego”.

        Medalami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa” Jerzy Marek Olech uhonorował Jana Kawkę, Roberta Tarnowskiego, Tadeusza Urbana i Jana Łatwisa. Pamiątkowym grawertonem została uhonorowana Rada Sołecka Giżyna, listami gratulacyjnymi i okolicznościowymi statuetkami zostali wyróżnieni sołtysi sołectw biorących udział w Dożynkach Gminnych. Wyróżnieni zostali również: Prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Zorza” Kazimierz Jaborowski oraz członkowie: Zenon Bińkowski, Henryk Kowalski, Zofia Kowalska, Jerzy Durka i Mieczysław Posłuszny, Prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. „Miejski” – Genowefa Nowicka oraz członkowie: Grażyna Sołtysiak, Aleksandra Stempień, Kazimiera Szydło, Janina Krzywicka, Krystyna Grzejszczak, Daniel Kocanowski, Krzysztof Dubicki, Zbigniew Szwarc, Walenty Darczuk. Stanisław Orzechowski, Henryk Binkowski, Lucyna i Edward Deja.



reklama
      


        Po uhonorowaniu osób zasłużonych miał miejsce najważniejszy i najbardziej symboliczny element dożynek. Wszyscy podzielili się chlebem, pachnącym bochnem chleba, wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po części oficjalnej przyszedł czas na strawę dla ducha, czyli część artystyczną. Na scenie prezentowały się Kapela Ludowa „Pyrzyczanie”, „Kresowianka”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Pyrzyckiej, „Pyrzyczanka”, „Wrzos”, „Jaworek”, „Seniorita i „Quatro Men”.

         Wystawa gołębi pocztowych, królików, mieniące się wszystkimi kolorami stoisko Ogródków Działkowych, „ogródek” OSiR z konkursami, wielka wiewiórka – maskotka BGŻ, z którego ofertą można było zapoznać się na miejscu, Spółdzielnia Socjalna „Pod Kasztanami” oferująca m.in kawę na „tysiąc” sposobów, wystawa maszyn rolniczych, strzelnica, dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci, plac zabaw, wizyta klubu motocyklistów oraz efektowne kołowanie i perfekcyjne lądowanie paralotniarzy oraz wzbudzająca wiele emocji licytacja przedmiotów wykonanych przez dzieci ze świetlicy w Giżynie, to niektóre z bogatej oferty dożynkowej.

          Tak udana impreza była zasługą mieszkańców Giżyna, których wspomogła ENEOS – Grupa Enea Oddział Szczecin, która oferuje kompleksowy charakter usług o najwyższej jakości. Spółkę tworzy zespół specjalistów o bogatym doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach. Eneos posiada nie tylko bogate i nowoczesne zaplecze techniczne, ale i sprawdzonych dostawców produktów o najlepszych parametrach technicznych i jakościowych. Firma ta przeprowadza modernizację oświetlenia na terenie Gminy Pyrzyce, niezawodne Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne, na którego pomoc w organizacji tego typu imprez zawsze można liczyć, Jb Dimines SCAN-POL, Agrolex – Grzegorz Czarnecki, Glencore Piere Pegas, Lehmann Agrotechnika Sebastian Lehmann Sp. z o. o, ABC ROL SP. Z O.O. Pyrzyce, Marian Pastuszak „ Paliwa i Produkty Naftowe”, Bank BGŻ Pyrzyce,, SIEJA – Lokalna Grupa Rybacka, ESPOL Sp. z o.o.- Internet, telefon, telewizja, G-Shop Przemysław Woźniak – autoryzowany dealer STHIL, Koło Łowieckie „ Przepiórka”, Koło Łowieckie „Łoś”, Dawid Kędzierski, Beata i Jacek Malinowscy, Krzysztof Oszczyk, Andrzej Szmigiel, Justyna Kowalczyk, Danuta Cząstka, Janusz Budynek, Mirosław Budynek, Zbigniew Budynek, Eugeniusz Leśniewski, Catering Marcin Michalski.

          Uroczystość, jak zawsze doskonale poprowadziła Monika Wrzosek i Piotr Olech. Współorganizatorami Dożynek był Pyrzycki Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, Paweł Podraska – hodowca królików. Patronat medialny objęła Gazeta Ziemi Pyrzyckiej, Pyrzyce Info oraz Spichlerz.

Beata Statkiewicz

18 odpowiedzi na Dożynki Gminne Giżyn 2014 – fotorelacja

  1. teodor pisze:

    Żałosny był :Burmistrz Olech w swoich poczynaniach ,gestach aby tylko utrzymać się przy korycie ,pewnie znajdzie grupę osób popierających go w :Wyborach 2014 najlepszy był :widok i hasło na wjezdzie do :Gizyna świnie i :adekwatne hasło do aktualnej „kiełbasy wyborczej władz Pyrzyc

    • Anonim pisze:

      Zdjęcie nr 24 🙂

      • .... pisze:

        Zatem cieszę się, że nie byłem. Jeśli Giżyn zaprasza na dożynki i gości wita hasłem „Kto pierwszy do koryta” to gratuluję klasy Giżyniakom. Ani to śmieszne, ani ładne, raczej żałosne i po prostu chamskie. Kultura w Pyrzycach gminie już nie na psach, poniżej psów!

        • pyrzyczanin pisze:

          hasła były dobre i na miejscu i pewnie ludzie z wioski jesli mieli by zrobić dozynki jeszcze raz powiesili by je ponownie 100000 %%%%%% poparcia

        • Anonim pisze:

          Z całym szacunkiem dla wszystkich, którzy byli na dożynkach informuję, iż baner był w Młynach a nie w Giżynie i na to co było przygotowane w Młynach my jako mieszkańcy wpływu nie mamy… Przy okazji dziękuję wszystkim gościom dożynkowym za odwiedzenie naszej „małej” miejscowości, za udział w dożynkach a przede wszystkim dziękuję za miłą atmosferę podczas zabawy dożynkowej, która trwała do późnych godzin nocnych. Nadmieniam przy okazji, że jako mieszkańcy mieliśmy okazję po raz pierwszy zorganizować „u nas” święto plonów, więc jeśli ktoś nie czuł się odpowiednio dobrze w Giżynie, to proszę o wyrozumiałość.
          Pozdrawiam 🙂 Sołtys Giżyna Krzysztof Oszczyk wraz z Radą Sołecką.

  2. Anonim pisze:

    Żałosny to był Grzesiak, podczas Słowa Bożego wygłaszanego przez ks. Twaroga podczas mszy dożynkowej odbierał telefon komórkowy i gadał niczym nieskrepowany spacerujac wśród modlących się od ławki do namiotu.

    • Anonim pisze:

      A może dostał telefon, że ma Tuska zastąpić! Wy byście nie odebrali? Z drugiej strony dziwie się, że nie zrobiono przerwy podczas mszy skoro zadzwonił Rysia telefon 🙂

    • Ania pisze:

      Po co pojechał w takim razie?

      • .... pisze:

        A ksiądz Twaróg to słowo Boże bardziej głosi, czy w niedzielę zboże kosi ? To ksiądz agrobiznesmen, czy agrobiznesmen ksiądz? Skoro księża mogą jednocześnie być agronomami, to kto będzie słuchał ich słowa ? I czy słowo to jest Boże? Mamona z zboże Bogiem ? Takie tam wątpliwości chciałem zgłosić sobie.

    • Anonim pisze:

      to ,,wieśniak,,nawet na mszy św nie potrafi się zachować

  3. Krzysztof pisze:

    Burmistrz Pyrzyc Marek Olech to zwykła świnia.Obiecał mieszkanie rodzinie wielodzietnej w zamian za spawanie jego ogrodzenia w jego nowym postawionym domu zapewne za pieniądze podatników i słowa nie dotrzymał do dzisiaj.Gdy ponownie zostanie wybrany dalej będzie kłamał i oszukiwał .Oni tylko wszyscy obiecują złote góry dopóki nie dostaną się do koryta .

  4. pp pisze:

    Żałośni jesteście ludzie słuchacie jakiś plotek czytacie ten śmieszny szmatławiec pyrzycki i wypisujecie tutaj jakieś bzdury..

  5. Tadek pisze:

    A Pana Starosty nie widać, czyżby Burmistrz Marek nie zaproponował wspólnie spędzenie wolnego czasu.?

  6. Anonim pisze:

    kiedyś razem pili -haha ale znudzili się sobie

  7. dupa pisze:

    ale bełkot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.