Koncert kolęd w PDK

gl

Pierwszy dzień lutego w Pyrzyckim Domu Kultury rozbrzmiał kolędami i pastorałkami. Już po raz dziesiąty mieszkańcy Pyrzyc mogli posłuchać najpiękniejszych pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu solistów PDK i zaproszonych gości.

        -Księże dziekanie a pobłogosław że Ty nam to nasze śpiewanie. Zagramy Dzieciątku skoczno i głośnie. Niech się świat dowie, że w Pyrzycach ludziska hołd Paniąteczku składają radośnie – poprosiła Agnieszka Urbańska z PDK księdza dziekana Leszka Koniecznego, który oczywiście nie omieszkał pobłogosławić koncert będący wspomnieniem nastroju Świąt Narodzenia Pańskiego.ZOBACZ WSZYSTKO
reklama 


       Pierwsze koncerty odbywały się w kościele Wniebowzięcia NMP a następnie w kościele parafialnym pw NMP Bolesnej. Teraz pierwszy raz występy miały miejsce w sali widowiskowo-kinowej PDK.

        – Z uwagi na lepsze warunki techniczne i wokalne postanowiłam przenieść imprezę do domu kultury. Tu jest niewspółmiernie wygodniej dla wykonawców. Nawet ksiądz dziekan powiedział, że teraz to już nie będziemy marznąć – wyjaśnia A.Urbańska.

        W tym roku publiczność wysłuchała kolęd w wykonaniu ZPiT Pyrzyce, ZW Seniorita, ZŚ Pyrzyczanka, ZŚ Jarzębina – Kozielice, RZŚ Kresowianka, ZŚ Wrzos, Kapeli Ludowej Pyrzycza-nie, zespołów młodzieżowych Young Stars & Quatro Man oraz solistek Lilii i Laury Zdunowskich.

       Na uwagę zasłużyli rów-nież mali aniołowie Maksymilian Cupak i Emil Oświeciński. Nad całością czuwała Agnie-szka Urbańska, światło Jakub Sikora, realizacja dźwięku Ma-riusz Guc, scenografia Agnieszka Nowaczek, oprawa graficzna Romuald Fijałkowski.

From.

6 odpowiedzi na Koncert kolęd w PDK

 1. ... pisze:

  już nie ma kto tych kolęd śpiewać tylko zespoły ludowe?

 2. au pisze:

  kolędy, to właśnie są pieśni religijne, ludowe to i kto ma je śpiewać ?
  poza tym wczytaj się w tekst, nie tylko zespoły ludowe to śpiewały…
  ręce opadywują, jak się takie komentarze czyta 🙁

 3. kol pisze:

  a kto inny dobrze że mamy chociaż zespoły ludowe które reprezentują nasz powiat . a jak się tobie to nie podoba to może ty zaczniesz śpiewać

 4. bas pisze:

  Young Stars & Quatro Man to też zespoły ludowe? A Lilia i Laura Zdunowskie? Śpiewać każdy może…

 5. WIDZ pisze:

  BRAWO DLA WSZYSTKICH I TYCH STARSZYCH , NAJSTARSZYCH ORAZ NAJMŁODSZYCH WYKONAWCÓW , ORGANIZATORÓW I WSZYSTKICH KTÓRZY BRALI UDZIAŁ A DLA POZOSTAŁYCH KTÓRZY TYLKO POTRAFIĄ MARUDZIĆ I KRYTYKOWAĆ ….. NO CÓŻ O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE.

 6. oj dana, dana pokaz mi kolana a ja ci dam dutki co by mój mały nie był już malutki !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.